مردم عراق در بغداد، در اعتراض به اهانت روزنامه الشرق‌الاوسط به مرجعیت عالی شیعیان عراق علیه سیاست‌های آل‌سعود تظاهرات کردند.
معترضان ضدنژادپرستی با تجمع در نزدیکی کاخ سفید؛ با به آتش کشیدن پرچم آمریکا، به سیاست‌های دولت واشنگتن اعتراض کردند.
نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در اظهارنظری توئیتری عنوان کرده نژادپرستی نظام‌مند در این کشور سابقه‌ای بیش از ۲۰۰ سال دارد.
آخرین آمار اعلامی از آمریکا حاکی از آن است که شمار مبتلایان ویروس کرونا در این کشور بیش از چهل‌وپنج هزار نفر در یک روز افزایش داشته است.
ترامپ:
رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنرانی در مراسم «چهارم جولای»، به تکرار ادعا‌ها و اتهام‌زنی‌ها به چین در موضوع شیوع ویروس کرونا و همچنین معترضان به نژادپرستی در ایالات متحده پرداخت.
اختلافات داخلی رژیم صهیونیستی با تهدید بنیامین نتانیاهو به برگزاری انتخابات مجدد در صورت شکست کابینه در تصویب لایحه بودجه، بار دیگر بالا گرفت.
پس از گزارش روزنامه عربی از دست داشتن انگلیس‌ها در حمله به یمن، این بار یک رسانه انگلیسی‌زبان فاش کرد که نیروی هوایی انگلیس به ائتلاف سعودی در حمله به یمن کمک می‌کند.
در گرماگرم رزمایش پنج روزه چینی‌ها در دریای جنوبی چین، نیروی دریایی امریکا دو ناو هواپیمابر به منطقه اعزام کرد تا به قول خودش از یک منطقه «هند-پاسیفیک آزاد» حمایت کند.
متهم قتل خاشقجی:
در جریان دادگاه غیابی محاکمه متهمان به قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی در ترکیه، یکی از کارکنان کنسولگری عربستان با اشاره به شرایط خاص روز قتل گفت که به وی گفته بودند پس از ورود خاشقجی، تنور را روشن کند.
محکومیت گسترده مردمی و جریان‌های سیاسی عراق باعث شد روزنامه هتاک سعودی کاریکاتور موهنی را که آیت‌الله سیستانی را سوژه قرار داده بود، از سایت خود حذف کند. با این حال محکومیت‌ها علیه این اقدام موهن ادامه دارد و وکلای شهر نجف هم در درصدد اقامه دعوی علیه این هتک حرمت هستند.
۳