بازگشایی سینما‌ها در عیدفطر منتفی شد
کد خبر: 1003986
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DBK
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
طبق اعلام معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا، بازگشایی سینما‌ها که پیش‌تر اعلام شده بود همزمان با عید فطر خواهد بود، منتفی شد.
سرويس فرهنگ وهنر جوان آنلاين: محمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین تصمیمات درباره زمان بازگشایی سینما‌ها گفت: سینما‌ها در عید فطر بازگشایی نمی‌شوند ستاد کرونا هم هنوز به ما اجازه بازگشایی را نداده است و باید ببینیم موقعیت بعدی چه زمانی فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: البته در میان شهر‌هایی که وضعیتشان از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا سفید اعلام شده است، آن‌هایی که سینما دارند یا امکان سینما سیار را دارند، می‌توانند به این امر اقدام کنند، ولی ما پیگیر بودیم بتوانیم در عید فطر بازگشایی کامل سینما‌ها را با رعایت پروتکل داشته باشیم که این امر فعلاً امکان‌پذیر نیست و سینما‌ها همچنان بسته خواهند بود.

وی افزود: در حال حاضر ما با احتمالات مختلفی روبه‌رو هستیم و تلاشمان را می‌کنیم در این زمینه به جمع‌بندی برسیم. دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم پیشنهادات خود را که همان ضوابط ۱۵ گانه کارگروه آسیب‌های سینما بود، به ستاد مقابله با کرونا دادند و آن دوستان هم بررسی کردند البته آنطور که من اطلاع دارم مجموعه ستاد مقابله با کرونا خودشان هم مطالعات بیشتری انجام داده‌اند، اما اینکه فعلاً در عید فطر بازگشایی نخواهیم داشت، قطعی است. در مرحله بعد اولین احتمالات بازگشایی بعد از نیمه خرداد و یا پایان خرداد خواهد بود.

طباطبایی‌نژاد بیان کرد: اگر نگاهی به بازگشایی سینما‌ها در کشور‌های دیگر هم بیندازیم متوجه می‌شویم که تقریباً همه شرایط ما را دارند. برای مثال در فرانسه ماه سپتامبر به این منظور اعلام شده یا استرالیا با شرایط محدودی بازگشایی را داشته است یعنی همه کشور‌ها شرایط مشابهی دارند.

وی در پایان گفت: به تازگی ۲ تست تجمعی انجام شده که ستاد مقابله با کرونا باید جوابش را دریافت کند. در این صورت احتمال اینکه سینما‌ها با قید رعایت پروتکل و محدودیت ظرفیت، بازگشایی شوند، برای نیمه خرداد به بعد وجود دارد. در حال حاضر هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم خبر قطعی درباره پایان تعطیلی سینما‌ها بدهیم، چون هیچ کس اطلاعی ندارد حتی خود ستاد هم به ما خبر قطعی نمی‌دهد. باید بازخورد‌های بیرونی گرفته شود. برای مثال باید تعداد مبتلایان مشخص شود، چون به تازگی تجمعات آزادتر شده و مساجد به طور محدود بازگشایی شده‌اند بنابراین باید بازخورد این اتفاقات گرفته شود، اگر دیدند شرایط پرمخاطره نیست یک گام به جلو می‌روند و ممکن است در این مرحله سینما در اولویت قرار بگیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار