رئیس‌جمهور روسیه به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ادامه حملات به سوریه هشدار داده و گفته که مسکو جنگنده‌های اسرائیلی را در صورت اقدام به حمله خواهد زد. سفر بنیامین نتانیاهو به مسکو با استقبال سرد روس‌ها روبه‌رو شده است.
آمریکا برای نجات متحدانش در یمن، باب مذاکره با یمنی‌ها را باز کرده است
در پی ضربات مهلک انصارالله به عربستان و امارات و تغییر موازنه میدانی به نفع یمنی¬ها، آمریکا در سیاست‌های خود در جنگ یمن بازنگری کرده و در چرخشی استراتژیک، مذاکرات با انصارالله را کلید زده تا بتواند از طریق دیپلماتیک متجاوزان را آبرومندانه از باتلاق یمن خارج کند.
رئیس جمهور ترکیه به کشور‌های اروپایی هشدار داد در صورتی که به ترکیه کمک نکنند موج آوارگان در انتظار آن‌ها خواهد بود.
در عملیات مشترک یگان توپخانه و پهپادی ارتش یمن علیه مواضع ائتلاف متجاوز در شمال غرب یمن، ۳۰ «مزدور» کشته شدند.
مشاور رئیس جمهوری روسیه ضمن تشریح جزییات نشست سران روسیه-ایران-ترکیه، یادآور شد که در دیدار دوجانبه ولادیمیر پوتین و حسن روحانی در آنکارا، همکاری‌های دوجانبه و برجام نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
۱۷ سال از روزی که دو هواپیما به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی نیویورک برخورد کردند و آغازگر سال‌ها جنگ و درگیری در غرب آسیا شدند، می‌گذرد و هفت سال هم از انتشار گزارش چهارصفحه‌ای از سوی اف. بی. آی که به نقش سه نفر در کالیفرنیا اشاره می‌کرد که به ربایندگان هواپیما کمک کرده بودند تا محلی برای اقامت، گواهینامه رانندگی و دیگر موارد مورد نیاز برای زندگی در این شهر را دریافت کنند، حالا دستگاه‌های قضایی و امنیتی امریکا تصمیم گرفته‌اند نام مقام سعودی دخیل در پرونده یازدهم سپتامبر را که از گزارش سال ۲۰۱۲ حذف شده بود، در اختیار وکلای شاکیان پرونده قرار دهند.
با تحویل محموله نفتی نفتکش ایران به سوریه، یک رسانه امریکایی در گزارشی نوشت که دولت امریکا بر این باور بود که با تحت فشار گذاشتن اقتصاد ایران از طریق ایجاد مانع در صادرات نفتی می‌تواند رهبران ایران را به بازگشت به میز مذاکره با دولتمردان امریکا متقاعد کند، اما نتیجه تمام این اقدامات جواب معکوس بوده است.
جاسوسی تل آویو از کاخ سفید
مهم نیست برای اسرائیلی‌ها چه بکنی. آن‌ها به هیچ‌کس اعتقاد و اعتمادی ندارند. خود ترامپ هم از شنیدن خبر جاسوسی رژیم صهیونیستی از موبایل‌های او و کارمندان کاخ سفید متعجب شده است و فعلاً در مرحله‌ای است که مؤکداً بگوید چنین چیزی را باور ندارد. با این حال تحلیل سخنان وی نشان از عصبانیتش از قدرناشناسی صهیونیست‌هاست.
بررسی توافق طالبان و امریکا در گفتگو با سیدعیسی حسینی مزاری، مدیرمسئول خبرگزاری صدای افغان
امریکایی‌ها کاملاً نگران هستند و استراتژی خاصی در افغانستان ندارند و الان هر گروهی که بتواند منافع و حضور امریکایی‌ها در افغانستان را تضمین کند قطعاً با آن همکاری و توافق خواهد کرد و در راستای رسیدن این گروه به قدرت کمک خواهد کرد.
با اخراج جان بولتون از کاخ سفید که مواضع به‌شدت ضد ایرانی داشت، برخی از تغییرات بنیادین در سیاست‌های امریکا علیه ایران سخن می‌گویند که می‌تواند زمینه‌ساز گفتگو‌های مستقیم دو کشور باشد.
۲