بسیج یک هزار پزشک بسیجی البرزی برای مقابله با کرونا
کد خبر: 994658
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aks
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان البرز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور تاکنون بیش از یک هزار عضو بسیج جامعه پزشکی این استان به صورت مستقیم در حال خدمات‌رسانی برای مقابله با شیوع و درمان بیماری کرونا هستند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی جمال‌محمدی، رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان البرز در گفتگو با ایکنا، اظهارکرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور تاکنون بیش از یک هزار عضو بسیج جامعه پزشکی این استان به صورت مستقیم در حال خدمات‌رسانی برای مقابله با شیوع و درمان بیماری کرونا هستند.
وی افزود: درحال حاضر بیش از چهار هزار بسیجی عضو اقشار مختلف بسیج استان البرز به صورت غیرمستقیم با روند شیوع کرونا مقابله می‌کنند.
این مسئول بیان کرد: نیرو‌های تخصصی پزشکی، عمومی، بهداشت، پرستاری، مامایی، روانشناس و سایر اقشار مرتبط با بهداشت و درمان از اعضای بسیج جامعه پزشکی هستند.
وی گفت: سازمان بسیج جامعه پزشکی استان از بهمن ماه ۱۳۹۸ همزمان با فعال‌شدن پدافند زیستی دانشگاه علوم پزشکی البرز کار خود را آغاز کرد و باحضور در جلسات درون‌بخشی و برون‌بخشی حوزه سلامت در زمینه آموزش و افزایش سطح آگاهی عموم مرم در ارتباط با بیماری کرونا و حضور در قسمت‌های مختلف استان با اولویت مناطق محروم فعالیت داشت.
این مسئول تصریح کرد: از شروع بیماری کرونا در کشور فعالیت‌های مختلفی به فعالیت‌های قبلی بسیج جامعه پزشکی اضافه شد که از جمله می‌توان به عضویت مداوم و موثر در قرارگاه پدافند زیستی مقابله با کرونا در حوزه سلامت، عضویت در قرارگاه پدافند زیستی با کرونا در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز و بازدید از مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان‌ها به منظور ارزیابی وضعیت موجود و نحوه ارایه خدمات اشاره کرد.
محمدی، اعلام فراخوان‌عمومی به منظور تهیه بانک اطلاعاتی جهادگران حوزه سلامت و تنظیم بانک اطلاعاتی، مشارکت در تامین ناظران دارویی در مراحل مختلف تولید، انتقال و عرضه اقلام ضدعفونی و مشارکت در تعیین گروه‌های آموزشی و فعال‌کردن ایستگاه‌های سلامت در استان را از دیگر اقدامات بسیج جامعه پزشکی استان برشمرد.
رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: آموزش گروه‌های هدف به منظور تقویت سطح آگاهی با اولویت پیشگیری و نظام ارجاع، برگزاری نشست‌های مشترک و اجرایی‌کردن اقداماتی از قبیل شناسایی مراکز پرخطر، توزیع وظایف و مشارکت بسیجیان در زمینه آموزش قرنطینه در منزل، هم افزایی با ائمه جماعات، مشارکت در فعالیت‌های قرارگاه توزیع اقلام و ملزومات از دیگر اقدامات است.
وی، بازدید از کارخانه تولید و عرضه اقلام بهداشتی، هماهنگی با نهاد‌های فرهنگی و رسانه‌های استان به منظور آگاه‌سازی مردم و تقویت مشارکت مردمی را از دیگر فعالیت‌های بسیج جامعه پزشکی در مقابله با بیماری ویروسی کرونا عنوان کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار