کلاهبرداری میلیاردی با فروش خودرو‌های چپی
کد خبر: 995916
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B5A
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۰
اعضای یک شبکه کلاهبرداری که با فروش خودرو‌های چپ شده به جای سالم پول میلیاردی به جیب زده‌اند، بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پرونده دهم اسفند‌ماه روی میز کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس‌آگاهی قرار گرفت. براساس شکایت‌های مطرح شده اعضای یک باند در حال فروش خودرو‌های چپ شده به جای خودروی سالم به خریداران بودند. یکی از شاکیان در توضیح شکایت خود گفت: مدتی بود که به دنبال خرید یک خودروی خارجی با قیمت مناسب بودم که سی‌ام بهمن‌ماه هنگام پرسه در یکی از سایت‌های اینترنتی متوجه آگهی فروش یک‌دستگاه خودروی اپتیما شدم. بعد از آن بود که با فروشنده خودرو تماس گرفتم و برای بازدید از خودرو در میدان تره‌بار تهران با او قرار گذاشتم. بعد از بازدید خودرو فروشنده مدعی شد که خودرو فاقد هر گونه تصادف و نقص فنی است. چند نفر هم که به عنوان کارشناس خودرو در آنجا حاضر بودند حرف‌های فروشنده را تأیید کردند، بنابراین بعد از توافق بر سر قیمت من پول را پرداخت کردم و خودرو را بعد از انجام مراحل اداری خریدم. شاکی ادامه داد: چند روز بعد از خرید خودرو بود که متوجه شدم خودرو دارای نقص است، برای همین آن را به چند کارشناس نشان دادم که همگی گفتند که خودرو قبلاً چپ شده است و فروشنده به این شیوه از من کلاهبرداری کرده است.

کارآگاهان پلیس در جریان تحقیقات خود متوجه شدند که اعضای باند به این شیوه در حال کلاهبرداری از خریداران خودرو هستند، بنابراین در جریان بررسی‌های بعدی در ۱۲‌اسفندماه موفق شدند سه متهم را در میدان تره‌بار شناسایی و بازداشت کنند. اعضای باند در بازجویی‌ها به کلاهبرداری اعتراف کردند. محسن به عنوان سردسته باند گفت: من مکانیک و صافکار خودرو هستم. یک روز بابک که از دوستانم است به من مراجعه کرد و گفت می‌خواهد خودروی سراتوی خود را بفروشد. با توجه به اینکه خودروی بابک قبلاً در سانحه تصادف دچار خسارت شده‌بود به او پیشنهاد دادم که من خودرو را تعمیر می‌کنم و می‌توانیم آن را به عنوان خودروی سالم بفروشیم و پول خوبی به جیب بزنیم که او هم قبول کرد. بعد از آن بود که من خودرو را تعمیر اساسی کردم و با درج آگهی در سایت توانستیم آن را به قیمت خوبی به فروش برسانیم. بعد از آن بود تصمیم گرفتیم به همین شیوه خودرو‌های تصادفی را خریده و بعد از بازسازی به عنوان خودروی سالم به فروش برسانیم که در این کار از جمشید هم که از دوستان مشترکمان بود کمک گرفتیم. ما در حال کلاهبرداری از مشتریان بودیم که بازداشت شدیم.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت گفت: متهمان در حال حاضر به هفت کلاهبرداری به این شیوه اعتراف کرده و گفته‌اند که از این راه یک‌میلیارد‌تومان به جیب زده‌اند. سرهنگ علیزاده گفت: سه متهم به دستور بازپرس راهی زندان شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار