علیه بی‌عدالتی در یک تابستان داغ
کد خبر: 1012031
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FH5
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
«خوشه‌های خشم»، «کژراهه» و «مرشد و مارگاریتا» تجدید چاپ شدند
کتاب‌های «خوشه‌های خشم»، «مرشد و مارگایتا» و «کژراهه» توسط انتشارات امیرکبیر تجدید چاپ شدند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: چاپ بیست‌وسوم خوشه‌های خشم اثر جان اشتاین‌بک با ترجمه شاهرخ مسکوب و عبدالرحیم احمدی، چاپ سوم مرشد و مارگاریتا اثر میخائیل بولگاکوف با ترجمه بهمن فرزانه و چاپ ششم کژراهه به قلم احسان طبری توسط انتشارات امیرکبیر روانه بازار نشر شدند. خوشه‌های خشم از رمان‌های کلاسیک قرن بیستم محسوب می‌شود که در نقد فرآیند سرمایه‌داری و بی‌عدالتی ابتدای سده بیستم در ایالات متحده امریکا نگاشته شده است؛ زمانی که قطحی و ماشینیسم و سرمایه‌داری دست به دست هم داده بودند تا اقشار ضعیف و متوسط را زیر چرخ‌های سرمایه و بانک له کنند، دوره‌ای از تاریخ امریکا که سرمایه‌داری در حال تبدیل به یک نظام است و شرکت‌ها و بانک‌ها دست در دست یکدیگر زندگی را برای انسان‌ها سخت می‌کنند.

در این روز‌ها که دوباره اعتراضات به بی‌عدالتی ساختاری در جامعه امریکا به جریان افتاده است، شاید خواندن این اثر که تاریخ ساختاری این بی‌عدالتی را به رخ می‌کشد خالی از لطف نباشد. اثری که جان فورد سینماگر شهیر هالیوودی هم یک اقتباس سینمایی از آن با همین نام انجام داده است. چاپ بیست‌سوم خوشه‌های خشم در ۵۷۲ صفحه، کاغذ سبک بالکی و وزن ۵۳۵ گرم، روانه پیشخوان کتابفروشی‌ها شده است. مرشد و مارگاریتا، این رمان نامدار قرن بیستم روسی توسط بهمن فرزانه به فارسی برگردانده شده است. ۸۰ سال از مرگ این نویسنده و پزشک اوکراینی می‌گذرد که چاپ سوم رمان مشهور او منتشر شده است. لازم به ذکر است تغییر عنوان کتاب به «مرشد و مارگاریتا» با مجوز و تأییدیه مکتوب خانواده مرحوم بهمن فرزانه صورت گرفته است که از نظر قانونی، مالک همه حقوق قانونی و مالی آثار آن مرحوم در امیرکبیر محسوب می‌شود.

«کژراهه» خاطرات و دیدگاه‌های احسان طبری ایدئولوژیست ارشد و مفسر مارکسیسم و عضو کمیته مرکزی حزب توده در ایران است. طبری در اوایل دهه ۶۰ به همراه تعدادی دیگر از رهبران این حزب دستگیر شد. بازداشت و تنهایی موجب تغییر تدریجی افکار و آرای این مفسر بزرگ چپ شد. تغییر عقاید و آرای طبری در مدت بازداشت در دهه ۶۰ چنان بود که در همان زمان درخواست ملاقات با علامه جعفری را داد. هر چند این درخواست از سوی علامه بنا به بعضی ملاحظات رد شد، اما در نهایت طبری موفق به دیدار علامه شد. هر چند روایتی از آنچه در این دیدار گذشت وجود ندارد. چاپ ششم کتاب کژراهه در ۴۰۰ صفحه، جلد شومیز، کاغذ سبک بالکی به وزن ۲۹۶ گرم و قیمت ۴۵ هزار تومان توسط انتشارات امیرکبیر روانه بازار نشر شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار