تشریح برنامه‌های هفته هنر انقلاب
کد خبر: 995275
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aup
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۲
مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری اعلام کرد
مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی را که مانند چند سال اخیر در فروردین برگزار خواهد شد، تشریح کرد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: چند سالی است که مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری ویژه‌برنامه هفت هنر انقلاب اسلامی را در حوزه برگزار می‌کند و در این راستا نیز ویژه‌برنامه‌های زیادی برای اجرای نمایش‌ها و تربیت هنرمندان انقلابی و تجلیل از آن‌ها در نظر دارد. هفته هنر انقلاب در فروردین ماه ۹۹ نیز برنامه‌ریزی شده که البته مدیر مرکز هنر‌های نمایشی عنوان کرده در صورت باز شدن فعالیت‌های هنری- فرهنگی این هفته را فروردین گرامی خواهند داشت و در غیر این صورت برنامه‌ها به زمان نزدیک‌تر دیگری موکول خواهد شد. کوروش زارعی در پاسخ به این سؤال فارس که در ایام بیکاری یا کم‌کاری هنر‌های نمایشی و تعطیلی سالن‌ها، این روز‌ها در چه حال و برنامه‌ای هستید؟ می‌گوید: درست است که این روز‌ها اجرا‌های نمایشی حوزه هنری تعطیل شده، اما ما کارهایمان را تعطیل نکرده‌ایم و کار‌ها و برنامه‌های خودمان را داریم و این روز‌ها هم مشغول برنامه‌ریزی برای کار‌های هفته هنر انقلاب هستیم. حال ببینیم سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت ما چه دستوری صادر می‌کند وآیا اجازه هفته هنر انقلاب را با این وضعیت شیوع بیماری کرونا به ما خواهند داد یا خیر. تاریخ هفته هنر انقلاب ۲۰ تا ۲۷ فروردین ماه است. ما پنج نمایشنامه تئاتر خیابانی با موضوع حاج قاسم سلیمانی بر اساس قصه‌های مستند و داستان شخصیت‌های واقعی به نویسندگی مرتضی شاه کرم آماده کردیم که ان شاءالله این آثار قرار است به زودی چاپ شوند و اگر هفته هنر انقلاب برگزار شود در این هفته رونمایی خواهد شد.

به غیر از این هم ما این پنج نمایشنامه را به ۳۲ استان فرستادیم تا تولید شوند و در هفته هنر انقلاب تحت عنوان «من قاسم سلیمانی ام» اجرا شود.

به گفته مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری الان خیلی گروه‌ها در سراسر کشور در حال آماده‌سازی کار هستند تا شاید مجوز اجرا‌ها در هفته هنر انقلاب به لحاظ بهداشت و درمان بدهند. همزمان در سراسر ایران در این تاریخ گفته شده هر استان پنج گروه بالغ بر ۲۰۰ تا ۵۰ گروه نمایشی نه فقط در مراکز استان بلکه شهرستان‌های هر استان هم اجرا خواهند داشت. کتاب شناخت‌نامه استاد سعید کشن فلاح تحت عنوان «نقش سعید» بالغ بر هزارو ۷۰۰ صفحه است. یک شناخت‌نامه از این هنرمند برجسته تئاتر ایران در طول سال‌های اخیر چاپ شده که آن را هم برنامه داریم در هفته هنر انقلاب طی یک مراسم خوب در جمع هنرمندان، دانشجویان او و اساتید دانشگاه و مدیران فرهنگی- هنری در حوزه هنری رونمایی کنیم.

تدارک دو نمایش کمدی برای همان ایام دیده‌ایم که مقارن با ایام شعبانیه هم است و به حال و هوای این ماه نزدیک است، این‌ها همه منوط به این امر است که اجازه اجرا را وزارت بهداشت به سالن‌ها و گروه‌ها بدهد، اگر در آن ایام این اتفاق هم نیفتد، ما برنامه‌هایمان را داریم و دیرتر آن‌ها را اجرا می‌کنیم، مهم این است که از الان ما در حال تدارک برنامه‌های فروردین ۹۹ هستیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار