راه اندازی سرای محلات نخستین گام برای مشارکت موثر شهروندان است
کد خبر: 1006104
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DjU
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
شهردار کرج تاکید کرد
شهردار کرج گفت : یکی از پایه های حکمرانی مردم، سرای محلات در شهرها هستند و در واقع این مکان ها پایه ای برای انتخابات شورایاری و همچنین محلی برای آموزش های شهروندی از جمله آموزش های مذهبی و قرآنی است.

علی کمالی زاده در آئین افتتاح و بازگشایی پنج سرای محله شهر کرج که در پارک ورزش کیانمهر برگزار شد، اظهار داشت: این پنج سرای محله در کیانمهر، رجائی شهر، حصارک بالا، حسن آباد و اسلام آباد واقع است.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی سرای محلات نخستین گام برای مشارکت موثر شهروندان در اداره محله و شهر است، ادامه داد: وقتی کاری با مردم، بوسیله آنها و برای خدمت به شهروندان انجام شود یک کار اثر بخش است و در واقع منابع را نیز مناسب خرج کرده ایم.

شهردار کرج با بیان اینکه شاید خیلی از پروژه ها باشد که که دیدگاه و نظرات مردم در آن لحاظ نشده است، گفت: یکی از پایه های حکمرانی مردم، سرای محلات در شهرها هستند و در واقع این مکان ها پایه ای برای انتخابات شورایاری و همچنین محلی برای آموزش های شهروندی از جمله آموزش های مذهبی و قرآنی است.

وی با اشاره به اینکه شاید بسیاری از هزینه ها در شهرها بواسطه کمی کارهای فرهنگی و نپرداختن به این مسائل در فرهنگ محلات است، افزود: مسئله مهم دیگر مشارکت مردم در طرح بازآفرینی شهری و حذف بافت های فرسوده از مناطق مختلف است؛ چون اگر بافت فرسوده ای ایجاد شود بیشتر از همه مردم آن محلات آسیب می بیند.

کمالی زاده با تاکید بر اینکه محله محوری و انسان محوری در شورای پنجم شهر کرج وجه تمایز آن از شوراهای شهر قبلی است، عنوان کرد: یک خبر خوب برای شهروندان این است که امروز افزایش ناوگان و ماشین های خدمات رسان آتش نشانی کرج را در راستای توسعه امکانات و امداد نجات داشتیم‌.

وی در پایان بیان کرد که قرار است در سال جاری هر هفته یک خبر خوش برای شهروندان داشته باشیم و افزود: این مهم نتیجه برنامه ریزی خوب شورای شهر کرج و مصوباتی است که آنها اعمال داشته اند

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار