رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلسات مذهبی قطعاً انجام می‌شود
کد خبر: 1012255
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FKh
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۰
آیت‌الله میرباقری:
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلسات مذهبی قطعاً انجام می‌شود، گفت: در محرم نمی‌توان جلسات مذهبی را تعطیل کرد. از جامعه پزشکی می‌خواهیم تا به پروتکلی برسند که این مراسم با رضایت کامل آنان برگزار شود.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه چالشی که امروز با آن مواجه شده‌ایم، حکمرانی مجازی است که در سطح این نگرانی ما دخالتی نداریم و تنها کاربر هستیم، عنوان کرد: ما در عین اینکه باید از فضای مجازی استفاده کنیم، نباید حکمرانی آن را قبول کنیم و در فضای آن وارد شویم زیرا این ادامه حکمرانی غرب است، بنابراین به هیچ وجه نباید بپذیریم که عزاداری‌های امام حسین (ع) در ماه محرم صرفاً مجازی شود، البته نه به این معنا که از فضای مجازی استفاده نکنیم بلکه از این فضا برای بسته رویداد‌های حقیقی خود استفاده کنیم.

آیت‌الله میرباقری گفت: امروز واضح است که راه مقابله با این بیماری، قرنطینه کور و تعطیلی مسجد و هیئت نیست، البته تردید نداریم که غرب‌گرایانی در این کشور وجود دارند که بدشان نمی‌آید، مراسم مذهبی مثل مسجد ارک، حسینیه همدانی‌ها یا جلسه چیذر و... با حضور هزاران جوان تعطیل شود، زیرا این مجالس را مانع پیشرفت خود می‌دانند. خاطرم هست، روزی این افراد در دولت اصلاحات در روزنامه‌ها می‌گفتند چطور از توسعه حرف می‌زنیم، در حالی که سال قبل ۳ میلیون نفر به زیارت امامزاده‌ها رفتند، یعنی اگر این افراد به آنتالیا می‌رفتند، توسعه محقق شده بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه افرادی از همین جنس قبل از ماه مبارک رمضان با حضور در بیوت مراجع به دنبال آن بودند تا ماه رمضان را تعطیل و روزه را دشمن سلامتی در برابر بیماری کرونا معرفی کنند، تصریح کرد: کادر پزشکی و حتی سازمان بهداشت جهانی به میدان آمدند و جلوی این امر را گرفتند، لذا باید تلاش کنیم عزاداری‌ها مجازی نشود و با رعایت اصول بهداشتی جلسات را برگزار کنیم. از جامعه پزشکی نیز می‌خواهیم به جلسات مذهبی کمک کنند تا با هر اقتضائات پیشامد‌های طرح جایگزینی داشته باشیم و جلسات را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه جلسات محرم فواید بسیاری دارد که برای حفظ سلامت روانی جامعه ضروری است، تصریح کرد: این رویکرد فراتر از تعامل قلبی و تبدیل روابط اجتماعی و روابط دینی است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلسات مذهبی قطعاً انجام خواهد شد، تصریح کرد: در ماه محرم نمی‌توان جلسات را تعطیل کرد، لذا اگر به این سمت حرکت کنیم، قطعاً انجام نمی‌شود و حرف‌ها روی زمین می‌ماند، بنابراین از جامعه پزشکی می‌خواهیم تا به برنامه و پروتکلی برای ما برسند که این مراسم‌ها با رضایت کامل آنان و هیئتی‌ها برگزار شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار