یک ماه به زمان تحصیلات افزوده می‌شود
کد خبر: 996125
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B8X
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا:
رییس جمهوری با بیان اینکه هفته دیگر درباره آغاز به کار مراکز اموزشی تصمیم‌گیری می‌شود، گفت: اگر بعد از پایان تعطیلات عید یعنی ۱۶ فروردین‌ماه کار آموزش‌ها شروع شد یک ماه به زمان تحصیلات افزوده می‌شود و اگر دیرتر شود یک مقدار به آن یک ماه اضافه خواهد شد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در نخستین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در سال ۱۳۹۹ گفت: مساله‌ای که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت مساله آموزش و پرورش و آموزش عالی بود. البته در جلسه قبل، طرحی که وزیر برای آموزش و پرورش آورده بود را تصویب کردیم که خلاصه آن این بود که اگر شرایط به گونه‌ای باشد که بعد از پایان تعطیلات عید یعنی ۱۶ فروردین‌ماه کار آموزش‌ها شروع شد یک ماه به زمان تحصیلات افزوده خواهد شد و اگر دیرتر شود یک مقدار به آن یک ماه اضافه خواهد شد.

رییس‌جمهوری ادامه داد: دانشگاه‌ها هم یک چنین شرایطی دارند می‌گویند بعد از فروردین‌ماه اگر بلافاصله تعطیلات تمام شود و آن‌ها کار دانشگاهی را شروع کنند سه هفته به دوره آموزش اضافه می‌کنند چرا که بخشی از آموزش‌ها را در سیستم فضای مجازی جبران کردند. هرچه دیرتر شود به آن سه هفته اضافه خواهد شد یعنی اگر به عنوان مثال بعد تعطیلات عید دو هفته باز تعطیلی دانشگاه‌ها تاخیر افتاد بر آن سه هفته اضافه می‌شود یعنی پنج هفته خواهد شد، اما اگر نشد به همین روال که گفته شد که این مقررات و چارچوب آن مصوب شد.

روحانی گفت: هم آموزش عالی و پزشکی و هم آموزش و پرورش مصوبات را ابلاغ کنند تا همه دانش آموزان و معلمان بدانند، البته ما هنوز تصمیمی برای روز آغاز به کار نگرفته‌ایم و در هفته آینده در این مورد تصمیم‌گیری می‌شود.

رییس جمهوری در ادامه گفت: پاساژ‌ها و مراکز پرتردد و پرجمعیت تجاری نباید فعالیت داشته باشند که از طریق وزارت کشور بخش نامه آن ابلاغ شد که قاعدتا اجرا شده یا اجرا می‌شود. مغازه‌های معمولی که تردد زیادی ندارند مانند فروشگاه‌های بزرگ مواد غذایی و سوپرمارکت‌ها یا بقالی‌ها و میوه فروشی‌ها و داروفروشی‌ها مورد بحث ما نیست؛ برعکس توصیه می‌کنیم ساعات بیشتری کار کنند و اگر می‌شود تا ۱۲ شب باز باشند و حتی اگر جا‌هایی می‌شود ۲۴ ساعته باشد این کار را انجام دهند چرا که باعث شود جمعیت زیاد در یک نقطه جمع نشوند هدف این است که مردم در یک نقطه خاص متراکم نشوند. اصل این است که حتی الامکان از خانه خارج نشوند.

وی ادامه داد: در جلسه به وزارت صمت و بخش اقتصادی ابلاغ می‌کنم چگونه می‌توانیم به کسی که خرید اینترنتی انجام می‌دهد تخفیف دهیم چرا که این کار باعث می‌شود که تردد کمتر شود و آن کسی که درب مغازه برای خرید می‌رود گران‌تر خرید کند.

بهترین راه پیشگیری از ویروس کرونادر خانه ماندن است

روحانی گفت: امروز بهترین راه پیشگیری از ویروس کرونا نه بیمارستان و نقاهتگاه بلکه در خانه ماندن است. اگر به هر دلیلی در خانه امکان پذیر نیست نقاهتگاه برود. ما هر چه بتوانیم بیمارستان‌ها را خلوت کنیم از این بیماری زودتر عبور می‌کنیم. زمانی که ضروری است به بیمارستان برویم و تخت بیمارستان را اشغال کنیم. تخت آی سی یو را وقتی کاملا ضروری است اشغال کنیم. تمام بحث‌هایی که می‌کنیم یکی از دلایل آن این است که پیک مبتلایان به کرونا یکدفعه بالا نرود.

رییس جمهوری افزود: این بیماری که ما با آن دست به گریبان هستیم دو یا سه هفته یا کمی بیشتر باید با یک روند عادی و معمولی که پرستار، تخت، تجهیزات بیمارستانی و داروی ما همه باهم هماهنگی داشته باشد یعنی وقتی با هم بخواند با آرامش کار پیش می‌رود و تعداد مرگ و میر کاهش پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد: هدف اول ما در این مبارزه این است که بتوانیم تعداد مرگ و میر و افراد مبتلا را کاهش دهیم. افراد مبتلا با ساده‌ترین وجه درمان شوند و به آن حالت خطرناک نرسند؛ بنابراین همه توصیه‌هایی که در بخش بهداشت و درمان می‌شود بر آن مبنا ادامه دهیم و توجه کنیم که بیمارستان‌های ما شلوغ نشود.

روحانی در ادامه گفت: گروهی که امکاناتی اعم از ماسک، دستکش و لباس مخصوص برای آن‌ها ضرورت دارد نخست پرسنل درمانی در بیمارستان‌ها است. آن‌ها در تقدم اول هستند نخست باید آن‌ها مجهز شوند باید آن‌ها مطمئن و مجهز باشند و در قدم دوم باید مراکز تولیدی ما مجهز به ماسک و دستکش شوند چرا که آن‌ها دارند بازار ما را اداره می‌کنند. آن مهندس و کارگر باید محفوظ بمانند و محیط‌های تولیدی آن‌ها باید ضد عفونی شود.
 
روحانی تاکید کرد: هرکاری که لازم است انجام شود تا سیستم تولید ما حالت عادی و معمولی داشته باشد. از روز اول توصیه کردم که توطئه ضدانقلاب این است که کاری کند که در ایران کار و فعالیت اقتصادی تعطیل شود که مدرکش را هم وزارت اطلاعات ارائه کرد، بنابراین ما نباید بگذاریم این هدف آن‌ها محقق شود. همه باید کار و فعالیت کنیم البته در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی که وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مبارزه کرونا اعلام می‌کند. اگر موردی است آن‌ها اجازه نمی‌دهند این کار را نکنیم. اگر می‌گویند رستورانی، بازاری که شلوغ است نروید گوش کنیم و این کار را انجام دهیم.

وی ادامه داد: اگر گفته شده جا‌هایی تا ۱۳ فروردین بسته باشد گوش کنیم و همه همکاری کنیم و آنجا‌هایی که به عنوان دستورالعمل موکد است نیرو‌های انتظامی و پلیس ضامن اجرای آن باشد.
منبع: ایرنا
برچسب ها: روحانی ، کرونا ، دولت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار