حال و هوای بچه‌های جهادگر بسیجی در مقابله با کرونا
کد خبر: 994657
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Akr
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
این روز‌ها جامعه در جدال با کرونا ویروس دست و پنجه نرم می‌کند، امپراطوری رسانه‌ای غرب سوار بر اژد‌های بیولوژیک تمام سعی خود را بکار گرفته تا هراس را میهمان ناخوانده خانه‌های ایرانیان کند.
سرویس جامعه جوان آ‌نلاین: این روز‌ها جامعه در جدال با کرونا ویروس دست و پنجه نرم میکند، امپراطوری رسانه‌ای غرب سوار بر اژد‌های بیولوژیک، تمام سعی خودرا بکارگرفته تا هراس را میهمان ناخوانده خانه‌های ایران کند، از مغلطه ظهور و ورود کروناویروس در قم گرفته تا آمار نادرست قربانیان این آلت قتاله بیوتروریسم؛ و، اما چرا نمی‌گویند: از قیمت چند صددلاری ماسک درایالات متحده؟ قحطی اقلام بهداشتی درآلمان؟ صف‌های طولانی مردم کره جنوبی؟ نایاب شدن دستمال توالت در استرالیا؟ کشتاربی رحمانه مسلمانان پناه جو درهند؟

البته ناهنجاری احتکار در داخل کشور توسط انسان نما‌هایی که شرافت را نمی‌شاسند نیز دل‌ها را مکدر کرده است، اما به قول سهراب: (چشم‌ها را باید شست) و انسان‌های بی ادعایی را دید که باکلک مهر بر پیکر بوم هستی عشق و انسانیت را نقش می‌زنند، نقشی ماندگاری که در بلندای قامت انسان کامل فنای ناسوتی را مغلوب می‌سازد.

جستجوی بی نام و نشان‌ها

سرزمین دو خورشید، در دیار علویان، آن را سوادکوه می‌نامند، این روز‌ها حال و هوای کرونایی دارد. این شهرستان به عنوان ورودی استان مازندران از سمت شرق، منطقه‌ای استراتژیک است، همه نهاد‌ها مشغول تلاش و کوشش هستند تا اپیدمی را به حداقل برسانند، اما برای سوژه گزارش مسئولان محترم را به خدا سپردم و در شهر به جستجوی بی نام و نشان‌ها رفتم.

زیرآب شهری در قلب سوادکوه، کویید۱۹میهمان ناخوانده اوست.

جوانی دغدغه‌ها داشت و شوری در دل و سر

فیض الله عالی، مدیریت یکی از آژانس‌های تلفنی و یک دفتر خدماتی را در زیرآب به عهده دارد، به صورت خودجوش، با هزینه شخصی و با اعلام در فضای مجازی ضدعفونی خودرو‌ها را تقبل کرده. فرزند کوچکش دربیمارستان بستری است، اما دست از جهاد در این مقابله برنمی دارد.

وی بابیان انگیزه اش از این کار، افزود: زن و بچه همشهریانم در این خودرو‌ها جابجا می‌شوند و سلامت آن ها، چون سلامت خانواده ام برایم اهمیت دارد.

به یاد شهدا در جبهه مقابله با کرونا

بهزادایمانی، ساکن زیرآب، اما اصالتا اهل روستای ممشی سوادکوه زادگاه سردار شهید کمیل ایمانی، کارمند بازنشسته‌ای با روحیه بسیج، ی، اما بازنشستگی برایش معنا ندارد.

این عضو داوطلب هلال احمر سوادکوه عنوان کرد: چهل خانه در زیرآب نیاز به ضدعفونی داشت و امامزاده عبدالحق علیه السلام به همراه مسجدجامع شهر را خودجوش پوشش دادم.

وی افزود: چند روز قبل به مسجدجامع شهر رفتم و متوجه شدم نماز جماعت تعطیل شده به علت شیوع کرونا ویروس، اما مردم به صورت فردی برای نماز مراجعه می‌کنند، درب خانه خدا را هم نمی‌توان بست، با ریاست اسبق آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه صحبت کردم و با مبلغی از طرف ایشان و مبلغی هم از طرف خودم مواد ضدعفونی را خریداری کرده و توسط پمپ سمپاشی که در خانه داشتم به مسجدآمدم تا خانه امن الهی امن ترشود برای مومنین.

