۵۰ هزار تیم متخصص بسیجی ۷۰ میلیون ایرانی را غربالگری کردند
کد خبر: 997012
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BMq
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۰
جانشین سازمان بسیج مستضعفین:
بسیج براساس تکالیفی که برعهده دارد، موظف است در کمک به دستگاه‌های نظام اسلامی اقدام کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش تسنیم سردار محمدحسین سپهر، جانشین سازمان بسیج مستضعفین صبح دیروز در نشست خبری چالش کرونا و نهضت مردمی حل نوآورانه کرونا با اتکا به هوش جمعی طی سخنانی اظهار داشت: شرایط امروز کشور در مقابله با کرونا و تبعاتی که این موضوع در ابعاد مختلف گذاشته، شرایط خاصی است. بسیج بر اساس تکالیفی که برعهده دارد، موظف است در کمک به دستگاه‌های نظام اسلامی اقدام کند. در ۴۰ سال گذشته بسیجیان و ساختار‌های مردمی کمک‌های شایانی در حل معضلات مختلف داشته‌اند و هرگاه مردم وارد میدان شده‌اند، اقدامات شایسته‌ای را خلق کرده‌اند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی به‌عنوان یکی از کشور‌های در معرض کرونا در پیک این بیماری است، اما کشور ما در مقابله با این بیماری اقدامات شاخصی انجام داده است. با حضور بیش از ۵۰ هزار تیم غربالگری بسیج موفق شدیم حدود ۷۰ میلیون نفر از مردم را غربالگری کنیم. تفاهمنامه خوبی که با وزارت بهداشت امضا شد، موجب گردید تا بیش از ۶۰۰ هزار بسیجی در نقاط مختلف کشور برای کمک به سازمان‌های مختلف کشور حضور پیدا کنند.

سردار سپهر گفت: با توجه به تبعاتی که این بیماری داشته است، بر آن شدیم تا با فراخوانی طرح‌ها و ایده‌ها با استفاده از ظرفیت‌های سازمان بسیج و استفاده از مراکز دانش‌بنیان در یک مسابقه بزرگ حل مسئله در کشور از همه صاحبنظران برای ارائه راه‌های عبور از این چالش دعوت کنیم. وی تصریح کرد: در این شرایط برای اینکه قادر باشیم از همه مراکز دانشگاهی و مردم عزیز استفاده کنیم از همه درخواست می‌کنیم در عرصه‌های ایده‌های مبتکرانه، ارائه محصولات ما را یاری کنند. حاضر هستیم این ایده‌ها را در حوزه‌های بهداشت و درمان، مدیریت کلان، پیامد‌های اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی دریافت کنیم. ما به دنبال یک ساختار پدافند زیستی هم هستیم و می‌خواهیم در این عرصه نیز از ظرفیت مردم استفاده کنیم تا قادر باشیم نظام حل‌المسائل لازم را داشته باشیم. سپهر خاطر نشان کرد:، چون این بیماری همچنان ادامه دارد، نیازمند یک ساختار علمی مستحکم هستیم و این ستاد رشد و فناوری در پایان کرونا هم در عرصه‌های مختلف می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

وی با بیان اینکه امروز هدایت و حمایت‌های مسئولان در اوج قرار گرفته است، عنوان کرد: از همه مردم درخواست می‌کنیم به پروتکل‌های وزارت بهداشت توجه و با آن‌ها همراهی کنند. همچنین از همه بسیجیان دعوت می‌کنم با روحیه جهادی و انقلابی تلاش و همکاری خود را مجدانه ادامه دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار