واکنش ایران به تصمیم ارمنستان برای افتتاح سفارت در تل‌آویو
کد خبر: 995647
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B0p
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
دستیار رییس مجلس شورای اسلامی ایران در امور بین‌الملل به تصمیم ارمنستان برای افتتاح سفارت در تل‌آویو واکنش نشان داد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: حسین امیرعبداللهیان دبیرکل دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی، اعلام خبر تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این کشور در تل‌آویو را تعجب برانگیز خواند.

وی افزود: بی‌تردید این اقدام در تضاد با منافع مردم فلسطین بوده و بر ثبات و امنیت منطقه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

دستیار رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به مواضع کشور‌های اسلامی در لزوم تحقق حقوق ملت فلسطین، هرگونه عادی سازی روابط کشور‌های عربی و غیر عربی با رژیم نژادپرست صهیونیستی را شدیدا محکوم کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به گام‌های گستاخانه صهیونیست‌ها در جهت الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی، آن را عملی تجاوزگرانه و غیرموجه خواند که می‌تواند موجب توسعه و تشدید تنش در منطقه شود.

وی روابط دوستانه تهران و ایروان را عامل مهمی در جهت حفظ ثبات و امنیت در منطقه توصیف نمود و اظهار امیدواری نمود که دولت ارمنستان در تصمیم خود تجدید نظر نموده و در جهت کمک به مردم آواره و مظلوم فلسطین تدابیر لازم را اتخاذ نماید.

وی در پایان با نامشروع خواندن رژیم اشغالگر قدس افزود: جمهوری اسلامی ایران بر حق تعیین سرنوشت و حقوق ساکنان اصلی فلسطین اعم از مسیحی، مسلمان و یهودی تاکید دارد و معتقدیم که صهیونیست‌ها حتی یهودیان را در سرزمین‌های اشغالی به گروگان گرفتهاند.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار