دفاعی
گام‌های بلند سپاه در سومین پرتاب فضایی
سومین سری از ماهواره‌های نور (با نام نجم) توسط پرتابگر سه‌مرحله‌ای قاصد که هر دو متعلق به نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند، حدود سه هفته پیش و در پنجم مهر ماه ۱۴۰۲ در ساعت ۰۹:۳۰ صبح از کویر مرکزی ایران با موفقیت پرتاب شد و در مدار ۴۵۰‌کیلومتری قرار گرفت.
معاون منابع انسانی وزیر دفاع در دیدار رئیس آکادمی ارتش سوریه، گفت: وزارت دفاع تجربیات خوبی در حوزه دفاعی - فنی و فناورانه دارد که ما می‌توانیم آن را با دوستانمان در قالب همکاری‌های آموزشی به اشتراک بگذاریم.
امیر سرلشکر موسوی، پیروزی غرورآفرین جوانان فلسطینی را نویدبخش افقی روشن دانست و گفت: رژیم صهیونیستی با ضربه و شکست سنگین و غیرقابل ترمیمی که در عملیات طوفان‌الاقصی از مردم مقاوم فلسطین خورده، در مسیر فروپاشی سریعتر قرار گرفته است.
چهار فروند هواپیمای سبک و سنگین نیروی هوایی ارتش در پایگاه شهید دوران شیراز بازآماد شده و با حضور امیر سرتیپ واحدی به ناوگان عملیاتی نیروی هوایی ارتش ملحق شد.
سردار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی با حضور در دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با آیت‌الله آملی لاریجانی دیدار و گفتگو کرد.
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه:
سردار «فلاح‌زاده» گفت: حاج قاسم سلیمانی در عرصه میدان تمامی منویات امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی را عملی کرد و قدرت‌هایی را در کشور‌های فلسطین، لبنان، عراق و یمن توسعه بخشید.
فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری رزمایش مرکب این نیرو در اقیانوس هند خبر داد.
آنچه که در مجموع تصاویر منتشر شده از سوی منابع فلسطینی دیده شده نشان می‌دهد آمار باور نکردنی از انهدام، آسیب و به غنیمت گرفته شدن ادوات زرهی اسرائیلی ثبت شده است.
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: طی فرایند آموزشی صورت گرفته تاکنون۷۶۰ هزار نفر در مهارتهای تخصصی و ۶۸۰ هزار نفر نیز در مهارت‌های عمومی موفق به گذراندن دوره شده‌اند.
الحاق تجهیزات پیشرفته‌ نقطه‌زن و شبکه‌محور به نیروی زمینی ارتش خبری بود که فرمانده نیروی زمینی ارتش امروز در سیزدهمین جشنواره مالک اشتر این نیرو اعلام کرد.