اکران سینما ها با چیدمانی متفاوت از نوروز
کد خبر: 995834
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B3q
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
محمد مهدی طباطبایی‌نژاد از ترکیب جدید فیلم ها بعد از بازگشایی سینما ها خبر داده است
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: بعد از اینکه سینما ها و اکران نوروزی به خاطر ویروس کورنا تعطیل شد یکی از چالش های مدیریت سینما این شده است که بعد از اتمام این ماجرا چه فیلم های و به چه صورت اکران سینما ها را ساماندهی کنند که کمترین خسارت و درگیری بین سینما داران و صاحبان آثار به وجود بیایید و از سوی دیگر مخاطبان نیز بتوانند فیلم های را روی پرده ببینند که حداقل های اگران یک فیلم سینمایی استاندار را رعایت کرده باشد.

حالا محمد مهدی طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگویی که با ایسنا داشته از ترکیب جدید فیلم ها بعد از بازگشایی سینما ها خبر داده است

رییس شورای عالی اکران درباره این که آیا تصمیمی برای اکران فیلم‌ها پس از باز شدن سینماها گرفته شده است یا خیر؟ بیان کرد: طبیعتا سال آینده با یک شکل و رویکرد جدید وارد بحث اکران سینما خواهیم شد و طبیعی است که نمی‌گذاریم حقی از کسی ضایع شود حتی از فیلم هایی که پیش از تعطیلی سینماها در حال اکران بودند.

او افزود:‌ البته ناچاریم یکسری حمایت‌های جانبی هم انجام دهیم مثلا پیشنهاد می‌دهیم تا برخی فیلم‌های در صف اکران به شیوه‌های تازه نمایش فکر کنند چون ممکن است از این طریق از صف اکران خارج شوند و زودتر در دسترس مخاطبان قرار بگیرند. این را هم اشاره کنم که اگر این اتفاق برای فیلم‌هایی رخ داد، ما بسته‌های پیشنهادی و حمایتی نیز برای آن‌ها خواهیم داشت یعنی شاید درصدی از قرارداد پخش نمایش خانگی‌شان را به عنوان حمایت در نظر بگیریم ولی این پیشنهاد و میزان حمایت باید دقیق‌تر بررسی شود و به تایید رییس سازمان سینمایی هم برسد، پس آنچه می‌گویم فعلا فقط در حد طرح مسئله است؛ در واقع حرفم این است که بعضی فیلم‌ها می‌توانند با ارائه با برخی حمایت از طرف ما به دنبال رایت‌های دیگر نمایشی خود باشند و در صف اکران نمانند.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ادامه داد:‌ با شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا، برنامه اکران سال آینده برای خیلی از فیلم‌ها دشوارتر خواهد بود و طبیعتاً احتمال اینکه شرایط اکران جدید باشد هم وجود دارد.

طباطبایی‌نژاد درباره اینکه آیا از الان چند برنامه و مسیر مختلف بر اساس زمان‌های متفاوت بازگشایی سینماها پیش‌بینی شده است؟ گفت:‌ به طور قطعی تصمیم جدی گرفته نشده ولی دست‌کم خود من در مقام و مسئولیتی که دارم هم برای ۱۵ فروردین، هم برای ۱۵ اردیبهشت و حتی برای بعد از آن به راه‌هایی فکر کرده‌ام؛ حتی این را هم تصور شدم که شرایط فعلی تا پایان خرداد ادامه داشته باشد. بنابراین به این فکر کردم که شاید اکران اول سال ۹۹ اساساً با اکران عید فطر آغاز شود یعنی سعی شده همه احتمال‌ها درنظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: ما باید به این هم فکر کنیم که پس از بازگشایی سینماها شرایط اینطور نیست که سالن‌ها بلافاصله با استقبال مردم مواجه شوند و همین برای ما یک بحران است. با فرض بر اینکه در خرداد ماه جامعه، کرونا را شکست داده باشد، باید به این فکر کنیم که لازم است از لحظه بازگشایی سینماها زمانی بگذرد تا اطمینان به جامعه برگردد و سینماها رونق پیدا کنند. این فاصله زمانی را باید با یک برنامه‌ریزی درست پر کرد و رایزنی‌هایی در حال انجام است تا تبلیغات تلویزیون کمک کند.

او در پاسخ به اینکه آیا می‌توان اکران هفت فیلمی را که به عنوان اکران نوروزی برگزیده شده بودند، در شرایط فعلی کأن‌لم یکن تلقی کرد؟ گفت: احتمال دارد که این اتفاق بیفتد و با تغییراتی به یک تصمیم جدید برسیم، چون تصمیم قبلی در شرایط دیگری بود و بر اساس قرعه و با درنظرگیری اولویت‌هایی هفت فیلم انتخاب شدند، اما الان شرایط تغییر کرده و در شرایط جدید سناریوی تازه‌ای باید داشته باشیم.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به اینکه جلسه کارگروه سینما برای مقابله با کرونا باز هم برگزار خواهد شد، گفت: فعلا تصمیم بر این شده که خیلی فوری به هر پرده از سینماهای بخش خصوصی ۱۰ میلیون تومان داده شود که این رقم برای خرج‌های ضروری و فوری از جمله پرداحت حقوق است چون اگر الان بخواهیم درباره خسارت‌ها بحث کنیم باید ببینیم آیا از عهده ما بر می‌آید یا خیر، ضمن اینکه اتفاقی که پیش آمده به کلیه اصناف و مشاغل کشور آسیب زده و بر آن‌ها اثرگذار بوده است. ما هر حمایتی که در نظر می‌گیریم نه تنها نباید مستقل از میزان حمایت دولت باشد بلکه باید توجه کنیم که قابل تعمیم دادن به بخش‌های مختلف وزارت ارشاد یعنی هنرهای نمایشی، موسیقی و کتاب هم باشد و نمی‌توانیم مجزا از بقیه مجموعه‌ها در وزارتخانه تصمیم بگیریم.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار