بين‌الملل - اخبار كلی
اخبار كلی
رئیس دفتر سیاسی حماس گزارش‌ها درباره سفر یک هیئت بلندپایه حماس به ایران را تأیید کرده و گفته که انتظار نتایج مهمی از این سفر دارد.
در حالی که احساسات علیه رئیس‌جمهور امریکا در این کشور در حال تشدید شدن است، اداره پلیس لس‌آنجلس در یک دادگاه افشا کرده که در میان گروهی از فعالان که علیه ترامپ دست به راهپیمایی می‌زنند، رخنه کرده است؛ این جدید‌ترین مورد از جاسوسی پلیس امریکا علیه سازمان‌دهندگان چپگرا محسوب می‌شود.
پایگاه «الشهدا» مربوط به نیرو‌های حشدالشعبی در آمرلی، واقع در استان صلاح‌الدین عراق روز جمعه مورد حمله پهپاد‌های ناشناس قرار گرفت؛ حمله‌ای مشکوک که در جریان آن چند نیروی بسیج مردمی عراق زخمی شدند.
ساعاتی بعد از آنکه انفجار‌هایی بزرگ، پایتخت یمن را لرزاند، ائتلاف سعودی از آغاز موج جدیدی از حملات هوایی به صنعا خبر داد.
جرمی هانت عصر دیروز در تماسی تلفنی با محمدجواد ظریف - که در کاراکاس حضور دارد - در خصوص آخرین تحولات مربوط به توقیف کشتی‌ها گفتگو کرد.
پس از آنکه یک نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز به دست سپاه پاسداران توقیف شد، بلافاصله شبکه‌ها و رسانه‌های خبری اقدام ایران را اقدامی در راستای تلافی اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق تفسیر کردند؛ موضوعی که مقامات ایرانی آن را تأیید نکرده و رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی را عامل توقیف آن اعلام می‌کنند.
در یک نظرسنجی مشخص شد، اکثر شرکت‌کنندگان امریکایی مطمئن نیستند که سیاست شخصی رئیس‌جمهور امریکا در ارتباط با کره‌شمالی در نهایت به سمت خلع سلاح اتمی سوق بیابد.
همسر رئیس‌جمهور سابق آمریکا هم به اظهارات نژادپرستانه ترامپ علیه زنان دموکرات کنگره واکنش نشان داد و به رئیس‌جمهور این کشور یادآور شد آمریکا فقط کشور او نیست.
صدراعظم آلمان توئیت‌های بیگانه هراسی دونالد ترامپ علیه چهار زن دموکرات عضو کنگره را محکوم کرد و گفت: «حملات رهبران آمریکا با شعار‌هایی با مضمون «با عظمت کردن آمریکا» در تضاد است.»
یمنی‌ها در ماه‌های اخیر نشان دادند که توان وارد کردن آسیب‌های جدی‌تر؛ به عربستان را دارند. اقتصاد و نفت پاشنه آشیل عربستان است.