اخبار كلی
در واکنش به جنگ‌افروزی اروپایی‌ها در اوکراین
رهبران شرقی و غربی از پکن تا مسکو و از آنجا تا بروکسل و واشنگتن پیروزی رجب طیب اردوغان را در انتخابات ترکیه تبریک گفتند، اما لحن تبریک رهبران شرقی گرم‌تر از مقام‌های غربی بود؛ چیزی که سمت‌و‌سوی سیاست خارجی دور سوم ریاست جمهوری اردوغان را نمایان می‌کند. در حالی که پیام تبریک رئیس‌جمهور امریکا محتوایی ساده در چارچوب تعارفات معمول دیپلماتیک داشت، همتای روس اردوغان پیام تبریکی با محتوای تهییج بیشتر سمت و سوی غیرغربی را نشانه گرفت.
میثم غفارنژاد
برای تحلیل اهمیت سفر «هیثم بن‌طارق» سلطان عمان به کشورمان در ابتدا می‌توانیم به پیام وزیر خارجه این کشور که چند روز قبل از سفر در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، اشاره کنیم.
یک تحلیلگر امور نظامی رژیم صهیونیستی دوشنبه شب فاش کرد که یک عنصر امنیتی سابق این رژیم روز گذشته (یکشنبه) در شمال ایتالیا غرق شده است.
رژیم صهیونیستی بزرگترین بالن جاسوسی جهان را در نقطه مرزی فلسطین اشغالی با اردن و سوریه علیه سه کشور عربی به هوا فرستاده است.
یک رسانه اروپایی گزارش داده که غرب به دنبال آماده کردن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای پذیرش صلح با روسیه است.
رهبر جریان حکمت ملی عراق امروز (دوشنبه) در دیدار با «احمد الطیب»، شیخ الازهر، بر اهمیت هم‌زیستی برادرانه میان دو جناح امت اسلامی و ضرورت پذیرش یکدیگر و فاصله گرفتن از آنچه به روحیه وحدت و برادری که ارمغان دین اسلام است ضربه می‌زند، تأکید کرد.
همزمان با سفر هیئتی از وزاری تشکیلات خودگردان فلسطین به قاهره، قرار است هیئت‌هایی از جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی به کشور مصر سفر کنند.
به دنبال درگیری بین صرب‌های معترض با نیرو‌های امنیتی ناتو در شمال کوزوو، چندین انفجار در شهر «زوچان» کوزوو اتفاق افتاد.
رسانه‌های چینی هشدار دادند
رسانه‌های چین در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه تایوان نوشتند: واشنگتن نه مبنای قانونی برای قرار دادن تایوان در چتر هسته‌ای خود دارد و نه می‌تواند مخالفت‌ها و واکنش‌های شدید چین به عنوان یک قدرت هسته‌ای را نادیده بگیرد.