رعایت دستور العمل های بهداشتی از سوی مردم در شبهای قدر، افتخاری برای کشور است
کد خبر: 1003324
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D0e
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
روحانی:
رئیس جمهور گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رعایت دقیق دستور العمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سوی ملت فهیم، بزرگ و نجیب ایران را در مراسم احیا شب‌های قدر، افتخاری برای کشور دانست.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز جمعه در گفتگو با سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آمزش پزشکی افزود: مردم فهیم ایران از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا با همکاری و همراهی مجدانه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مسوولان و کادر درمانی را در مدیریت بیماری یاری رساندند و همکاری آنان در برگزاری مراسم احیا، نقطه عطف این همکاری‌ها است.

رییس جمهوری با بیان اینکه این میزان همکاری مردم مومن و متدین و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مسوولان بهداشتی کشور را در مراحل بعدی کنترل و مهار بیماری امیدوارتر کرد، اظهار داشت: مردم عزیز و متدین ایران در کنار اعمال مذهبی خود، رعایت دستورالعمل‌ها را یک عمل ضروری دانسته و باید در کنار همکاری ارزشمند آنان، از اقدامات متولیان و برگزارکنندگان مراسم احیا و دقت و حساسیت آنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی که نگرانی‌ها در خصوص عدم کنترل شیوع بیماری را تا حد زیادی از بین برد، قدردانی و سپاسگزاری کرد.

روحانی با تاکید بر اینکه باید از روحانیت معظم و متولیان اماکن مذهبی تقدیر و سپاسگزاری کنیم، گفت: این رفتار هوشمندانه، دقیق و مسوولانه مردم، متولیان امر را امیدوار می‌کند که بتوانند ان‌شاء‌الله با سفید شدن شهر‌های زیارتی با حفظ شرایط و پروتکل‌های بهداشتی، سریع‌تر در بازگشایی بقاع متبرکه و حرم‌های شریف اقدام کنند.

رییس جمهوری به بروز چندگانگی در برخی کشور‌های توسعه یافته برای تداوم محدودیت‌ها و یا بازفعالیت امور جاری این کشور‌ها اشاره کرد و افزود: جای بسی افتخار و مباهات است که ایران در اثر وحدت نظر میان مسوولان و همرامی مردم نه تنها توانسته با حفظ پروتکل‌ها در باز فعالیت کسب‌وکار‌ها و مشاغل مختلف اقدام کند که حتی توانسته با رعایت شرایط خاص مراکز مذهبی خود را در این شب‌های گرانقدر فعال کرده و ضمنا تداوم روند کاهشی بیماری را نیز حفظ کند.

در مسیر گذر از مدیریت شیوع به کنترل شیوع بیماری هستیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفتگو با ارائه گزارشی از وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی هنگام برگزاری مراسم شب‌های احیا در سراسر کشور و به خصوص تهران، گفت که مردم و متولیان مساجد، هیات‌ها و حسینه ها، با دقت بسیار بالا و حساسیت در خور تقدیر این مراسم را برگزار کردند.

سعید نمکی همچنین در این گزارش به تداوم روند کاهشی شیوع بیماری کرونا در کشور اشاره کرد و افزود: در مسیر گذر از مدیریت شیوع به کنترل شیوع بیماری هستیم و امیدواریم با تداوم رعایت دقیق دستورالعل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی، به زودی به مرحله مهار ویروس برسیم.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار