حضور بانوی اول شطرنج ایران در مسابقات برق آسای آنلاین فدراسیون جهانی
کد خبر: 1003102
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cx4
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
سارا سادات خادم الشریعه با وجود شیوع کرونا تصمیم گرفت که به مسابقات رسمی برق آسا آنلاین که زیر نظر فدراسیون جهانی شطرنج برای یاد بود ویلهلم اشتیاینیس، قهرمان اسبق جهان برگزار می‌شود حضور پیدا کرده و خود را با دیگر شطرنج بازان به چالش بکشد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: با توجه به شیوع کرونا و لغو اکثر مسابقات ورزشی، شطرنج تنها رشته‌ای بود که ورزشکارانش حتی بیشتر از گذشته به رقابت پرداختند. سارا سادات خادم الشریعه بانوی شطرنج باز ایران هم تصمیم گرفت در مسابقات آنلاین زیر نظر فیده (فدراسیون جهانی شطرنج) شرکت کند و خود را برای رقابت‌های جذاب به چالش بکشد.

در مسابقات برق آسای آنلاین فیده با عنوان یادبود "ویلهلم اشتیاینیس" که خادم الشریعه در آن حضور دارد شطرنج بازان مطرح دنیا دست به مهره خواهند شد. به اعتقاد بسیاری از شطرنج بازان ویلهلم اشتیاینیس اولین قهرمان انکار ناپذیر شطرنج جهان بوده است. این مسابقات در دو بخش آزاد و بانوان برگزار پیگیری خواهد شد.

حضور چهره‌هایی مانند مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، کاترینا لاگنو نفر پنجم شطرنج بانوان این مسابقات را جذاب کرده است.

کارلسن بعد از حضور در این مسابقات، از این رقابت تمجید کرده و گفته که این مسابقات یک راه خوبی برای بزرگداشت اولین قهرمان رسمی شطرنج جهان است. این صحبت کارلسن درحالی بود که رئیس فدراسیون شطرنج جهانی با تمجیدی از ویلهلم اشتیاینیس گفته ما بسیار مفتخر هستیم که کارلسن در این رقابت‌ها حضور دارد.

این مسابقه با کنترل زمان ۳ دقیقه به علاوه ۲ ثانیه طی ۱۸ دور برگزار می‌شود. علاوه بر مگنوس کارلسن چهره ایی مانند "الکساندر گریشوک"، "لی کوانگ لیم"، "پیتر اسویدلر"، شهریار ممدیارف"، "سارا سادات خادم الشریعه"، "کاترینا لاگنو"، "الکساندرا کاستنیوک"، "انتوانتا استفانوا" و "شونگیی تان " حضورشان را در این مسابقه قطعی کرده اند.

این رویداد از ۲۶ لغایت ۲۸ اردیبهشت به میزبانی سایت چس ۲۴ با حضور ۲۰ بازیکن مطرح جهان در دو بخش آزاد و بانوان برگزار خواهد شد که مجموع جوایز ۳۰ هزار یورو خواهد بود که ۱۸ هزار یوروی آن به بخش آزاد و ۱۲ هزار یوروی آن به بخش بانوان اختصاص داده شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار