بخشش قاتل در آستانه سال نو
کد خبر: 995264
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aue
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۰
اعضای خانواده‌ای که پسرشان پنج‌سال قبل در جریان یک نزاع به قتل رسیده‌بود به احترام سال نو قاتل را بخشیدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، رسیدگی به این پرونده از شامگاه بیست و یکم خرداد‌سال‌۹۳ همزمان با اعلام قتل مرد جوانی به نام مهدی در دستور کار کارآگاهان پلیس جنایی پایتخت قرار گرفت.

آن شب به مأموران کلانتری‌۱۶۹ مشیریه خبر دادند چند مرد جوان در بوستان گلشن درگیری خونینی را رقم زده‌اند. وقتی مأموران پلیس در محل حاضر شدند، دریافتند این درگیری بین دو پسر موتور سوار با دو مرد جوان رخ داده‌است که در جریان آن یکی از آن‌ها به نام مهدی با اصابت چاقوی یکی از موتورسواران به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل شده‌است.

بدین ترتیب مأموران پلیس برای تحقیقات بیشتر راهی بیمارستان شدند که فهمیدند مهدی بر اثر شدت خونریزی به کام مرگ رفته است. با اعلام خبر قتل مهدی پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی به دستور بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران برای بررسی حادثه وارد عمل شدند.

نخستین تحقیقات نشان داد عاملان این درگیری مرگبار پس از حادثه با موتور سیکلت از محل گریخته‌اند. همچنین مشخص شد قاتل ابتدا با پسر جوان دیگری درگیر می‌شود که مقتول به هواخواهی او وارد درگیری می‌شود و به قتل می‌رسد.

دوست مقتول که شاهد عینی حادثه بود به مأموران گفت: مهدی متأهل بود و فرزند دارد. ساعتی قبل از حادثه همراه مهدی کنار بزرگراه خاوران در نزدیکی بوستان گلشن ایستاده بودیم که دیدیم دو پسر موتور سوار راه پسر جوانی را سد کرده‌اند و او را اذیت می‌کنند.

مهدی به کمک پسر غریبه رفت و با دو پسر موتور سوار درگیر شد و در نهایت هم پسر غریبه را از دست آن‌ها نجات داد و ما هم میانجیگری کردیم که درگیری پایان یافت.

وی ادامه داد: پس از این درگیری همه از پارک دور شدیم تا اینکه ساعتی بعد دوباره من و مهدی به پارک برگشتیم و دوباره با دو پسر موتور سوار روبه‌رو شدیم که یکی از آن‌ها از موتور سیکلت پیاده و با مهدی درگیر شد. او حال خوبی نداشت و من و دوست او هر چقدر تلاش کردیم مانع این درگیری شویم فایده‌ای نداشت و در نهایت با هم درگیر شدیم که او با چاقو مهدی را زخمی کرد و بعد دو نفری با هم از محل گریختند. مهدی غرق در خون روی زمین افتاد که با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان رساندیم، اما متأسفانه دوستم فوت کرد.

دستگیری قاتل فراری
پس از این مأموران پلیس تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی عاملان قتل آغاز کردند تا اینکه پس از چند روز هویت متهمان را به نام‌های کیوان و بهرام شناسایی و دستگیر کردند.

کیوان ۲۷‌ساله در بازجویی با اظهار پشیمانی به قتل مهدی اعتراف کرد و گفت: آن روز مقدار زیادی مشروب خورده بودم و علاوه بر آن از قبل هم چهار عدد قرص آرامبخش خورده‌بودم که حالم خوب شود، اما حالم بدتر شد و به همین خاطر از دوستم بهرام خواستم مرا به بوستان گلشن ببرد تا آنجا هوایی به سرم بخورد و حالم بهتر شود. وقتی به پارک رفتم در حالت مستی راه پسر جوانی را سد کردم که دوستم بهرام از من خواست او را رها کنم، اما آنقدر مست بودم که به حرف‌های او توجهی نکردم تا اینکه مقتول و دوستش به کمک پسرجوان آمدند و با من درگیر شدند.

این درگیری دقایقی بعد تمام شد و همه از پارک خارج شدیم، اما ساعتی بعد دوباره یکدیگر را در پارک دیدیم و این‌بار درگیری خونینی را رقم زدیم. وقتی مرد جوان زخمی شد من و بهرام از ترس فرار کردیم، اما چند روز بعد گرفتار شدیم و الان اعتراف می‌کنم این قتل در حالت مستی رخ داد و به شدت پشیمان هستم هر چند می‌دانم پشیمانی فایده‌ای ندارد و دردی را دوا نمی‌کند. متهم پس از بازسازی صحنه قتل و تحقیقات تکمیلی در شعبه‌۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه حاضر شد. در حالی که متهم با اظهار پشیمانی از اولیای‌دم درخواست بخشش می‌کرد، پدر و مادر مقتول که قیمومیت نوه‌شان را به عهده داشتند برای قاتل درخواست اشد مجازات و قصاص کردند و هیئت قضایی متهم ردیف اول را به جرم قتل عمد به قصاص و به جرم خوردن مشروب به ۸۰‌ضربه شلاق و متهم ردیف دوم را به پنج‌سال حبس محکوم کردند.

بخشش قاتل برای رضای خدا
حکم قصاص متهم پس از تأیید در شعبه‌۱۳ دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به شعبه‌چهارم اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد. متهم چند ماه قبل پس گرفتن استیذان حکمش در زندان رجایی‌شهر کرج پای چوبه دار رفت که با میانجیگری هیئت صلح و سازش موفق به گرفتن مهلت شد و به سلولش بازگشت، اما پس از پایان مهلت دوباره هفته گذشته برای اجرای حکم پای چوبه دار حاضر شد و این بار هم دوباره هیئت صلح و سازش دادسرای امور جنایی برای وی مهلت پنج‌ماهه گرفتند. پس از این هیئت صلح و سازش به سرپرستی قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران اقدام به برگزاری جلسات صلح و سازش کردند تا اینکه در نهایت چند روز قبل اعضای خانواده مهدی به دادسرای امور جنایی تهران آمدند و در آستانه سال نو قاتل فرزندشان را بخشیدند.

یکی از اولیای‌دم گفت: از آنجایی که قاتل ابراز پشیمانی کرده‌بود تصمیم گرفتیم پای چوبه دار به او مهلت بدهیم تا در فرصت مناسب تصمیم نهایی را بگیریم. پس از این درباره قاتل تحقیق کردیم که به تازگی از طریق مسئولان زندان متوجه شدیم او فرد خوبی شده و توبه کرده است و به همین دلیل تصمیم گرفتیم برای رضای خدا در آستانه سال نو او را ببخشیم. بدین ترتیب با این اقدام خداپسندانه اولیای‌دم قاتل به زندگی دوباره بازگشت و سال نو را در کنار خانواده‌اش آغاز می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار