تلاش‌ها برای افزایش جمعیت، متناسب با برنامه کشور نیست
کد خبر: 1005836
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DfA
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
رحمانی فضلی:
وزیر کشور با اشاره به گزارش‌های ارائه شده مبنی بر اقدامات انجام گرفته برای افزایش جمعیت کشور، گفت: متأسفانه ارزیابی‌هایی که ارائه شد، نشان از تلاش و کوشش متناسب با برنامه جمعیت نبود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز (یکشنبه ۱۸ خرداد) در پایان جلسه شورای اجتماعی در جمع خبرنگاران بیان داشت: جلسه امروز مربوط به موضوع جمعیت بود، موضوعی که مقام معظم رهبری هم اخیراً برای چندمین بار نسبت به روند باروری جمعیت و روند سنی جمعیت اظهار نگرانی داشتند.

وی ادامه داد: این موضوع چند سال قبل هم بحث شده بود و دستگاه‌های متولی باید این مسئله را پیگیری کنند؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام یک گزارش ارزیابی از دستگاه‌ها ارائه کرد. متاسفانه ارزیابی‌هایی که اینجا ارائه شد نشان از تلاش و کوشش متناسب با برنامه جمعیت نبود.

وزیر کشور اظهار داشت: ثبت احوال گزارشی از روند‌ها را ارائه کرد، شورای انقلاب فرهنگی اقدامات خوبی انجام داده است. وزارت بهداشت و وزارت ورزش هم کار‌هایی که انجام داده بودند و پیشنهاداتی مطرح کردند.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: مقرر شد که کار گروهی تشکیل شود و یک برنامه جامع تقسیم کار ملی نسبت به موضوع جمعیت با تعیین دستگاه متولی، همکاران و دستگاه‌های معین مشخص شود و همه این سیاست‌های ۱۴ گانه ابلاغیه مقام معظم رهبری و سیاست‌های تشویقی و اجرایی در آنجا مشخص شود و با زمانبندی کار بتوانیم آن را پیگیری کنیم.

وی با اشاره به اولویت‌های مطرح شده در این جلسه تصریح کرد: بحث فرزندآوری، تشویق به فرزندآوری، ازدواج، جلوگیری از طلاق، بحث ناباروری و موضوع آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی این موضوع باید در بستر یک پذیرش عمومی شکل گیرد.

وزیر کشور در خاتمه تاکید کرد: همچنین یک بحثی در مورد سیاست‌های مورد استفاده در دنیا برای این موضوع مطرح شد. با پیگیری این موضوع و کار گروهی که تشکیل شد و ارائه گزارش‌های سه ماهه امیدواریم بتوانیم دغدغه رهبری در این زمینه را رفع کنیم.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار