به دنبال حمله تروریستی روز یک شنبه در آنکارا، وزارت دفاع ترکیه از حمله به مواضع حزب کارگران کردستان در شمال عراق خبر داد.
یک قانونگذار ارشد جمهوریخواه از ارائه طرحی برای برکناری رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از سمتش خبر داد.
رسانه‌های انگلیس از حمله هکری به وبسایت خاندان سلطنتی این کشور در صبح روز یک شنبه خبر دادند.
رئیس جمهور اوکراین در یک سخنرانی با دادن این امید واهی به مردم کشورش که روزی بر روسیه پیروز خواهد شد، بر طبل ادامه جنگ کوبید.
رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده گفته است که عصر امروز به وقت تهران، در دادگاهی در منهتن ایالت نیویورک برای پرونده کلاهبرداری مدنی محاکمه خواهد شد.
منابع آگاه می‌گویند، مصر به دنبال خرید یک میلیون تن گندم از روسیه از طریق یک قرارداد میان‌دولتی است.
درحالی که خروج ده‌ها هزار ارمنی از قره‌باغ تنها چند روز طول کشید، این حجم گسترده از مهاجران که بدون بار و بنه راهی سرزمین جدید شده‌اند، چالش‌های بزرگی را پیش پای ارمنستان گذاشته است که برای غلبه بر این فاجعه انسانی شاید سال‌ها و دهه‌ها زمان لازم است و مقامات ایروان نسبت به آثار و عواقب این بحران، ابراز نگرانی کرده‌اند. سازمان ملل هم پس از سه دهه وارد عمل شده تا شاید بخشی از اهمال‌کاری خود در این بحران را جبران کند.
وضع وخیم خدمات اجتماعی در مهد دموکراسی اروپا
معترضان به شرایط اجتماعی و اقتصادی نابسامان فرانسه، در پی مرگ نوزادی شش‌ماهه در اورژانس، به خیابان آمدند و کوشیدند با استفاده از یک منجنیق، سلاحی مربوط به دوران پیش از میلاد مسیح، صدای اعتراض خود را به وضعیت بحرانی بخش درمان و کمبود پزشک به‌گوش مقامات کشورشان برسانند.
رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی:
هزاران شهرک‌نشین صهیونیست همزمان با ایام اعیاد عبری برای سی‌ونهمین هفته پیاپی در اعتراض به اصلاحات قضایی نتانیاهو به خیابان‌ها آمدند و همزمان، تل‌آویو صحنه درگیری اریتره‌ای‌تبار‌ها با یکدیگر شد تا چالش امنیتی اسرائیل بیش از پیش نمایان شود. رئیس کمیسیون رژیم صهیونیستی هشدار داده که اسرائیل درگیر جنگ مذهبی است و معاون ستاد ارتش رژیم صهیونیستی هم گفته که تاکنون امنیت اسرائیل را در این سطح بد ندیده است.
۵