فرهنگ‌و‌هنر - سينما و تئاتر
سينما و تئاتر
فروش فیلم‌ها در سینما آنلاین هفته اول سیر صعودی دارد و از هفته دوم کاملا این سیر افت می‌کند در صورتی که درسینما روند فروش در صورتی که یک فیلم خوب باشد هر هفته افزایش می‌یابد
شورای اکران در خانه سینما می‌ماند
حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی در توئیتی اعلام کرد که شورای صنفی نمایش قرار نیست به جز خانه سینما در مکان دیگری تشکیل شود.
کارگردان فیلم «خورشید» با انتشار متنی از زحمات کادر پزشکی و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا قدردانی کرد
مجید مجیدی با انتشار متنی با قدردانی از زحمات کسانی که در خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا حضور دارند از روزی نوشت که مردم در کنار هم روز‌های گذر از این بیماری را جشن خواهند گرفت.
فیلم‌های سینمایی در سبد‌های کمدی، پرفروش و فرهنگی تقسیم می‌شوند و بعد قرعه‌کشی انجام خواهد شد.
کارکرد و فایده حضور کاروان ۱۰۰ نفره سینمای ایران در برلینانه چیست؟
هر جشنواره یا فستیوال فیلمی برای خودش یک سیاستگذاری یا رویکردی دارد که بعضا یا خیلی مشخص آن را عنوان می‌کند،یا نه به خاطر اینکه هدفشان مشخص نشود، آن را در دالانی از پیچیدگی‌های سیاسی، اجتماعی و حقوق بشری به سر می‌چرخاند.
فیلمساز چنان تحت تأثیر موقعیت فیلمش قرار گرفته که فراموش کرده است مخاطب از جایی به بعد می‌تواند پایان فیلم را حدس بزند.
در جریان نمایش فیلمی به کارگردانی نیکی کریمی عنوان شد
نیکی کریمی، کارگردان فیلم سینمایی «آتابای» گفت: از قصه «فصل نان» در فیلم خود گرته‌برداری کردم و اجازه اقتباس آزاد را از آقای درویشیان گرفتم.
چرا وقتی به سینما می‌رسیم سیگار و مخدر‌ها باید راهی شود برای گریز از تکرار؟ یعنی داستان‌پردازی سینمایی این قدر دشوار است که درجهت ایجاد تنوع در داستان‌گویی فقط و فقط باید به سیگار پناه برد؟
بحث هادی حجازی‌فر با خبرنگاری که به ساخت آتابای به زبان ترکی اعتراض داشت:
هادی حجازی‌فر خطاب به خبرنگاری که به ساخت آتابای به زبان ترکی اعتراض داشت، گفت: «افکارت فاشیستی است»
بنظر نگارنده این کارگردان یک شاهکار در سینما ایران است، الحق و الانصاف کار دشواری است که تیم بازیگرانی داشته باشی که ۵ سیمرغ در کارنامه شان باشد (دو سیمرغ فاطمه معتمد آریا، ۲ سیمرغ باران کوثری و یک سیمرغ هوتن شکیبا)، اما تنها از آن‌ها سرچ پیراشکی وصندلی در اینترنت را نشان دهی یا حرف‌های خاله زنگی درباره رابطه زناشویی!