جوابیه سازمان اداری و استخدامی کشور به گزارش «دستکاری مصوبات به نفع حقوق‌های نجومی!»
کد خبر: 1003127
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CxT
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
سرویس سیاسی جوان آنلاین: در پی درج گزارشی با عنوان «دستکاری مصوبات به نفع حقوق‌های نجومی!»، سازمان اداری و استخدامی کشور با ارسال جوابیه‌ای به بخشی از گزارش که به حذف عبارت غیرمستمر می‌پردازد، واکنش نشان داد که شرح آن جهت تنویر افکار عمومی در ذیل می‌آید:

۱- سامانه کارمند ایران که به منظور ساماندهی نیروی انسانی دولت طراحی شده است، سامانه‌ای جدا و مستقل از سامانه ثبت حقوق و مزایا است. بحث ثبت اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان دولت مربوط به سامانه ثبت حقوق و مزایا است که این سامانه در اجرای تکلیف مقرر در ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای سال ۱۳۹۷ توسط سازمان متبوع راه اندازی شده و کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول مکلفند اطلاعات مربوط به حقوق، فوق العادهها، هزینه ها، کمک هزینه ها، کارانه، پرداخت‌های غیرماهانه و مزایای ناخالص پرداختی ماهانه اعم از مستمر و غیرمستمر، نقدی و غیرنقدی (معادل ریالی آن) و سایر مزایا به مقامات، رؤسا، مدیران موضوع این ماده را در سامانه فوق ثبت کنند، بنایراین کلیه پرداخت‌ها اعم از مستمر و غیر مستمر، نقدی و غیرنقدی باید در سامانه مذکور ثبت شود.

۲- هرگونه تغییر و یا اصلاح مفاد قوانین مصوب م است و قوه مجریه، مجری قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی از جمله قانون بودجه سال ۱۳۹۹ از اختیارات قانون گذار بری قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی است؛ لذا نمایندگان محترم مجلس می‌توانند پیشنهادات اصلاحی خود را هنگام بررسی لوایح مطرح و در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی لازم الاجرا خواهد بود.

۳- به منظور جلوگیری از پرداخت‌های نامتعارف و ایجاد هماهنگی در حقوق و مزایای کارکنان دست حقوق و دستمزد طی بخشنامه شماره ۶۴۷۴۴۴ مورخ ۱۱/ ۵/ ۱۳۹۵ نسبت به تعیین سقف حداکثر خالص پرداختی کارکنان و مدیران اقدام کرده است و کلیه دستگاه‌های اجرایی، اعم از مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و غیر مشمول این قانون، نهاد‌های عمومی غیر دولتی و ... ملزم به رعایت حدود تعیین شده در بخشنامه از نظر سقف پرداختی‌ها هستند.
۴- در این گزارش به مصادیق حقوق‌های نجومی اشاره نشده است. چنانچه موردی وجود دارد، لازم است مراتب به صراحت اعلام شود تا مورد بررسی قرار گیرد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار