خبرسازی درباره غرق شدن اتباع افغانستانی با هدف تفرقه‌افکنی
کد خبر: 1003350
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D14
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
فرمانده هنگ مرزی تایباد تشریح کرد
فرمانده هنگ مرزی تایباد ضمن شفاف‌سازی ماجرای غرق شدن اتباع افغانستانی در رودخانه مرزی، گفت: دشمنان با انتشار اخبار ساختگی و غیرواقعی درصدد ایجاد تشنج در منطقه هستند و از این سناریو‌سازی ها، هدفی جز تفرقه افکنی ندارند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه خبری پلیس ایران، سرهنگ کاظم صمدی افزود: این خبر، روز ۱۳ اردیبهشت ۹۹ در شبکه‌های اجتماعی افغانستان منتشر شد و با وجود اینکه آن روز، اتفاق خاصی را در مرز نداشتیم برایم تعجب آور بود. وی با بیان اینکه در تحقیقات اولیه مشخص شد هیچ مورد خاصی در مرز رخ نداده است، ادامه داد: به منظور شفاف‌سازی ماجرا با مرزبان سرحدی غرب افغانستان «گلبدین الکوزی» تماس گرفتم، اما با عدم پاسخگویی وی مواجه شدم بر همین اساس برای روشن شدن بیشتر این ماجرا، علاوه بر ارسال سه مکاتبه رسمی مرزی، دو مرحله تقاضای ملاقات اضطراری مرزی را کردم، اما همچنان با عدم پاسخگویی طرف مقابل مواجه شدم.

فرمانده هنگ مرزی تایباد همچنین به مکاتبه دیگر مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با کشور افغانستان و تشریح اهداف پشت پرده دشمنان برای برهم زدن روابط دو کشور اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به اهمیت موضوع برای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و نیز در راستای شفاف سازی، تعدادی از نیرو‌های مرزبانی به منطقه اعزام و اقدام به پایش از دهانه سه مرزی (مرز مشترک ایران، افغانستان، ترکمنستان تا انتهای حوزه جنت آباد) کردند.

وی به بازدید میدانی و دقیق از حاشیه رودخانه برای مشخص شدن موضوع و عدم دریافت هرگونه آثار و ادله مبنی بر وقوع حادثه اشاره کرد و ادامه داد: شخصاً نقطه به نقطه رودخانه «هریر رود» و حاشیه آن را بررسی کردم، اما هیچ آثار و علائمی مبنی بر وقوع چنین اتفاقی را مشاهده نکردم.

این مقام مرزبانی ایران افزود: وضعیت جغرافیایی، شیب و قوس رودخانه هریررود به گونه‌ای است که اگر چیزی روی آب شناور باشد باید به سمت ساحل ایران بیاید، بنابراین از مرزبانان افغانستانی درخواست مجدد برای بازدید مشترک و میدانی و شفاف‌سازی بیشتر را کردم.

فرمانده هنگ مرزی تایباد با تأکید بر سناریو‌سازی دروغین، کذب بودن ماجرا با هدف و توطئه جدایی دو ملت و تفرقه افکنی، خاطرنشان کرد: دشمنان با انتشار اخبار ساختگی و غیرواقعی درصدد ایجاد تشنج در منطقه هستند و از این سناریو‌سازی‌ها، هدفی جز تفرقه‌افکنی ندارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار