تهاتر زمین‌های دولتی با واحد‌های نوساز
کد خبر: 995250
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AuQ
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
اجرای طرح تهاتر زمین‌های دولتی با واحد‌های نوساز امکان‌پذیر است و دولت می‌تواند با اجرای آن بخشی از مشکلات موجود در حوزه تأمین مسکن استیجاری را برطرف کند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خانه ملت، وضعیت بازار مسکن به ویژه بازار اجاره مسکن را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه در شرایط کنونی تمام بازار‌های اقتصادی به ویژه بازار مسکن دچار مشکلات و تلاطمات بسیاری شده که در این میان بازار اجاره بیشتر تأثیر را از این تلاطمات داشته‌است. نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه به دلیل افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر، قیمت اجاره افزایش چشمگیری داشته و در این میان مستأجران برای تأمین مسکن مورد نیاز خود با مشکل روبه‌رو شده‌اند، حال خانوار‌ها یا باید اقدام افزایش میزان آورده خود برای ودیعه و اجاره مسکن را افزایش داده یا اینکه در مناطق پایین‌تر شهر به دنبال اجاره مسکن باشند که این مسئله خود یک آسیب بسیار بزرگ است.

وی گفت: قطعاً بهبود وضعیت بازار مسکن نیازمند برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دولت است، اما در چند سال اخیر دولت و وزارت راه و شهرسازی برای کاهش تلاطمات بازار اجاره مسکن هیچ اقدامی انجام نداده‌است. رضایی کوچی ادامه داد: البته برنامه‌ریزی‌هایی برای کاهش فشار بر مستأجران از جمله ارائه تسهیلات به مستأجران یا انعقاد قرارداد دوساله اجاره صورت گرفته، اما هیچ کدام از این طرح‌ها عملیاتی نشده‌است. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اخیراً دولت طرح جدیدی را برای کاهش مشکل تأمین مسکن مستأجران طراحی کرده، مبنی بر اینکه دولت در قبال ارائه زمین، واحد‌های نوساز یا نیمه‌کاره را از مالکان و سازندگان خریداری کند و سپس از واحد‌ها در اختیار مستأجران قرار خواهد گرفت. رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر می‌رسد که اجرای طرح تهاتر زمین‌های دولتی با واحد‌های نوساز امکان‌پذیر است و دولت می‌تواند با اجرای آن بخشی از مشکلات موجود در حوزه تأمین مسکن استیجاری را برطرف کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار