بين‌الملل - اخبار كلی
اخبار كلی
شورای نظامی انتقالی سودان و نیرو‌های آزادی و تغییر با حضور میانجی‌های آفریقایی و اتیوپیایی، سند توافق سیاسی را در دوره انتقالی امضا کردند.
ایران تأیید کرده که نفتکش ریاح که منابع غربی از ناپدید شدن آن خبر داده‌اند، در سواحل ایران است، ولی دلیل انتقال آن به سواحل ایران، نقص فنی بوده است.
رئیس‌جمهور سوریه با اشاره به تلاش کشور‌های غربی برای هدف قرار دادن تنوعی که در جامعه سوریه وجود دارد، تصریح کرد که گفتگو راهکار مقابله با این حربه غرب است.
سید رحیم نعمتی
نمایندگان شورای نظامی و ائتلافی از گروه‌ها و شخصیت‌های غیرنظامی سودان تحت عنوان «نیرو‌های آزادی و تغییر» روز چهار شنبه هفدهم ژوئیه توافقنامه‌ای را امضا کردند که انتظار می‌رود با امضای این توافقنامه نه تنها روند خاتمه دادن به شورش و آشوبی شروع شود که ماه‌ها است این کشور را در خود فرو برده، بلکه در وهله نخست دوره انتقالی قدرت هر چه سریع‌تر شکل بگیرد و بعد با گذشت سه سال از این دوره، نظام مستقر باثبات در این کشور شکل بگیرد.
رئیس‌جمهور امریکا با تداوم موج انتقادات از اظهارات نژادپرستانه چند روز پیشش علیه چهار نماینده اقلیت زن در مجلس نمایندگان امریکا بار دیگر تلاش کرد از خودش دفاع کند و تأکید کرد که حتی ذره‌ای نژادپرستی در وجودش وجود ندارد.
وزیر خارجه روسیه گفته که تاکنون بیش از چندین میلیون دلار از طریق اینستکس مبادله انجام نشده و از تعبیر «هیچ» برای این میزان مبادله استفاده کرده است.
اظهـــــارات محمدجواد ظریف که در هنگام صحبت از برنامه موشکی ایران آن را به موضوع فروش سلاح امریکایی به همسایگان عربی گره زده و درواقع تعلیق به محال کرده بود، باعث شد که وزیر خارجه امریکا توهم بزند که ایران آماده مذاکره موشکی است.
ارتش رژیم صهیونیستی برای گرفتن دید عاملان شلیک راکت از نوار غزه، در اطراف شهرک‌های مجاور این منطقه درخت می‌کارد.
سخنگوی وزارت خارجه چین خواستار توقف کمپین فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شد.
وزیر خارجه روسیه هشدار داد، سیاست تحریک آمیز آمریکا علیه ایران، بازی قدرت نمایی در منطقه و تلاش برای بی‌اعتبار کردن تهران و مقصر جلوه دادن ایران در تمامی مشکلات منطقه، بسیار خطرناک بوده و مسئولیت عواقب فاجعه‌آمیز آن بر عهده واشنگتن است.