مسابقه روسیه و عربستان در افزایش تولید نفت
کد خبر: 994933
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ApJ
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: پس از ادعای عربستانی‌ها برای افزایش تولید، وزیر انرژی روسیه گفت که شرکت‌های روسیه در حال بررسی دوباره طرح‌های سرمایه‌گذاری و تولید خود هستند و ظرفیت افزایش تولید تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز را دارند.
به گزارش اویل پرایس، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت: این کشور می‌تواند تولید نفت خود را ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار بشکه در روز در کوتاه‌مدت افزایش دهد و ظرفیت افزایش تولید تا ۵۰۰ هزار بشکه در روز را هم دارد.
وی افزود: شرکت‌های روسیه در حال بررسی دوباره طرح‌های سرمایه‌گذاری و تولید خود هستند، چون دیگر قرار نیست به قرارداد کاهش تولید اوپک و متحدانش پایبند باشند.
قبل از اجلاس اوپک و متحدانش در هفته گذشته که با مخالفت روسیه با عربستان در مورد کاهش بیشتر تولید پایان یافت، میانگین تولید نفت روسیه تا ۲۹/ ۱۱ میلیون بشکه در روز در ماه فوریه افزایش یافته بود که ۲ /۳ درصد به صورت سالانه افزایش داشت و کمی از ۲۸ /۱۱ میلیون بشکه ماه ژانویه بیشتر بود. شرکت روسنفت، بزرگ‌ترین تولید‌کننده نفت روسیه و و بزرگ‌ترین منتقد قرارداد کاهش تولید اوپک و متحدانش، قبل از این هم قصد داشت تولید نفت خود را افزایش دهد.
سخنگوی شرکت روسنفت عقیده دارد قرارداد کاهش تولید اوپک و متحدانش از نظر روسیه بی‌معنا بود. میخائیل لئونتیف گفت: «ما نفت ارزان‌تر عربستان و روسیه را از بازار خارج می‌کردیم و جا را برای نفت گران‌تر شیل امریکا باز‌می‌کردیم و در عمل به بهره‌وری تولید آن‌ها کمک می‌کردیم».
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار