رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر جمهوری‌خواهان کنگره را تحت فشار قرار داده تا از کمک‌های بیشتر به اوکراین حمایت کنند.
آمریکایی‌ها برای توجیه عملکرد خود درخصوص بی اثر بودن تحریم‌ها علیه ایران به‌ویژه در بخش نظامی، همواره بر طبل پروپاگاندای رسانه‌ای خود کوبیده‌اند.
شهرک نشینیان صهیونیست برای سومین روز متوالی به بهانه اعیاد یهودی با ورود غیرقانونی به مسجدالاقصی، به این مکان مقدس هتک حرمت کردند.
پس از آنکه کنگره آمریکا با تصویب لایحه‌ای موقتا جلوی تعطیلی دولت را گرفت، یک نماینده تندروی جمهوریخواه طرحی را برای برکناری کوین مک‌کارتی رئیس مجلس نمایندگان به جریان می‌اندازد.
معاون سفیر ایران در کابل گفت که ایران خواستار بازگشت عزت‌مندانه مهاجران افغانستانی به کشورشان هستند و از طالبان خواست که جلو ورود غیرقانونی شهروندان افغانستان به ایران و قاچاق انسان در مرزهای مشترک را بگیرند.
یکی از رهبران ائتلاف «چارچوب هماهنگی» عراق از فرار بیش از ۵۰۰ داعشی از اردوگاه الهول سوریه تنها طی سه ماه خبر داد.
پارلمان عربی با اشاره به اینکه تجاوزات صهیونیستها باعث تنش و وخیم شدن اوضاع در فلسطین خواهد شد، تأکید کرد که صهیونیستها منطقه را به سمت جنگ مذهبی سوق می‌دهند.
گزارشها نشان می‌دهد که اجاره‌بهای خانه‌های مسکونی و املاک تجاری در ترکیه طی ۱۲ ماه گذشته به شدت افزایش یافته و همین امر میزان خشونت‌ها در میان مردم این کشور را بالا برده است.
آتش سوزی در ساختمان اداره امنیت مصر در استان اسماعیلیه ده‌ها زخمی برجای گذاشت.
در جدیدترین مورد از خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، یک تیراندازی در شهر هیوستون در روز یکشنبه دو کشته و دو زخمی بر جای گذاشت.
۴