واردات نهاده‌های دامی به بیش از ۱۴ میلیون تن رسید
کد خبر: 994899
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aol
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
طی ۱۱ ماه محقق شد
میزان واردات نهاده‌های دام و طیور در ۱۱ ماهه گذشته سالجاری با رشد ۲۱ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل به بیش از ۱۴ میلیون تن رسید.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: میزان واردات نهاده‌های دام و طیور در ۱۱ ماهه سال گذشته ۱۱.۶ میلیون تن بود.
گفتنی است، ارزش واردات نهاده‌های دام و طیور در ۱۱ ماهه سال گذشته بیش از ۲.۹ میلیارد دلار بوده که این رقم در سالجاری با رشد ۳۱ درصدی به حدود ۳.۹ میلیارد دلار رسیده است.
براساس این گزارش، در ۱۱ ماهه سالجاری بیش از ۸ میلیون و ۱۳۳ هزار تن ذرت به ارزش بیش از ۱.۹ میلیارد دلار وارد کشور شده است که نسبت به دوره مشابه گذشته به لحاظ وزنی یک درصد و به لحاظ ارزشی ۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.
گفتنی است؛ در ۱۱ ماهه سال ۹۷ بیش از ۸ میلیون تن ذرت به ارزش بیش از ۱.۸ میلیارد دلار وارد کشور شده است.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران (آوندا)، در بازه زمانی یادشده در این گزارش حدود ۳.۸ میلیون تن جو به ارزش بیش از ۹۵۳ میلیون دلار وارد کشور شده است که نسبت به واردات ۲.۳ میلیون تن ذرت به ارزش بیش از ۵۳۴ میلیون دلار سال گذشته به لحاظ ارزشی رشد ۵۹ درصدی و به لحاظ وزنی رشد ۷۸ درصدی را نشان می‌دهد.
لازم به ذکر است؛ در ۱۱ ماهه سال گذشته بیش از ۱.۲ میلیون تن کنجاله سویا با ارزش بیش از ۵۴۴ میلیون دلار وارد کشور شده است که این میزان در سال جاری با رشد ۷۸ درصدی به لحاظ وزنی و رشد ۷۱ درصدی به لحاظ ارزشی به حدود ۲.۲ میلیون تن به ارزش حدود ۹۳۲ میلیون دلار رسیده است
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار