رژیم صهیونیستی خطری بالفعل برای صلح و امنیت بین‌الملل
کد خبر: 1003150
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cxq
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۰
دبیرخانه حمایت از انتفاضه فلسطین تأکید کرد
دبیرخانه دائمی کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد: امروز و در شرایط شیوع ویروس کرونا ما شاهد محاصره دو میلیون شهروند در شهر غزه توسط رژیم صهیونیستی هستیم که اجازه نمی‌دهد کمک‌های انسان دوستانه به آن‌ها برسد و این مسئله نشان می‌دهد که این رژیم خطری بالفعل برای صلح و امنیت بین‌المللی است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، در این بیانیه تصریح شده است: ۷۲ سال قبل در روز ۱۵ ماه مه ۱۹۴۸ مصادف با ۲۴ اردیبهشت ۱۳۲۷، انگلیس با در اختیار داشتن قیمومیت فلسطین و برای تداوم اهداف استعماری خود و داشتن پایگاه دائم در منطقه غرب آسیا، با صهیونیسم بین‌المللی برای مهاجرت یهودیان به فلسطین و تشکیل دولت صهیونیستی به توافق رسید. در این روز نکبت، صهیونیسم فاشیسم با حمایت انگلیس و امریکا و با زور سلاح، اقدام به کشتار بی رحمانه زنان، کودکان و جوانان نمود و با شهید نمودن ۱۵ هزار نفر فلسطینی و آواره کردن صد‌ها هزار فلسطینی دیگر، بنای رژیم جانی، تروریسم، کودک کش، نژادپرست و ضد اصول انسانی و حقوق بشری را طراحی نمودند.

این بیانیه می‌افزاید: جنایات رژیم اشغالگر با سوءاستفاده از شرایط نابسامان منطقه‌ای و بین‌المللی تداوم دارد، هتک حرمت مسجدالاقصی، تداوم شهرک‌سازی، تلاش برای یهودی‌سازی کرانه باختری و قدس و محاصره انسانی غزه از آن جمله است. صهیونیست‌های متوهم برای قانونی نمودن حضور نامشروع خود در سرزمین فلسطین، در طول این ۷۲ سال با انجام هزاران جنایت و کشتار و ادامه نابودی نسل فلسطینی‌ها، به لبنان، سوریه، مصر و اردن نیز حمله کرده و قتلگاه صبرا و شتیلا و قانا را در کارنامه ننگین خود ثبت نمودند و از هیتلر در مسابقه نسل کشی سبقت گرفتند.

دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، ضمن تقبیح و محکوم نمودن این روز شوم و ننگین، با صدای بلند به صهیونیست‌ها و دولت امریکا اعلام می‌دارد که به مدد الهی فلسطین آزاد خواهد شد و فلسطینی‌ها به زودی به سرزمین مادری و خانه خود باز خواهند گشت، چرا که فلسطین زنده است، نفس می‌کشد و به یاری مقاومت و فرزندان غیور فلسطینی و مشارکت زنان مبارز و کودکان سلحشور خود به مقصود خواهد رسید.

بی تردید طرح معامله قرن رئیس جمهور امریکا و خوش رقصی معدودی از دولت‌های عربی شکست خورده برای عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها، نه تنها ذره‌ای خلل در عزم مقاومت و ملت فلسطین برای آزادی سرزمین و بازگشت به خانه مادری ایجاد نخواهد نمود، بلکه اقدام ترامپ و برخی حکام کشور‌های عربی تاکیدی بر مشارکت آن‌ها در جنایت‌های ۷۲ ساله صهیونیست‌ها و ایجاد روز نکبت می‌باشد و باید در مقابل وجدان‌های بشری پاسخگو باشند.

صهیونیست‌ها اگر فکر می‌کنند با پشت‌گرمی به ترامپ و لابی صهیونیستی در امریکا می‌توانند کرانه باختری، جولان و مزارع شبعا را به سرزمین‌های اشغالی ملحق نمایند، باید بدانند که علائم افول امریکا و خروج نیرو‌های بیگانه از منطقه شروع شده است و رژیم جعلی اسرائیل و صهیونیسم جایی در آینده منطقه ندارد. در ادامه بیانیه تصریح شده است: امروز افکار عمومی جهان به‌ویژه بعد از فراگیر شدن بحران ویروس کرونا و مشاهده درجه قساوت قلب و بی رحمی رژیم صهیونیستی در برخورد با دو میلیون زن و کودک و جوان محاصره شده در غزه و محروم کردن آن‌ها از کمک‌های انسانی و دارویی، به این باور رسیده است که رژیم اشغالگر بدتر از آپارتاید و دارای تسلیحات هسته‌ای و شیمیایی خطر بالفعلی برای جامعه جهانی و صلح و امنیت بین‌المللی محسوب می‌شود.

این بیانیه در پایان تأکید کرده است: طرح یکجانبه و صهیونیستی معامله امریکایی قرن اقدامی بی اثر است که نتیجه فوری آن را در وحدت بیشتر مردم و گروه‌های سیاسی فلسطین می‌توان مشاهده نمود. این طرح جدید استعماری و بدتر از آپارتاید، مقاومت را بیش از هر زمان دیگر بر اعتقاد به «مقاومت تا پیروزی» مصمم‌تر کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار