کرونا   "عصر طویلگی" را متوقف نکرد!
کد خبر: 1008549
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EMv
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
نمایش "عصر طویلگی" به نویسندگی " علیرضا غفاری"  نویسنده، شاعر و مجری، تولید جدید آکادمی هنر‌های نمایشی سولو و گروه تئاتر سولو، به طراحی و کارگردانی عماد سالکی برای اجرا آماده می‌شود.
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: به گزارش روابط عمومی آکادمی هنر‌های نمایشی سولو، نمایش "عصر طویلگی" نوشته علیرضا غفاری و به کارگردانی عماد سالکی، اثر جدید گروه تئاتر سولو‌ می‌باشد که مراحل آماده سازی و تمرینات خود را‌ می‌گذراند.

این نمایش که سال ٩٨ با ترکیبی از بازیگران تئاتر و هنرجویان آکادمی سولو آماده اجرا می‌شد، ولی به دلیل اعمال محدویت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایشی و بالطبع فعالیت‌های فرهنگی و جمعی، موقتاً تمریناتش را متوقف کرد، اخیراً با اعلام بازگشایی‌ها و اعمال کلیه موارد پیشگیرانه بهداشتی، تمرینات خود را از سر گرفته و در انتظار ظهور بر صحنه است.

عماد سالکی،  کارگردان این نمایش گفت: نمایش عصر طویلگی  از خرداد ٩٨ در آکادمی هنر‌های نمایشی سولو تولید خودش را آغاز کرد و بهمن و اسفند ٩٨ آماده بازبینی شد و درست موقع بازبینی‌ها به دلیل کرونا و بسته شدن سالن‌های تئاتر به مدت سه ماه تمرینات متوقف شد و بازبینی به تاخیر افتاد، و رایزنی‌ها و هماهنگی‌هایی که برای اجرای عمومی این اثر انجام دادیم موکول به اطلاع ثانوی شد در شرایط قرنطینه تمرینات را به صورت غیر حضوری و آنلاین زنده نگه داشتیم و اکنون بعد از ٣ ماه تعطیلی و توقف تمرینات، از ٢ خرداد ٩٩ با رعایت تمام مسائل بهداشتی و حفظ سلامت، بهمراه گروه با شیلد وماسک و با تمام سختی ها، نگرانی‌ها و دغدغه سلامتی اعضای گروه، اما عشق به تئاتر، تمرینات خود را ازسر گرفته و خود را آماده اجرا میکنیم.

بازیگر شمس پرنده افزود: این متن بیش از پیش از اهمیت بسزایی برخوردار بود و بعد از داستان قرنطینه و فراگیر شدن کرونا در جهان اهمیت اجرایی بیشتری به خود گرفته و حال می‌فهمیم، کرونا گویی هشدار طبیعت به انسان است، انسانی که حتی به خودش رحم نمیکند وتمام موجودات و جهان را به خطر‌ می‌اندازد.

وی در ادامه به این نکته اشاره کرد که گروهش با تلاش بیشتر، هدفمند و با عشق،  تمرینات خود را جدی‌تر از گذشته آغاز کرده است و کرونا نتوانسته راه اجرای عصر طویلگی  را سد کند و در پایان اضافه نمود که فعلا برای اجرای عمومی این اثر منتظر اعلام شرایط جدید تماشاخانه‌ها و در حال رایزنی هستیم و اخبار تکمیلی و زمان اجرا به زودی اعلام می‌شود.

امیر کاوه آهنین جان، بازیگر، مدرس و کارگردان با سابقه تئاتر به همراه نادیا حسام مدیر آکادمی هنر‌های نمایشی سولو بعنوان مجری طرح و مشاوران کارگردان این نمایش هستند و آرش پارساخو دراماتورژی این نمایش را بعهده دارد و دیگر عوامل در آینده نزدیک معرفی خواهند.

نمایش عصر طویلگی داستان یک سیرک اعجاب آور و شگفت انگیز را روایت می‌کند که در آخرین شب خود، با خاطرات دردآور و حیرت انگیز حیوانات، دچار تحولات و دگرگونی میشود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار