آزادسازی ۷۰ درصد اراضی ملی بزرگراه شمالی کرج
کد خبر: 1007337
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E3N
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرزخبرداد
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز گفت: حدود ۷۰ درصد از اراضی ملی در مسیر پروژه بزرگراه شمالی کرج توسط راه و شهرسازی البرز آزادسازی شده است.

تقی رضایی در حاشیه افتتاح خط دوم راه آهن کرج – قزوین، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموعه‌ای از پروژه‌های حمل و نقل از جمله آزادراه تهران - شمال، آزادراه همت، ایستگاه متروی هشتگرد و دو خطه کردن راه آهن کرج - قزوین در استان البرز افتتاح شد و پروژه غدیر (آزادراه چرمشهر- آبیک) نیز در حال اجرا است.

وی با اشاره به تأثیرگذاری افتتاح خط دوم راه آهن کرج - قزوین بر افزایش سرعت جابجایی بار و مسافر، گفت: این مهم از مصادیق پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است، رویکرد وزارت راه و شهرسازی رویکرد ریل پایه است و تلاش وزارتخانه در سطح کشور این است تا این پروژه‌ها بیشتر شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با اشاره به بروز آلودگی‌های زیست محیطی در استان البرز به دلیل تردد بالای خودروهای عبوری، گفت: با افتتاح این خط ریلی و همچنین پروژه آزادراهی غدیر (چرمشهر- آبیک) ۲۰ درصد از آلودگی‌های زیست محیطی که ناشی از خودروهای عبوری، کاسته می‌شود.

رضایی در بخش دیگری با بیان اینکه پروژه چرمشهر- آبیک امسال زیر بار ترافیک می‌رود، افزود: پروژه بزرگراه شمالی کرج و اتصال آن به آزادراه همت به جد دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت و وزارت راه و شهرسازی نیز برای تکمیل هرچه زودتر پروژه بزرگراه شمالی کرج پای کار آمده است، گفت: حدود ۷۰ درصد از اراضی ملی در مسیر پروژه بزرگراه شمالی کرج توسط راه و شهرسازی البرز آزادسازی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز بیان کرد: وزیر راه و شهرسازی نیز هماهنگی‌های لازم با سازمان برنامه و بودجه کشور برای تزریق اعتبار به پروژه بزرگراه شمالی کرج را دنبال کرده تا با این اقدام به شهرداری کرج در رفع دیگر تملکات موجود در مسیر این پروژه کمک شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار