بين‌الملل - اخبار كلی
اخبار كلی
منابع رسانه‌ای از شهادت یک فلسطینی دیگر در غزه و افزایش شمار شهدا به ۱۲ تَن خبر می‌دهند.
هواپیما‌های رژیم صهیونیستی منطقه‌ای در غرب نوار غزه را بمباران کردند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با صدور بیانیه‌ای وضعیت اضطرار ملی در قبال جمهوری اسلامی ایران را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.
رئیس‌جمهور امریکا ضمن ابراز رضایت از استعفای «اوو مورالس» رئیس‌جمهور بولیوی، تلویحاً خواستار وقوع کودتای مشابه در ونزوئلا و نیکاراگوئه نیز شد.
وزیر امور خارجه روسیه ضمن درخواست از کرد‌ها برای مشارکت در روند سیاسی سوریه و لزوم ثابت‌قدم بودن در مواضع خود تأکید کرد که واشنگتن به دنبال تشکیل یک شبه دولت در شرق فرات است.
در واکنش به بیانیه امریکا
بیانیه مداخله‌جویانه امریکا که در آن خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق شده بود، واکنش تند مقامات این کشور را در پی داشته است.
گفتگو با دکتر سیدرضا میرطاهر، کارشناس مسائل نظامی و استراتژیک
ترامپ قصد دارد در راستای دکترین هسته‌ای جدید امریکا که در سال ۲۰۱۸ اعلام شد، اساساً هرگونه محدودیتی در زمینه توسعه جنگ‌افزار‌های هسته‌ای از جمله موشک‌های مجهز به کلاهک‌های هسته‌ای را از میان بردارد و در این زمینه اقدامات نامحدودی را انجام دهد
ترور دو فرمانده ارشد جهاد اسلامی در غزه از سوی رژیم صهیونیستی، واکنش قاطعانه گروه‌های مقاومت را به دنبال داشته و با ده‌ها راکت شهرک‌های صهیونیست‌نشین و تل‌آویو را مورد هدف قرار دادند؛ حملاتی که موجی از ترس و وحشت را بین صهیونیست‌ها حاکم کرده و به اذعان مقامات تل‌آویو بیش از یک میلیون نفر برای در امان ماندن از حملات به پناهگاه‌ها فرار کرده‌اند. ترور ابوالعطا که به گفته صهیونیست‌ها بر تولید موشک‌های دوربرد نظارت می‌کرده است، نشان از وحشت صهیونیست‌ها از روزی است که موشک‌های فلسطینی با توان نقطه‌زنی تمامی‌مناطق اشغالی را تحت‌سیطره بگیرد.
اروپا علیه گام چهارم برجامی ایران بیانیه صادر و تهدید کرده که آماده است «تمامی سازوکار‌های موجود در برجام» را مقابل ایران به جریان بیندازد.
گزارش «انجمن فدرال کمک به افراد بی‌خانمان» آلمان نشان می‌دهد، تعداد بی‌خانمان‌ها در این کشور اروپایی طی سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، بیش از ۴ درصد افزایش یافته است.