بين‌الملل - اخبار كلی
اخبار كلی
روزنامه معروف آلمانی:
«تاگس اشپیگل» با اشاره به ناکامی بن سلمان در تحقق برنامه‌های ضد ایرانی نوشت که وی سعی دارد تا به هر دستاویزی متوسل شود تا عربستان به وزنه قدرتمندی در خاورمیانه تبدیل شود.
جنبش انصارالله یمن از سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی از نوع "ام کیو ۹" در حریم هوایی استان "ذمار" واقع در جنوب صنعاء خبر داد.
سخنگوی جنبش انصارالله:
«محمد عبدالسلام» رئیس هیئت دولت نجات ملی یمن و سخنگوی رسمی جنبش انصارالله تأکید کرد، نظام سعودی به دلیل فقدان قدرت به دنبال حمایت خارجی است.
رئیس دفتر دبیرکل سازمان ملل ضمن اعلام حمایت از توافق هسته‌ای ایران با اشاره به رخداد‌های اخیر تنگه هرمز، وضعیت منطقه را پیچیده خواند.
نماینده روسیه در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد، خواستار لغو و پایان تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد.
پنتاگون به فاصله سه هفته بعد از خروج از پیمان «منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد» موسوم به «آی‌ان‌اف» یک موشک کروز میان‌برد را آزمایش کرد تا خروج عملی خود را هم از این پیمان نشان دهد. روسیه این اقدام امریکا را تقبیح کرده و گفته که این آزمایش نشان می‌دهد که امریکا از مدت‌ها قبل از خروج از آی‌ان‌اف، برای خروج از آن تصمیم گرفته است.
پیشنهاد جدید جانسون، «نه» به اروپا
نخست‌وزیر انگلیس یک بار دیگر گفته که ۳۱ اکتبر (۹ آبان ماه ۹۸) لندن چه با توافق و چه بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.
سید نعمت‌الله عبدالرحیم‌زاده
لری کادلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید، در مصاحبه با ان‌بی‌سی گفته که قطعاً رکودی را برای اقتصاد امریکا پیش‌بینی نمی‌کند و سعی کرد افت قابل‌توجه بازار سهام وال استریت در یک هفته اخیر را کم اهمیت جلوه دهد و آن را ناشی از افزایش خرده‌فروشی و بازگشت مشتریان به بازار دانست.
حملات جنگنده‌های عربستان به یمن به تلافی حملات پهپادی انصارالله
جنگنده‌های عربستان سعودی در واکنش به حملات پهپادی انصارالله به تأسیسات نفتی سعودی و شکست در جبهه‌های مختلف، دیروز در چندین نوبت، صنعا، پایتخت یمن را بمباران کردند.
نفتکش گریس ۱ که حالا نامش به آدریان دریا تغییر کرده، به رغم حکم توقیف یک دادگاه امریکایی، جبل‌الطارق را ترک کرد و دولت امریکا هم تاکنون اقدامی به جز «ابراز تأسف» از آزادی آن و هشدار به دولت یونان درباره همکاری نکردن با آن انجام نداده است.