شرایط جدید دورکاری کارکنان اعلام شد
کد خبر: 1004769
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DNx
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۵
با ابلاغ نحوه حضور تمامی کارکنان در محل کار، سازمان اداری و استخدامی شرایط دورکاری کارکنان را نیز اعلام کرد که طبق آن استفاده از خدمات دورکاری در صورت تأمین زیرساخت‌های لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی برای ارائه خدمات از منزل به صورت الکترونیکی توسط کارکنان دور کار مجاز است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: طی آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شد که کارکنان باید به طور کامل در محل کار حضور داشته باشند، فقط ساعت کاری یک ساعت کمتر تعیین شد. بر این اساس سازمان اداری و استخدامی نیز این موضوع را طی بخشنامه‌ای و با تعریف شرایط به دستگاه‌های اجرایی برای اجرا ابلاغ کرده‌است که طبق آن از ۱۰ خرداد ساعت کار روزانه دستگاه‌های اجرایی در تهران و استان‌ها از ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود و کلیه کارکنان باید با رعایت الزامات سلامت محیط و کار در محیط اداری که توسط وزارت بهداشت ابلاغ شده‌است، حاضر شوند.

اما در این بخشنامه موضوع دورکاری کارکنان در شرایط کرونایی موجود را نیز به استناد مصوبه هیئت وزیران در سال ۱۳۸۹ مورد تأکید قرار گرفته‌است. از این‌رو با ابلاغ سازمان استخدامی استفاده از خدمات دور کاری کارکنان صرفاً در صورت تأمین زیرساخت‌های لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی برای ارائه خدمات در منزل به صورت الکترونیکی توسط کارکنان دور کار مجاز است.

بر این اساس تأکید شده که در استفاده از خدمات کارکنان به صورت دورکاری، بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه‌های آسیب‌پذیر قرار می‌گیرند، در اولویت خواهند بود.

بنا‌بر‌این بخشنامه سازمان اداری و استخدامی، نه‌تن‌ها در شرایط کرونایی بلکه همواره سازمان‌ها می‌توانند از مصوبه دورکاری و بنا بر شرایط شغلی کارکنان خود استفاده کنند. طبق سایر شرایطی که سازمان برای حضور کارکنان در محیط کار مورد توجه قرار داده‌است، دستگاه‌های اجرایی موظفند ضمن برنامه‌ریزی برای ارائه به موقع و سریع تمامی خدمات عمومی و ضروری حوزه مسئولیت خود تصمیمی اتخاذ کنند که در ارائه این خدمات به مردم و ارباب رجوع وقفه‌ای ایجاد نشود.

همچنین دستگاه‌ها موظفند فعالیت آشپزخانه‌ها و آبدارخانه‌ها خود را تعطیل و از پذیرایی در جلسات و اتاق‌ها به صورت فردی و گروهی خودداری کنند و صرفاً امکان تهیه چای با لوازم شخصی توسط کارکنان در روز فراهم شود. به تصریح این بخشنامه، صرف صبحانه و ناهار به صورت گروهی و فردی در سالن‌های غذاخوری سایر محل‌های عمومی ادارات و اتاق کارکنان ممنوع و لازم است مسئولان ادارات از تهیه و توزیع غذا به جز کارکنان نوبت کاری و کشیک خودداری کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار