تلاش رسانه‌های معاند برای تغییر افکار عمومی مردم ایران
کد خبر: 995861
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B4H
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
کارشناس مسائل رسانه گفت: برخی شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور با انتشار اخباری جعلی در مورد وضعیت شروع ویروس کرونا در کشور به دنبال تأثیر قرار دادن افکار عمومی ایران در راستای اهداف خاص خود هستند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  حسن عابدینی کارشناس مسائل رسانه، در برنامه رویداد رادیو گفت و‌گو با اشاره به برخی از شایعات مطرح شده در فضای مجازی در ارتباط با وضعیت ویروس کرونا در کشور و برخی دیگر از مطالب حاشیه ای مرتبط با آن گفت: موضوع شایعه سازی در حوزه ی فضای مجازی و رسانه های آن سوی مرز برای تاثیر گذاری بر افکار عمومی امر تازه ای نیست. بعضا می بینیم که یک مطلب عاری از حقیقت بارها در شبکه های مجازی بازنشر و به صورت گسترده پخش می شود، این اقدام کار درستی نیست و ممکن است مشکلاتی را برای کشور و مردم به وجود آورد.

وی با تأکید بر اینکه مردم نباید به هر آنچه که در فضای مجازی منتشر می‌شود ، اعتماد کنند و باید در مورد صحت و سقم مطالب مطرح شده تحقیق و بررسی کنند، تصریح کرد: موضوعی که کشورمان با آن روبرو است ، انتشار اخبار جعلی از سوی برخی از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور است، چنان که آنها بعضا این اخبار جعلی را برای اینکه بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد از زبان سایر مقامات سایر کشورها مطرح می کنند.

این کارشناس مسائل رسانه با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ شبکه فارسی زبان در ماهواره مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: برخی از این شبکه ها در راستای اعتبار زدایی از آمارهایی که توسط مسئولان وزارت بهداشت در ارتباط با تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران مطرح می شود و همچنین دامن زدن به نگرانی ها مردم و ایجاد جو روانی نامطلوب، اطلاعات و اخبار جعلی در این زمینه در رسانه‌های خود مطرح می کنند و همان طور که اشاره شد، بعضا این اطلاعات جعلی را برای باور پذیری بیشتر مخاطب از زبان مقامات دیگر کشورها بیان می کنند.

موضوعی که کشورمان با آن روبرو است ، انتشار اخبار جعلی از سوی برخی از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور است، چنان که آنها بعضا این اخبار جعلی را برای اینکه بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد از زبان سایر مقامات سایر کشورها مطرح می کنند.

وی در پایان تأکید کرد: هدف اصلی آنها از این گونه اقدامات، تحت تأثیر قرار دادن افکار عمومی کشور در راستای اهدافی است که علیه جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌کنند .
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار