دولت محلی جبل‌الطارق ادعا‌ها مبنی بر اینکه ایران با تحویل محموله نفت کشتی آدریان دریا به سوریه تعهدات خود را نقض کرده را رد کرد.
در پی لغو مذاکرات صلح میان دولت امریکا و نمایندگان گروه طالبان، یک هیئت مذاکره‌کننده طالبان از قطر به مسکو رفته است.
سید رحیم نعمتی
عملیات پهپادی ارتش یمن علیه اهدافی در عمق خاک عربستان سعودی چیز تازه‌ا‌ی نیست و بار‌ها این پهپاد‌ها مراکز نظامی و اقتصادی سعودی‌ها را هدف قرار داده‌اند، اما باید گفت که عملیات صبح روز شنبه ۱۴ سپتامبر چیز دیگری است.
پس از آنکه نتانیاهو از ادعای خود مبنی بر الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی عقب‌نشینی کرد با انتقادات تند مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی و در رأس آن‌ها رئیس شاباک و رئیس ستاد کل ارتش این رژیم مواجه شد.
پهپاد‌های یمنی ۱۳۰۰ کیلومتری عمق خاک عربستان را به آتش کشیدند
۱۰ پهپاد یمنی سحرگاه دیروز تأسیسات شرکت ملی نفت عربستان سعودی (آرامکو)، بزرگ‌ترین تأسیسات نفتی جهان را هدف حمله قرار دادند که باعث وقوع بی‌سابقه‌ترین انفجار‌ها در تاریخ ۸۶ ساله این شرکت شد.
کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای رسماً تأیید کرد که حمزه بن‌لادن پسر اسامه بن لادن در یک عملیات ضدتروریستی از سوی نظامیان امریکایی کشته شده است.
نیروی دریایی امریکا اعلام کرد ورود ناوشکن این کشور به آب‌های دریای چین جنوبی برای به چالش کشیدن قوانین یکجانبه چین جهت تسلط بر جزایر این منطقه است.
رئیس‌جمهور روسیه به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ادامه حملات به سوریه هشدار داده و گفته که مسکو جنگنده‌های اسرائیلی را در صورت اقدام به حمله خواهد زد. سفر بنیامین نتانیاهو به مسکو با استقبال سرد روس‌ها روبه‌رو شده است.
آمریکا برای نجات متحدانش در یمن، باب مذاکره با یمنی‌ها را باز کرده است
در پی ضربات مهلک انصارالله به عربستان و امارات و تغییر موازنه میدانی به نفع یمنی¬ها، آمریکا در سیاست‌های خود در جنگ یمن بازنگری کرده و در چرخشی استراتژیک، مذاکرات با انصارالله را کلید زده تا بتواند از طریق دیپلماتیک متجاوزان را آبرومندانه از باتلاق یمن خارج کند.
۵