۱۰.۵ درصد مبتلایان به کرونا در دزفول بستری هستند/ فوت ۳.۵ درصد
کد خبر: 1007553
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E6r
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
رئیس مرکز بهداشت دزفول با اشاره به فوت ۳.۵ درصد از کل مبتلایان به کرونا در این شهرستان، گفت: در حال حاضر ۱۰.۵ درصد از مبتلایان به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: رضا پورآیین ظهر امروز یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دزفول که در سالن جلسات سپاه برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا پایان خردادماه امسال، تست سه هزار و ۷۶۳ نفر در شهرستان دزفول به صورت قطعی مثبت اعلام شده است که از این تعداد، ۵۶ درصد مرد و ۴۴ درصد زن بوده‌اند.

وی افزود: در بررسی‌ها مشخص شد که ۳۲ درصد از این افراد کرونا مثبت در تماس مستقیم با بیمار کرونایی بوده‌اند، ۱۸ درصد نیز اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند و ۵۰ درصد نیز به دلایل دیگر از جمله رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی و حضور در اجتماعات به کرونا مبتلا شده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت دزفول با بیان اینکه ۸۶ درصد بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان دزفول با حال عمومی مساعد ترخیص شده‌اند، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۰.۵ درصد از بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان بستری هستند و ۳.۵ درصد نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پور آئین به وجود ۲ مرکز ۱۶ ساعته غربالگری در دزفول و اینترنتی شدن فرایند نوبت‌دهی این مراکز اشاره کرد و گفت: روزانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ نفر در این مراکز سرپایی پذیرش می‌شوند ضمن اینکه افرادی که به مراکز غربالگری کرونا مراجعه می‌کنند تعهد کتبی می‌دهند که پس از خروج از مرکز به فرض مثبت بودن نتیجه تست، قرنطینه خانگی را تا زمان اعلام نتیجه رعایت کنند.

وی مدت زمان فرایند نمونه‌گیری تا اعلام پیامکی نتیجه تست به افراد را ۷۲ ساعت عنوان کرد و افزود: تاکنون ۱۰ هزار و ۱۳۷ نفر در مراکز ۱۶ ساعته شهرستان دزفول ویزیت شده‌اند که در این بین از پنج هزار و ۵۳۶ نفر معادل ۵۵ درصد مراجعان تست کرونا گرفته شده است.

رئیس مرکز بهداشت دزفول توضیح داد: در این مراکز از تمام افراد با علائم و بی علائمی که در تماس مستقیم با بیمار کرونایی بوده‌اند تست گرفته می‌شود اما نمونه‌گیری از سایر افرادی که به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می‌کنند منوط به نظر پزشک مستقر در این مراکز است. در این بین افرادی نیز که نیازمند درمان تخصصی باشند به بیمارستان منتقل می‌شوند.

پورآیین همچنین اظهار کرد: کاروان احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز از زمان استقرار در شهرستان دزفول تاکنون یک هزار و ۹۶۶ تست کرونا انجام داده که نتیجه ۳۹۳ تست معادل ۲۰ درصد آنها مثبت بوده است.

پورآیین از غربالگری ۹۸ درصد افراد پرخطر، ۸۱ درصد زنان باردار، ۹۶ درصد افراد دارای نقص ایمنی، ۶۰ درصد افراد مسن و ۷۲ درصد افراد دارای بیماری زمینه‌ای تا ۳۱ خرداد در دزفول خبر داد و اضافه کرد: در مرحله دوم بازرسی‌های بهداشتی از مراکز عمومی، ۵۷۳ واحد صنفی اخطاریه دریافت کرده و به دادگاه معرفی شدند.

وی گفت: ۲ هزار و ۴۰۳ گندزدایی منزل و ۲۲۴ عملیات گندزدایی و ضدعفونی مراکز عمومی و ادارات نیز از دیگر اقدامات مرکز بهداشت شهرستان دزفول است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار