آسانسور ها تحت نظارت کارشناسان استاندارد هستند
کد خبر: 1003781
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D81
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
مدیر کل استاندارد استان البرز:
مدیر کل استاندارد استان البرز گفت: از ابتدای امسال تاکنون 324 پرونده در سامانه مدیریت بازرسی آسانسور استان البرز ثبت شده که این پرونده ها مورد بررسی کارشناسی و بازرسی های لازم قرار خواهد گرفت.

فتانه شکرالهی با بیان اینکه مردم باید نسبت به وضعیت ایمنی و استاندارد آسانسورهایی که استفاده می‌کنند حساس باشند افزود: اگر این حساسیت در جامعه در خصوص وضعیت ایمنی آسانسورها ایجاد شود، اداره کل استاندارد بهتر می تواند نسبت به ارائه خدمات اقدام نماید.

وی با بیان اینکه اگر آسانسور با الزامات استاندارد منطبق باشد گواهینامه یک ساله برای آن صادر می شود اما در صورتی که این آسانسور از تعمیر ونگهداری مناسب ماهیانه برخوردار نباشد بسرعت از شرایط استاندارد خارج می شود افزود:این اداره کل تنها متولی بررسی کیفیت خود آسانسور بوده و نظارت بر فعالیت شرکت های نصاب و فروشنده آسانسور و قیمت گذاری های آنها در حوزه اختیارات استاندارد نبوده و اتحادیه‌ها و سازمان صنعت، معدن و تجارت باید در این حوزه نظارت نمایند.

دبیر شورای استاندارد استان در انتها گفت متاسفانه بعضی تصور می کنند پس از صدور گواهینامه یکساله کار تمام شده و دیگر با این آسانسور کاری ندارند درحالی که طبق قانون پس از یکسال آسانسورها باید نسبت به اخذ گواهی ادواری اقدام نموده و در طول سال نیز الزامات و شرایط استاندارد را حفظ نمایند.

شکرالهی از شهروندان استان خواست در صورت مشاهده آسانسور بدون تاییدیه استاندارد موارد را از طریق شماره 1517 اطلاع رسانی نموده واز مشاوره کارشناسی اداره کل درخصوص نحوه شروع استاندارد سازی آسانسورها برخوردار شوند. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار