قتل پیرزن به بهانه بسته معیشتی
کد خبر: 1003545
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D4D
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱
پسر جوانی که متهم است به بهانه دادن بسته معیشتی زن سالخورده‌ای را به قتل رسانده و طلا‌های او را سرقت کرده بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ساعت‌۱۷:۳۰ عصر روز جمعه‌۲۶ اردیبهشت‌ماه قاضی واحدی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری‌۱۵۳ شهرک ولیعصر از قتل زن سالخورده‌ای در خانه‌اش حوالی خیابان طالقانی با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی راهی محل شد. تیم جنایی در داخل اتاق پذیرایی با جسد زن ۷۰‌ساله‌ای به نام گوهر روبه‌رو شدند که با ۱۱‌ضربه چاقو به قتل رسیده بود. بهم ریختگی وسایل خانه و سرقت طلا‌های زن سالخورده حکایت از این داشت، عامل یا عاملان قتل با انگیزه سرقت دست به جنایت زده و پس از سرقت از محل گریخته‌اند. همچنین مشخص شد محل حادثه مجهز به دوربین‌های مدرابسته بوده که پس از قتل دوربین‌های مداربسته هم از محل سرقت شده‌است. از سوی دیگر مأموران دریافتند آخرین فردی که به خانه گوهر آمده‌است پسر جوانی بوده که به بهانه دادن بسته حمایتی معیشتی وارد خانه او شده است.

صحبت‌های پسر مقتول

پسر مقتول که موضوع را به مأموران پلیس خبر داده‌بود، گفت: مادرم از قبل در طب سنتی مانند مامایی، شکسته‌بندی مهارت داشت و به همین خاطر زنان زیادی به خانه ما رفت و آمد داشتند، اما از چند ماه پیش که ویروس کرونا پدیدار شد رفت و آمد به خانه مادرم هم کم شد. او تنها زندگی می‌کرد و ما هم هر روز به او سر می‌زدیم و زمانی هم که به خاطر مشکلات و گرفتاری‌های کاری دیرتر به خانه‌اش می‌آمدیم از طریق دوربین مداربسته‌ای که در خانه نصب کرده بودیم از دور مواظبش بودیم و به این صورت از مادرم با خبر می‌شدیم و خانه او را کنترل می‌کردیم. دیروز بیرون بودم که مادرم با من تماس گرفت و گفت پسر جوانی برای او بسته معیشتی آورده است. مادرم گفت پسر جوان کمی مشکوک به نظر می‌رسد و الان در خانه به تلویزیون خیره شده است.

پس از این به مادرم گفتم که بسته از او بگیرد و به بیرون راهنمایی‌اش کند و بعد هم با مادرم خداحافظی کردم و تلفن را قطع کردم.

وی ادامه داد: امروز چند باری با مادرم تماس گرفتم، اما او جواب نداد و وقتی به خانه‌ام رفتم تصمیم گرفتم از طریق دوربین خانه مادرم را کنترل کنم که دیدم تصویر ندارم که حکایت از این داشت یا دوربین‌ها ایراد فنی پیدا کرده بود یا اینکه دوربین‌ها سرقت شده‌است. به هر حال نگران مادرم شدم و به خانه‌اش آمدم و وقتی با کلید یدک در را باز کردم با این صحنه دلخراش روبه‌رو شدم.

وی در پایان گفت: قاتل پس از اینکه مادرم را به قتل رسانده و یک انگشتر و شش‌النگوی گرانقیمتش را سرقت کرده‌است، دوربین‌های مداربسته را هم سرقت کرده که ردی از خود به جای نگذارد.

دستگیری متهم

پس از این مأموران پلیس دست به تحقیقات تخصصی زدند که دریافتند هیئت امنای یکی از مساجد محل، بسته‌های معیشتی حمایتی بین خانواده‌های بی‌بضاعت پخش می‌کنند. بدین ترتیب مأموران پلیس راهی مسجد شدند که یکی از هیئت امنای مسجد گفت دیروز پسر جوانی به مسجد آمده و بسته معیشتی حمایتی را برای خانواده نیازمندی تحویل گرفته و از مسجد بیرون رفته است.

مأموران پلیس در گام بعدی پس از بررسی دوربین‌های مداربسته محل و تحقیقات فنی موفق شدن پسر جوان را که مهیار نام دارد شناسایی و بازداشت کنند.

متهم پس از انتقال به اداره پلیس جرم خود را منکر شد و در ادعایی گفت: من مقتول را می‌شناختم و از آنجایی که زن تنهایی بود تصمیم گرفتم از مسجد برای او بسته معیشتی حمایتی بگیرم و تحویل او بدهم. آن روز من بسته حمایتی از مسجد تحویل گرفتم و به خانه زن سالخورده بردم و پس از اینکه به او تحویل دادم از خانه‌اش بیرون آمدم و دیگر از او خبری نداشتم تا اینکه الان متوجه شدم به قتل رسیده است.

صحبت‌های دوست متهم

مأموران پلیس در ادامه تحقیقات میدانی و تخصصی دریافتند متهم زمان حادثه تلفنی چند باری با یکی از دوستانش به نام حمید حرف زده است. مأموران پلیس احتمال دادند که حمید یا در حادثه نقش داشته یا اینکه در جریان حادثه قرار داشته است. بنابراین مأموران پلیس از حمید تحقیق کردند و وی گفت: مهیار دوست من بود و با من رفت و آمد داشت و گاهی هم تلفنی با هم حرف می‌زدیم. عصر روز قبل مهیار با من تماس گرفت و گفت می‌خواهد مرا ببیند. او شب قبل پیش من آمد و مدام از کلیپی حرف می‌زد که در اینستاگرام دیده بود. او گفت کلیپی دیده است که سه‌مرد به بهانه دادن بسته حمایتی به خانه پیر زنی می‌روند و او را به قتل می‌رسانند و طلاهایش را سرقت می‌کنند. هر چقدر به او اصرار کردم کلیپ را به من نشان دهد طفره می‌رفت و مدعی بود در اینستاگرام دیده‌است و الان پیدایش نمی‌کند. مأموران پلیس در ادامه فضای مجازی را بررسی کردند، اما هیچ کلیپی که نشان دهد سه‌سارق به بهانه دادن بسته حمایتی زن سالخورده‌ای را به قتل رسانده باشند پیدا نکردند.

بدین ترتیب متهم در حالی که منکر جرم خود بود با توجه به دلایل و مدارک به دستور قاضی واحدی برای ادامه تحقیقات و روشن شدن زوایای پنهان حادثه در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار