دفاعی - دفاعی
دفاعی
آشنایی با مرز جدید توانمندی کروز‌های دریایی
فرمانده کل سپاه در مصاحبه‌ای در جریان بـازدید از جـزایـر خلیج‌فارس در مهر ماه ۱۴۰۰ برای اولین بار از عملیاتی شدن موشک کروز ضدکشتی در این نیرو با برد ۲ هزارکیلومتر در آینده نزدیک خبر داد
آشنایی با سامانه‌های پدافند هوایی برد کوتاه ایران-۴
برای سال‌های متمادی مهم‌ترین تهدید پیش روی کشور‌های در حال تقابل با امریکا، موشک‌های کروز بودند، در نتیجه توسعه سامانه‌های دفاع هوایی متناسب با این تهدید در کشور‌های مذکور از جمله ایران در دستور کار صنایع نظامی قرار داشت
دستیابی به فناوری کلیدی طراحی و ساخت موتورهای فضایی سوخت جامد با نازل متحرک را می‌توان کلید قفل پرتاب‌های فضایی برشمرد که با توسعه این فناوری شاهد پرتاب‌های متعدد ماهواره در کشور خواهیم بود.
فرمانده فضایی هوافضای سپاه مطرح کرد
فرمانده نیروی فضایی هوافضای سپاه اعلام کرد: تفاهمنامه‌ای میان سپاه و وزارت دفاع منعقد شده که براساس آن موتور‌های Upper Stage (مراحل بالا) سوخت جامد ساخت سپاه در اختیار وزارت دفاع قرار بگیرد.
یک شبکه لبنانی در گزارشی به بررسی مهم‌ترین و خطرناک‌ترین پهپاد‌های راهبردی جهان پرداخت.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی با بیان "دشمنان جرئت تجاوز به آب‌وخاک ایران را ندارند" گفت: نقشه‌های شوم دشمن را نقش‌بر‌آب می‌کنیم.
از سالها پیش بحث تجمیع و فشرده‌سازی سیستم‌های پدافند هوایی، در دستور کار صنایع دفاعی کشورمان قرار داشته و با رونمایی جدید، مشخص شد یک عضو مهم به سازمان رزم پدافند هوایی ارتش پیوسته است.
دستاوردی مهم از صنعت هوایی کشور
آموزش خلبانی جنگنده‌های جت به عنوان یکی از حساس‌ترین مشاغل نظامی، در مراحل متعددی با برنامه آموزشی هدفمندی به انجام می‌رسد. این مراحل پس از مطالب تئوری و کار با شبیه‌ساز‌های اولیه، به پرواز با هواپیما‌های ملخی ساده و پیشرفته و سپس هواپیما‌های جت ساده و در ادامه جت پیشرفته دنبال می‌شود.
مرور قابلیت‌های بالستیک ضدکشتی ایران- ۲
برای اولین‌بار در آذر ۹۲ وزیر دفاع وقت از نقطه‌زن شدن موشک‌های بالستیک بردبلند ساخت ایران صحبت کرد. وی گفت: «دقت [خطا]اصابت موشک‌های بردبلند و بالستیک ما به قدری کم شده است که می‌توانیم با آن‌ها نقطه‌زنی کنیم.
تیر‌هایی به قلب دشمن؛ از قائم ۱ تا ۹ و از یاسین تا بالابان
از زمان جنگ ویتنام تا جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران که حضور گسترده جنگنده‌های نسل سوم و استفاده از موشک‌ها و بمب‌های هدایت لیزری، رنگ و بوی مدرنتری به قدرت هوایی داد، عامل پدافند هوایی دشمن نیز به سبب پیشرفت‌های نسبی همواره سبب تلفات هواپیما‌ها بوده است