وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی گفت که روابط این رژیم با کشور‌های عربی افزایش خواهد یافت و تل‌آویو به دنبال عملی‌کردن طرح الحاق کرانه باختر‌ی در سایه گسترش کروناست.
واگذاری نقش رهبری جهان از سوی امریکا مزایایی خواهد داشت که مهم‌ترین آن از میان رفتن حاکمیت جهانی «از بالا به پایین» است که فقط شمار اندکی از کشور‌ها را در اولویت قرار می‌داد، آن هم به بهای منافع سایر کشور‌های جهان. افول هژمونی امریکا فرصت‌های تازه‌ای را برای حاکمیت جهانی نظام‌های دموکراتیک نامتمرکز فراهم می‌کند که شامل همکاری حقیقی میان گروه چشمگیری از کشور‌ها خواهد بود. به جای دنیایی که تحت حاکمیت یک هژمون است، زمان برخورداری از دنیایی فرارسیده که مدیریت آن را کلوب‌های جهانی به عهده خواهند گرفت.
خلوصی آکار به همراه یاسر گولر، وزیر دفاع و رئیس ستاد کل ارتش ترکیه، در روز‌های اخیر سفری به لیبی داشته‌اند تا بنا بر گزارش‌ها بر روند همکاری اطلاعاتی و عملیاتی بین ارتش ترکیه و ارتش تحت امر دولت وفاق ملی لیبی به رهبری فائز السراج نظارت کنند و با سر زدن به قرارگاه‌های نظامی و آموزشی مشترک، میزان توان عملیاتی موجود را مورد بررسی قرار بدهند.
رابطه امریکا با چین و روسیه به حدی متشنج‌شده که وزیر خارجه چین مشکلات کشورش را با امریکا در طول چند دهه گذشته بی‌سابقه توصیف کرده و همتای روس وی نیز واشنگتن را مسئول تضعیف امنیت جهان دانسته‌است.
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه قتل‌های خودسرانه به شورای حقوق بشر این سازمان گزارش کرد و در گزارش خود ترور حاج قاسم سلیمانی را خلاف قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد دانست؛ گزارشی که واکنش وزیر امور خارجه امریکا را برانگیخت و آن را جعلی خواند و در عین حال هیچ سخنرانی یا صحبتی در حمایت از کار امریکا در ترور سردار سلیمانی در نشست شورای حقوق بشر صورت نگرفت تا انزوای امریکا در این مورد عریان‌تر شود.
روسیه اعلام کرد قطعنامه‌ای که امریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است، هیچ شانسی برای تصویب‌شدن ندارد. منابع غربی می‌گویند این قطعنامه ممکن است حتی بدون وتوی چین و روسیه هم رأی نیاورد.
سندیکا‌های کارگری امریکا ۲۰ جولای اعتصاب می‌کنند
پس از چند هفته اعتراضات ضد نژادپرستی در سراسر امریکا، سندیکا‌های کارگری نیز به نشانه همراهی با معترضان روز ۲۰ جولای در مناطق مختلف این کشور دست به اعتصاب می‌زنند، اقدامی که مصائب دولت ترامپ را دو چندان کرده و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، می‌تواند شانس پیروزی مجدد او را کاهش دهد.
سعودی‌ها و امریکایی‌ها تلاش دارند روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عراق را زاویه‌دار نشان دهند. تلاش برای گسترش شایعاتی همچون دست داشتن ایران در حوادث داخلی عراق و خدشه‌دار کردن حاکمیت ملی این کشور و ادعای دستور الکاظمی به از میان برداشتن تصاویر مقام‌معظم رهبری و سپهبد شهید سلیمانی از معابر و خیابان‌های عراق، در این راستا صورت گرفته است
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که فرستاده ویژه این سازمان در امور یمن در حال مذاکره با طرف‌های یمنی برای دستیابی به یک آتش‌بس الزام‌آور است.
به دنبال ابتلای رئیس جمهور برزیل به کرونا، رئیس جمهور موقت بولیوی نیز از ابتلای خود به این ویروس مرگبار خبر داد.
۵