امریکا از کرونا به عنوان سلاح بیولوژیک علیه ایران استفاده می‌کند
کد خبر: 997356
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BSO
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۵
کارشناس مسائل امریکا:
اینکه کرونا یک سلاح بیولوژیک هست یا نه اطلاعی ندارم، اما شکی نیست که امریکا به عنوان ابزار سلاح بیولوژیک و اعمال فشار بیشتر به مردم ایران از آن استفاده می‌کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: فؤاد ایزدی، کارشناس مسائل امریکا روز گذشته در گفتگو با ایرنا با اشاره به کارشکنی دولت امریکا با اعطای وام صندوق بین‌المللی پول به جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با کرونا گفت: دولت امریکا از کرونا به عنوان یک سلاح بیولوژیک در برابر ایران استفاده می‌کند. اینکه کرونا یک سلاح بیولوژیک هست یا نه اطلاعی ندارم، اما امریکا اکنون از این ویروس به عنوان ابزار سلاح بیولوژیک استفاده می‌کند و این هم سندی در کنار اسنادی است که امریکا علیه ملت ایران اقدام کرده است.

ایزدی تصریح کرد: دولت امریکا وقتی به اهدافی که در این ۴۰ سال با تحریم دنبال می‌کرد دست نیافت اکنون کرونا را ابزاری برای فشار بیشتر به مردم و رسیدن به اهداف سیاست خارجی خود می‌داند. مخالفت ترامپ با پرداخت وام به ایران از صندوق بین‌المللی پول، دشمنی امریکا با ملت ایران را ثابت می‌کند و نشان می‌دهد حرف با عمل‌شان بسیار تفاوت دارد.

عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان شروع دشمنی امریکا با ایران را محدود به سال ۵۷ و وقوع انقلاب اسلامی ندانست و تصریح کرد: از سال ۳۲ تا کنون موارد متعددی از دشمنی امریکا علیه ملت ایران را شاهد بودیم و امروز اگر جمهوری اسلامی ایران می‌توانست این وام را دریافت کند، بسیاری از فشار‌های روانی از روی دوش دولت برداشته می‌شد. وی اضافه کرد: دولت قصد داشت این وام را برای مردم در مقابله و مبارزه با کرونا هزینه کند و انتظار می‌رفت با دریافت این پول برخی سرویس‌ها بهتر شود، اما اکنون که چنین نشده است عموم مردم متضرر می‌شوند و این دقیقاً همان هدفی است که دولت امریکا با تحریم آن را دنبال می‌کند تا مردم از فشار اقتصادی خسته شده و به خیابان‌ها بیایند و علیه حکومت تظاهرات کنند کما اینکه انقلاب از درون، اغتشاش و فروپاشی ایران از گزینه‌های امریکا درخصوص ایران است.

کارشناس مسائل امریکا با بیان اینکه کسی از این رفتار ترامپ متعجب نشده است، خاطرنشان کرد: اگرچه مخالفت با اعطای وام از صندوق بین‌المللی پول خلاف است، اما کسی از این اقدام تعجب نکرده است. ایزدی یکی دیگر از ادعا‌های امریکا را دفاع از حقوق بشر برشمرد و گفت: دولت امریکا مدام شعار می‌دهد با مردم ایران مشکلی ندارد و در همین مورد اخیر یعنی شیوع کرونا گفته بود حاضر است به ایران کمک کند، درحالی که مشکلات خودشان بیشتر از ما است و توانایی کمک ندارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار