مدعیان سازشکاری در صلح امام حسن (ع) یا جاهل هستند یا مغرض
کد خبر: 1002998
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CvO
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
پژوهشگر تاریخ تأکید کرد
کسانی که مدعی سازشکار بودن امام حسن مجتبی (ع) هستند یا از تاریخ اسلام چیزی نمی‌دانند یا اینکه با غرض و مرض جهت اهداف پلید خود تاریخ را تحریف می‌کنند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمدحسین رجبی دوانی، پژوهشگر تاریخ اسلام در گفتگو با تسنیم، افزود: اگر قدرت دشمن به قدری بود که موجب نابودی جبهه حق می‌شد، اینجا ما تعبیری داریم که رهبر انقلاب از آن با عنوان نرمش قهرمانانه یاد کرده‌اند، یعنی می‌توانیم در قبال دادن یک امتیاز، امتیازی از دشمن بگیریم تا به این واسطه بتوانیم خطری که جامعه اسلامی را با نابودی مواجه کرده مهار کنیم که نمونه حالت دوم چندین بار در تاریخ اسلام تکرار شده است.

رجبی دوانی با تأکید بر اینکه کسانی که مدعی سازشکار بودن امام حسن مجتبی (ع) هستند یا از تاریخ اسلام چیزی نمی‌دانند یا اینکه با غرض و مرض جهت اهداف پلید خود تاریخ را تحریف می‌کنند، تصریح کرد: امام حسن (ع) پیش از اینکه صلح را بپذیرند در سخنانی دردآلود خطاب به مردم عراق می‌فرمایند که به خدا قسم هیچ شک و شبهه و پشیمانی ما را از نبرد با شامیان وا نداشته است، اما سوگمندانه اینک می‌بینم که دشمنی‌ها باعث نابودی سلامت و آه و ناله باعث بی حاصلی صبر و شکیبایی شده است. در چنین شرایطی وقتی لشکر حضرت خیانت کرده‌اند اگر ایشان با سپاه معاویه می‌جنگید، به رغم اینکه ایشان دلاورانه تا آخر نفس علیه دشمنان اسلام می‌جنگید ولی در نهایت با شهادت ایشان و امام حسین (ع) نابودی اسلام که آرزوی معاویه لعنت‌الله بود، رقم می‌خورد.

رجبی دوانی تأکید کرد: سیاسیون منفعل، خودباخته، واداده و حقیری که دشمن را بسیار بزرگ می‌دانند و جبهه حق را حقیر برمی شمارند و به همین واسطه همه چیز را در کوتاه آمدن در برابر دشمن می‌بینند، شرایط امروز کشور را همانند شرایط زمان صلح امام حسن (ع) با معاویه تعبیر می‌کنند.

در حالی که فارغ از دولت مرعوب و مجلس بی خاصیتی که توجیه‌گر سیاست‌های دولت است، امروز رهبری نظام و مردم ولایتمدار پا به پای رهبری در مسیر ایستادگی در برابر زورگویی‌های امریکا ثابت قدم هستند.

این پژوهشگر تاریخ اسلام گفت: رهبر انقلاب با احترام به رأی مردم با طرح سیاست نرمش قهرمانانه اجازه مذاکره با امریکا را صادر کردند. اگرچه مردم فریب شعار‌های دولتمردان را خوردند و خیال کردند که با از بین رفتن دستاورد‌های هسته‌ای کشور، امکان برداشته شدن تحریم‌ها فراهم می‌شود ولی در عمل دیدیم که متأسفانه سیاست‌های غیراسلامی دولت منجر به این شد که نه تنها دارایی عظیم کشور به دست خودمان از بین برود بلکه سیاست اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران با جدیت و شدت بیشتری از سوی دشمنان پیگیری شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار