ساخت ۲ رام قطار با صرفه جویی مصرف سوخت
کد خبر: 1003159
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cxz
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
به گفته مدیرعامل متروی تهران از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت، دو رام قطار ساخته می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی امام در مورد توییت وزیر نفت مبنی بر پرداخت ۱۵میلیون دلار برای خرید واگن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت گفت: سفر با مترو، موجب صرفه جویی در مصرف سوخت می‌شود و براساس قانون وزارت نفت مکلف است مبالغی را از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت به مترو بپردازد که این واریزی در این راستا بوده‌است. وی گفت: از آنجایی که این پول به ازای هر سفر شهروندان با مترو محاسبه می‌شود، این مبلغ به شرکت بهره‌برداری مترو داده شده‌است و این اعتبارات برای نگهداری ناوگان استفاده می‌شود. البته بنا به صلاحدید معاون حمل و نقل و با توجه به لزوم ساخت واگن‌ها از این مبلغ واریزی، حدود ۱۵ میلیارد تومان به شرکت واگن‌سازی داده‌شد تا نسبت به تکمیل ۱۴ واگن (دو رام قطار) باقی مانده از ثبت سفارش ۷۰واگن اقدام شود.

امام با بیان اینکه این مبلغ واریزی به شبکه مترو که حدود ۱۵۶ میلیارد تومان بوده، تا سه ماهه دوم سال ۹۸ را تسویه می‌کند، افزود: امیدواریم با توجه به تزریق این پول به شرکت واگن‌سازی تا پایان خردادماه بتوانیم دو رام قطار را وارد چرخه ناوگان متروی تهران کنیم.

چندی پیش بیژن زنگنه، وزیر نفت در صفحه توییتری خود نوشت که وزارت نفت (شرکت ملی نفت ایران) با استفاده از ظرفیت‌های قانونی صرفه‌جویی مصرف سوخت و در اجرای مصوبه شورای اقتصاد بیش از ۱۵ میلیون دلار برای خرید واگن و به تبع آن افزایش فاصله‌گذاری اجتماعی به شرکت مترو پرداخت کرده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار