فرهنگ‌و‌هنر - سينما و تئاتر
سينما و تئاتر
نگاهی به ترکیب بحث برانگیز هیئت امنای بنیاد سینمایی فارابی
برخلاف دوره‌های گذشته هیئت امنای معرفی شده این دوره فارابی از مدیران فرهنگی و اجرایی و از سیاسیون کشور در سطح کلان هستند. در دوره‌های پیشین و در حضور سینماگران، مباحث خرد و جزئی در اولویت این مدیران قرار می‌گرفت و یک جهان بینی و آینده نگری بلند مدت و مستحکم از وضعیت سینمای ایران وجود نداشت.
«خورشید» آخرین ساخته مجید مجیدی فیلمساز شناخته شده سینمای ایران بی شک جدی‌ترین گزینه برای انتخاب در اسکار ۲۰۲۱ است.
دبیر انجمن سینماداران کشور بیان کرد سینماداران بعد از دریافت وام اعطایی از سوی سازمان سینمایی، ۷۲ ساعت فرصت دارند تا بدهی خود را به دفاتر پخش فیلم پرداخت کنند.
دلایل ورود سرمایه‌گذاران به سینمای ایران
بزرگ‌ترین فسادی که در حوزه‌ فرهنگ و سینما داریم، فساد رسانه‌های غیررسمی است. گرداننده کانال تلگرامی یا صفحه اینستاگرامی تلفن می‌زند، تهدید می‌کند و می‌گوید اگر به ما پول ندهید، فلان کار را می‌کنیم! پول‌های کثیف را باید اینجا جست‌وجو کرد.
فروش فیلم‌ها در سینما آنلاین هفته اول سیر صعودی دارد و از هفته دوم کاملا این سیر افت می‌کند در صورتی که درسینما روند فروش در صورتی که یک فیلم خوب باشد هر هفته افزایش می‌یابد
شورای اکران در خانه سینما می‌ماند
حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی در توئیتی اعلام کرد که شورای صنفی نمایش قرار نیست به جز خانه سینما در مکان دیگری تشکیل شود.
کارگردان فیلم «خورشید» با انتشار متنی از زحمات کادر پزشکی و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا قدردانی کرد
مجید مجیدی با انتشار متنی با قدردانی از زحمات کسانی که در خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا حضور دارند از روزی نوشت که مردم در کنار هم روز‌های گذر از این بیماری را جشن خواهند گرفت.
فیلم‌های سینمایی در سبد‌های کمدی، پرفروش و فرهنگی تقسیم می‌شوند و بعد قرعه‌کشی انجام خواهد شد.
کارکرد و فایده حضور کاروان ۱۰۰ نفره سینمای ایران در برلینانه چیست؟
هر جشنواره یا فستیوال فیلمی برای خودش یک سیاستگذاری یا رویکردی دارد که بعضا یا خیلی مشخص آن را عنوان می‌کند،یا نه به خاطر اینکه هدفشان مشخص نشود، آن را در دالانی از پیچیدگی‌های سیاسی، اجتماعی و حقوق بشری به سر می‌چرخاند.
فیلمساز چنان تحت تأثیر موقعیت فیلمش قرار گرفته که فراموش کرده است مخاطب از جایی به بعد می‌تواند پایان فیلم را حدس بزند.