بين‌الملل - اخبار كلی
اخبار كلی
با خروج نیرو‌های امارات، عربستان در یمن دچار چالش خواهد شد
با خروج امارات از یمن، اردوگاه متجاوزان دچار فروپاشی شده و عربستان به عنوان رهبر ائتلاف عربی در باتلاق یمن تنها مانده است که بیرون آمدن از آن برای سعودی‌ها به دور از تبعات نخواهد بود.
رئیس جمهوری نیکاراگوئه در دیدار وزیر خارجه ایران تاکید کرد که ما هرگز تحریم‌های آمریکا را قبول نداریم، چون در چارچوب قوانین بین المللی نیست.
ترامپ در دیدار با نخست وزیر پاکستان گفت: آمریکا می‌تواند در یک هفته جنگ افغانستان را پیروز شود، اما نمی‌خواهد که ۱۰ میلیون نفر کشته شوند، در غیر این صورت می‌تواند در کمتر از ۱۰ روز این کشور را از نقشه دنیا محو کند.
نخست وزیر عراق ضمن رد مسئله ادغام الحشد الشعبی با نیرو‌های مسلح، این سازمان را «حقیقت واقعی» دانست که نمی‌توان به تضعیف یا کنار گذاشتن آن فکر کرد.
تلاش هفته گذشته دموکرات‌های مجلس نمایندگان امریکا برای تصویب قطعنامه استیضاح ترامپ با شکست مواجه شد، اما این دموکرات‌ها هنوز کوتاه نیامده‌اند و به تلاش خودشان برای طرح استیضاح ادامه می‌دهند و صحبت‌هایی درباره استیضاح مجدد وی در ماه اوت مطرح است. رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان امریکا تأکید کرد، رابرت مولر با حضور در کمیته‌های این نهاد به بیان «شواهد بسیار مهمی» از خطاکاری دونالد ترامپ خواهد پرداخت و احتمالاً فرایند استیضاح به جریان می‌افتد.
کمیته تحقیقات حشدالشعبی درباره حمله پهپادی به پادگان حشدالشعبی در استان صلاح‌الدین اعلام کرد که این حمله به وسیله یک پهپاد یا موشک صورت نگرفته بلکه صرفاً یک آتش‌سوزی به خاطر مشکل داخلی بوده است.
احمد کاظم زاده
هیئت سیاسی حماس در حالی برای دیدار با مقامات بلندپایه کشورمان وارد تهران شده است که وضعیت حاکم بر فلسطین و منطقه هماهنگی‌های جدیدی را نه تنها بین عناصر محور مقاومت از جمله ایران و حماس بلکه در سطح کلان‌تر بین همه کسانی را می‌طلبد که در معرض تهدید‌های جدید از سوی گروه موسوم به بی پلاس قرار دارند.
نیرو‌های نظامی رژیم صهیونیستی به‌رغم انتقادات جهانی و اعتراضات فلسطینی‌ها، دیروز عملیات تخریب یکصد منزل فلسطینی‌ها را در منطقه جنوبی قدس آغاز کردند. گروه‌های فلسطینی در واکنش به تخریب گسترده منازل که بزرگ‌ترین عملیات تخریب از ۱۹۶۷ تاکنون است، اعلام کردند که این اقدام مصداق بارز جنایت جنگی است و بی‌پاسخ نمی‌ماند.
وزیر خارجه امریکا با گفتن اینکه «انگلیس خود باید از کشتی‌هایش محافظت کند» نشان داد امریکایی‌ها حاضر نیستند دولت طوفان‌زده انگلیس را از چاهی بیرون بکشند که خود پیش پایش حفر کرده‌اند. کمیته واکنش اضطراری دولت انگلیس دیروز تشکیل جلسه داد تا درباره توقیف نفتکش انگلیسی راهکاری پیدا کند؛ بلوکه کردن دارایی‌ها و تحریم ایران، دو راهکاری است که مورد بررسی قرار گرفته، ولی وزیر دارایی انگلیس گفته که معلوم نیست تحریمی مانده باشد که بتوانیم علیه ایران اعمال کنیم.
جارد کوشنر، مشاور و داماد رئیس‌جمهور امریکا در دفاع از «معامله قرن» که بنا به ادعای واشنگتن با هدف صلح میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها طراحی شده است، تأکید کرد که این طرح به کاهش نفوذ ایران در منطقه کمک می‌کند.