تسهیلات شهرداری تهران به خیرین مسکن‌ساز
کد خبر: 1010480
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Es4
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از ارائه طرحی خبر داد که براساس آن تسهیلات ویژه‌ای برای خیرین مسکن‌ساز در تهران که اقدام به تأمین مسکن برای اقشار محروم می‌کنند، در نظر گرفته می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مجید فراهانی با بیان اینکه طرح ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن‌ساز برای کمک به تأمین مسکن اقشار محروم با قید یک فوریت تقدیم هیئت رئیسه شد، اظهار کرد: خوشبختانه با همراهی و امضای ۱۱ عضو این طرح با قید یک فوریت در دستور کار شورا قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه مطابق اصل ۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشتن مسکن متناسب با نیاز حق هر فرد و خانواده ایرانی است، ادامه داد: دولت موظف است با رعایت اولویت برای افراد نیازمند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه با وجود مداخلات دولت و فعالیت‌های خیرین مسکن به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل‌شده و از دسترس بسیاری از شهروندان دور مانده‌است، گفت: روند افزایشی نرخ مسکن در سال‌های اخیر سبب‌شده که توان خرید مسکن در تهران برای اقشار متوسط دور از دسترس به نظر برسد.

فراهانی با بیان اینکه امام خمینی (ره) با افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره) سنگ زیربنای رفع معضل مسکن در کشور را با تکیه بر توان خیرین ایجاد کرده و در ادامه به منظور جلب مشارکت مردم انجمن خیرین مسکن‌ساز ایران در سال ۱۳۸۳ تأسیس شد، اظهار کرد: این انجمن هم‌اکنون با مساعد بنیاد مسکن در مرکز ۳۰ استان و ۹۲ شهرستان دفتر نمایندگی دارد و فعالیت می‌کنند و برهمین اساس طرح ارائه تسهیلات ویژه خیرین مسکن‌ساز برای کمک به تأمین مسکن اقشار محروم با محوریت ارائه تسهیلات به خیرین مسکن‌ساز پیشنهاد شده‌است.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به متن پیشنهادی تصریح کرد: در این طرح به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود که به منظور تشویق و ترغیب خیرین مسکن‌ساز برای احداث واحد‌های مسکونی اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد شهر تهران تسهیلاتی را در زمان صدور پروانه ساختمانی دریافت کند که می‌توان به تسهیلاتی همچون استفاده از معافیت‌ها یا تخفیف‌های پیش‌بینی شده اشاره کرد.

وی افزود: همچنین در این طرح امکان تقسیط عوارض و حقوق قانونی شهرداری در سقف ۳۶ تا ۶۰ ماه بدون احتساب کارمزد یا جرائم ناشی از تأخیر برای خیرین مسکن‌ساز در نظر گرفته شده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار