ابلاغ استرداد هزینه‌های فوق برنامه تمامی مدارس به خانواده‌ها
کد خبر: 1006333
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DnB
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
از سوی وزارت آموزش‌و پرورش بخشنامه استرداد هزینه‌های فوق برنامه، غذا و سرویس توسط مدارس به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: با شیوع بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه ۹۸ و به‌موجب آن تعطیلی مدارس و ایجاد وقفه در ارائه خدمات و فعالیت‌های حضوری آموزشی و پرورشی و به‌منظور حفظ و رعایت حقوق عامه و صیانت از حقوق شهروندان، از سوی وزارت آموزش‌وپرورش بخشنامه استرداد کلیه وجوه دریافتی بابت هزینه فوق برنامه‌های آموزشی، پرورشی، کنکور، اعتکاف علمی و سایر خدمات ویژه قابل‌ارائه در ایام مزبور ازجمله غذا، سرویس و... در تمام مدارس اعم از عادی، دولتی، شاهد، استعداد‌های درخشان، هیئت‌امنایی، نمونه دولتی، بزرگسالان، کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای، تطبیقی و بین‌الملل، آموزش از راه دور و غیردولتی در سه بند و مطابق ذیل، به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.

مدارس غیردولتی: هزینه فوق برنامه‌ها تحت هر عنوان نظیر فوق برنامه آموزشی، پرورشی یا غیرآموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و...) در مدارس غیردولتی، بر طبق مصوبه هفتاد و دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی از تاریخ اول اسفندماه ۹۸ محاسبه و مسترد گردد.

مدارس دولتی (عادی، شاهد، استعداد درخشان، هیئت امنایی، نمونه دولتی، بزرگسالان، کاردانش و فنی‌و حرفه‌ای، تطبیقی و بین‌الملل، آموزش از راه دور): در خصوص هزینه فوق برنامه‌ها تحت هر عنوان نظیر فوق برنامه آموزشی، پرورشی یا غیر آموزشی و خدمات ویژه (غذا، سرویس و...) ضروری است مدیران مدارس در اسرع وقت نسبت به تشکیل شورای مدرسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خصوص خدمات ارائه‌شده به دانش‌آموزان و همچنین محاسبه مبلغ قابل‌استرداد از تاریخ اول اسفندماه ۹۸ وفق دستورالعمل مالی مدارس نسبت به تحویل و تأدیه فرم پیوست به ولی یا سرپرست قانونی تمام دانش‌آموزان اقدام و هزینه‌های قابل‌پرداخت را به شماره‌حساب اعلامی از سوی اولیا (مندرج در فرم مزبور) مسترد کنند. گفتنی است، طبق این بخشنامه باید در مدارس شاهد پس از کسر دوسوم از کل هزینه‌های خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه و سایر دریافتی‌های مجاز از دانش‌آموزان در حال تحصیل، باقی محاسبه و با رعایت مقررات به اولیا برگردانده شود. هزینه ارائه خدمات حمل‌ونقل به دانش‌آموزان در تمامی مدارس دولتی و غیردولتی هم جزو مبالغی است که باید بازگردانده‌شود. همچنین در این بخشنامه تأکید شده‌است با توجه به شرایط خاص موجود، ملاک محاسبه و استرداد وجوه دریافتی بابت هزینه‌های فوق، این بخشنامه است و کلیه مصوبات، بخشنامه‌ها یا دستورالعمل‌های مغایر لغو می‌شود. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در صورت عدم اجرای بخشنامه، اولیای دانش‌آموزان می‌توانند اعتراض خود را از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش به نشانی shekayat. medu. ir ثبت و پیگیری کنند. مدیران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها هم مسئول حسن اجرای این بخشنامه هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار