فرهنگ‌و‌هنر - سينما و تئاتر
سينما و تئاتر
مروری بر ۵ فیلم دارای اقبال بیشتر برای دروکردن جوایز جشنواره فيلم فجر
سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر از دوازدهم بهمن ماه در سینما‌های میزبان جشنواره در سراسر کشور آغاز خواهد شد.
«پاتریشیا آرکت» ـ هنرپیشه آمریکایی سریال «تظاهر» ـ در جریان هفتاد و هفتمین مراسم اعطای جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب توئیت‌های اخیر رئیس‌جمهوری ایالات متحده و سیاست‌های کاخ سفید را مورد انتقاد قرار داد.
مسعود ده‌نمکی کارگردان سینما از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان فرهنگی‌ترین فرماندهان جنگ یاد و تأکید کرد دشمنان ایران و اسلام، حتی از تصویر «حاج قاسم» نیز می‌ترسند.
در پی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی سینماهای کشور به مدت سه روز تعطیل و همچنین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران نیز لغو شد.
سخنگوی شورای صنفی نمایش از عدم اکران فیلم‌های کمدی در سه روز عزای عمومی خبر داد.
امسال فیلم ابرقهرمانی "انتقامجویان: آخر بازی" به یک دهه صدرنشینی "آواتار" به کارگردانی جیمز کامرون در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما پایان داد.
«محسن امیر یوسفی» کارگردان پر حاشیه و کم‌کار سینمای ایران در تازه‌ترین حاشیه‌سازی و خوشمزه‌بازی‌هایش که ید طولایی در آن دارد، خواستار حضور فیلم اکران شده «آشغال‌های دوست‌داشتی» با عنوان «آشغال‌های دوست‌داشتنی اصل»! در جشنواره فیلم فجر شده‌است.
تحلیل محتوای ۱۰ فیلم نهایی اسکار ۲۰۲۰ در بخش غیر انگلیسی زبان
امسال از فیلم هایی که به مرحله نیمه‌نهایی اسکار غیرانگلیسی‌زبان رسیده‌اند، ۶ فیلم به منطقه اروپای شرقی تعلق دارد و البته این در حالی است که باید روسیه را هم جزء اروپای شرقی بدانیم
ایران از رقابت اسکار حذف شد
ایران تا کنون سه بار با فیلم‌های «بچه‌های آسمان»، «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» نامزد دریافت اسکار شده و دو بار با فیلم‌های اصغر فرهادی برنده این جایزه شده است و امسال نیز با فیلمی نظیر «شبی که ماه کامل شد» میتوانست به این موفقیت دست پیدا کند.
مدیرکل نظارت بر تولید سازمان سینمایی از رونق ساخت سریال‌های شبکه نمایش خانگی خبر داد.