بودجه وزارت نیرو به پول آب و برق متکی است
کد خبر: 994753
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AmP
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۹
وزیر نیرو با بیان اینکه اگر دریافت قبوض آب و برق با مشکل مواجه شود، اختلال حاصل از آن سبب کندی خدمات‌رسانی به مشترکان می‌شود، گفت: بخش عمده‌ای از بودجه وزارت نیرو متکی به منابع داخلی یعنی قبوض آب و برق است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «فارس»، رضا اردکانیان در پایان پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به دلیل رکود موجود در کسب و کار با شیوع بیماری کرونا اعلام کردیم تا برای مشترکانی که امکان پرداخت قبوض آب و برق را ندارند تا پایان اردیبهشت مدارا شود، گفت: بخش عمده‌ای از بودجه وزارت نیرو متکی به منابع داخلی یعنی قبوض آب و برق است، پس اگر دریافت این قبوض با مشکل مواجه شود، اختلال حاصل از آن سبب کندی خدمات‌رسانی به مشترکان می‌شود، هر چند که البته در عین حال آن‌را به همه شرکت‌ها ابلاغ کردیم.

وزیر نیرو ادامه داد: برنامه جدید و همه‌جانبه‌تری در چارچوب تداوم پویش در سال آینده تدوین شده‌است و پیشنهاد آن در حال نهایی‌شدن است تا بتوانیم با عنوان «اصلاح مصرف در فرصت تحریم» به عنوان چتری بر همه فعالیت‌ها و نه فقط در مصرف آب و برق بلکه در مصرف هر منبع دیگری اعم از منابع مالی، تجهیزات و اموال غیرمنقول پویش را ادامه دهیم. وی ادامه داد: انتخاب عنوان اصلاح مصرف از این‌رو انتخاب شده که کلمه مدیریت مصرف به نوعی حضور مدیران را برای اجرای این کار به ذهن متبادر می‌کند، اما در اصلاح مصرف تمام مردم در هر طبقه و هر موقعیتی در این طرح ملی و در این شرایط تحریم که به ملت ما تحمیل شده در بهینه کردن مصرف مشارکت کنند.

وی با اشاره به بهره‌برداری ۲۲۷ پروژه با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان در قالب این پویش افزود: به جز دو هفته اخیر که بهره‌برداری پروژه‌ها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، در طول ۲۰ هفته ۳۱ سفر در چارچوب این پویش انجام شد که چهار مورد از این‌ها با حضور رئیس‌جمهور، چهار مورد با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و دو مورد دیگر با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری بوده‌است.

وی همچنین از بهره‌برداری سه نیروگاه و ۴۰ پروژه صنعت آب و برق کشور در ۱۵ استان در فصل بهار ۹۹ با سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیارد تومان خبر داد. وزیر نیرو با اشاره به سیلاب‌های ابتدای سال اظهار داشت: این سیلاب‌ها با تاب‌آوری خوب مردم به نحو مناسبی مدیریت شد، تابستان امسال را هم با مشارکت مردم و فعالان بخش تولید به ویژه اوج بار آن به مدد همکاری‌ها سپری کردیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار