«سعدالله زارعی» مطرح کرد:
کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه حتما لازم نیست یمنی‌ها با لشکر نظامی وارد ریاض شوند گفت: وارد ریاض شدن یعنی گروهی، یگانی، یا دسته‌ای مسلح خود را از طریق بیابان‌های ربع‌الخالی و دیگر مناطق به ریاض که این شهر نیز در یک منطقه بیابانی واقع شده است؛ برسانند.
وزیر امور خارجه ترکیه در نشست سازمان همکاری اسلامی سخنان نخست‌وزریر رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی را محکوم کرد.
شهر «نانت» در غرب فرانسه کانون ناآرامی‌های چهل و چهارمین شنبه اعتراض در فرانسه بود. نیرو‌های پلیس فرانسه اعلام کرده‌اند، شمار معترضان موسوم به «جلیقه زردها» که در تظاهرات روز شنبه شرکت داشتند، حدود هزار و ۸۰۰ نفر برآورد شده است. شدت درگیری‌های عصر شنبه به حدی بود که تعداد زیادی زخمی برجای گذاشت و پلیس دستگیری ۳۵ نفر از مخالفان سیاست‌های دولت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه را تأیید کرد.
غربگرایان هنگ‌کنگی که چندی پیش با بلند کردن پرچم امریکا و عکس ترامپ خواستار مداخله امریکا شده بودند تا شاهد روشنی باشند در تأیید صحت اظهارات مقامات چینی در دخالت امریکا در این جزیره حالا با تجمع مقابل کنسولگری انگلیس و بالا بردن عکس ملکه و دعا برای سلامتی او آشکارا خواستار مداخله دولت انگلیس در این منطقه شدند که تقریباً تمام قرن گذشته مستعمره آن بود.
بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس که در پیشبرد برنامه خروج کشورش از اتحادیه اروپا، پشت سد پارلمان مانده، قصد دارد در صورتی که نتواند با بروکسل به توافق برسد، برگزیت بی‌توافق را عملی کند. جانسون که به تازگی خود را به قهرمان خیالی «هالک» تشبیه کرده، در حالی اجرای این طرح را پیگیری می‌کند که چنین اقدامی خلاف قانون جدید پارلمان است.
تشدید رویارویی چند روز بعد از شکست مذاکرات
ترامپ و طالبان چند روز بعد از شکست مذاکرات، همچنان برای همدیگر خط و نشان می‌کشند. رئیس‌جمهور امریکا گفته که طالبان با کشتن ۱۲ نفر از جمله یک سرباز امریکایی اشتباه بزرگی مرتکب شده و ضربات سختی دریافت خواهد کرد.
حملات پهپادی انصارالله یمن به تأسیسات نفتی سعودی‌ها که به توقف ۵۰ درصد از تولیدات نفتی عربستان منجر شد، چنان مهلک بوده که مقامات واشنگتن را به یاوه‌سرایی واداشته است.
رئیس‌جمهور گفت: حضور امریکایی‌ها در سوریه تجاوزگرانه، غیرقانونی و مداخله‌جویانه است که همواره این بخش از منطقه را ناآرام نگه داشته است.
یک منبع آگاه خبر داد که آیت الله سیستانی در دیدار با آیت الله مصباح یزدی تأکید کرد که استعمار و به خصوص انگلستان با استفاده از فضای مجازی درپی ایجاد فتنه فرقه‌ای است.
وزیر انرژی رژیم سعودی با تایید توقف نیمی از تولید نفت در این کشور بعد از عملیات پهپادی علیه پالایشگاه‌های نفتی در بقیق و خریص، گفت اطلاعات متعاقب طی ۴۸ ساعت آینده ارائه می‌شود.
۴