طاهرفر که «آپاراتچی» نخستین فیلم سینمایی‌اش به شمار می‌رود نتوانسته از این فرصت بزرگ به درستی به نفع خود و فیلمش استفاده کند. «آپاراتچی» از شروع تا پایان درگیر موقعیت‌های کلیشه‌ای برای ساختن لحظه‌های کمدی می‌شود موقعیت‌های طنزی که خلق می‌کند، فاقد جذابیت‌های سینمایی است.
حسین میرزامحمدی:
حسین میرزامحمدی، نویسنده و کارگردان سینما می‌گوید که دفاع مقدس، پر از قصه‌های جذاب سینمایی است و او دوست دارد این فضا را تجربه کند.
رضا میرکریمی پروانه ساخت فیلم سینمایی «رئیسعلی» را گرفت و پیش‌بینی می‌شود که این فیلم که درباره سردار تنگستان رئیسعلی دل‌واری است، پیش تولیدش پاییز آغاز شود.
مروری بر وضعیت سینمای دینی و مذهبی ایران در گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با محمدتقی فهیم
سینمای دینی و مذهبی یکی از حوز‌ه‌های پرحرف و حدیث در سینمای ایران بوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برخی فیلمسازان نسبت به ساخت فیلم‌های مذهبی علاقه نشان دادند و به نوعی فضای تازه‌ای را در سینمای ایران پدید آوردند.
همزمان با سه میلیاردی شدن فروش فیلم سینمایی «کت چرمی» در سینما‌های سراسر کشور، از پوستر جدید این فیلم رونمایی شد.
 بررسی فروش یک‌ماه اکران نوروزی سینما‌ها نشان می‌دهد به جز «فسیل»، ۳ فیلم دیگر اقبال چندانی در گیشه نداشته‌اند.
تارانتینو فیلم دهمش را که قرار است آخرین فیلمش هم باشد با عنوان «منتقد سینما» می‌سازد.
نوروز به عنوان بزرگترین و مهمترین عید باستانی ایرانی‌ها، همیشه برای هنرمندان از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. برخی از فیلمسازان ایرانی روز‌های آخر سال و آمدن عید نوروز را بستر فیلم‌شان قرار داده‌اند تا سناریو حول محور عید و اتفاقات مربوط به آن برگردد.
مهران مدیری پس از چند سال، فیلم سینمایی «بن‌بست» را جلوی دوربین می‌برد.
در مراسم این دوره از جوایز اسکار، «میشل یئو» و «که هوی کو آن» دو بازیگر آسیایی و «روث کارتر» با کسب جایزه بهترین طراحی لباس به عنوان یک زن سیاه‌پوست تاریخ‌ساز شدند.