به یاد سردار کمیل ایمانی و طلبه شهید احمد بابایی

بهزاد بسیجی است، سابقه عضویت در گردان تخریب را هم دارد و می‌گوید: این کار را به یاد شهدای عزیز، سردار کمیل ایمانی و طلبه شهید احمد بابایی، چون از دوستانم بود انجام می‌دهم، و توقعی ندارم از همشهریانم جز دعا برای سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف.

این یک جنگ تمام عیار است

خانم رحمت نژاد قادی، رییس بخش پرستاری بیمارستان شهدای زیراب درگفت و گوی تلفنی پاسخگو شد، اما کاملاً مشهود بود درگیر خدمات رسانی به بیماران است، با سرعت صحبت می‌کرد و حکایت از دغدغه رسیدگی به وظائف محوله داشت.

وی در بیان چگونگی خدمات پرستاری بیمارستان شهدای زیرآب گفت: بیماران سرپایی که علائم مشکوک دارند را به صورت تخصصی و با جزئیات کامل آگاه می‌کنیم و نکات را گوشزد و انتظار داریم آن‌ها نیز برای قطع اپیدمی همه نکات را رعایت کنند.

وی در ادامه افزود: آنچه اهمیت ویژه دارد بهداشت فردی است، کرونا کشنده نیست اگر موارد لازم رعایت شود، و با توجه به پزشکان متخصص عفونی حاذق در مجموعه نگران نیستیم.

توصیه‌هایی مصداقی داشت و بدین ترتیب مطرح کرد: استحمام روزانه، ضدعفونی سطوح، استفاده ایمن با رعایت نکات از موادغذایی مخصوصاً نان و عدم حضور غیرضروری در اجتماع.

رحمت نژاد با تصریح به این که در مقابله با یک حمله بیولوژیکی هستیم و اینجا خط مقدم جبهه است، گفت: همکاران بخش داخلی و اورژانس بیمارستان تمام مرخصی‌ها را لغو کردند و به یاری مردم شتافتند، پرستارانی نیز طرحشان به پایان رسیده است، اما ازطریق تماس تلفنی اعلام آمادگی کردند، مسافرت‌ها را لغو کردند، در صورتی که می‌توانستند نیایند، اما همه در کنار هم ایستاده ایم، این یعنی جنگ، یعنی خط مقدم، یعنی جبهه نبرد بیولوژیک.

وی با بیان این که پرستارانی در جمع ما حضور دارند و مشکلات خاصی گریبان گیرشان است، ادامه داد: دوتن از همکاران آقا و خانم ما همسرانشان بیماران ام اس هستند و در این نوع، بیماران سیستم دفاعی بدنشان ضعیف است و امکان میزبانی ویروس درآنان بالاست، اما با همه این سختی‌ها و مشکلات دست از کار نکشیده اند.

چه زیباست بیان مثنوی جلال الدین آنجا که گفت: «از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست».

قرنطینه خانگی، ریشه خشکان کرونا

در حیاط بیمارستان یکی از عوامل با تمنا رو کرد و گفت: حاج آقا شما را به خدا به مردم بگویید از خانه‌ها بیرون نیایند تا اپیدمی ریشه کن شود.

غیرت خستگی را از پای می‌نشاند

سرم را چرخاندم، چشمانم میزبان سوژه‌ای شد، چون آب و آیینه مصفا، با سرعت به سویش رفتم، بعد از سلام، اجازه همراهی خواستم، با لبخندی از پشت ماسک، دلم را گرما بخشید در این سیاه زمستان، رفیق راهش شدم.

عمران رضایی خواجه کلایی، کارگر واحد خدماتی شهرداری زیرآب، مشغول ضدعفونی معابر و اماکن عمومی است؛ صندلی‌های استراحت کنار خیابان، عابربانک‌ها و درب منازل. چندروزی است همه عوامل خدماتی شهرداری متوالی و مستمر مشغول ضدعفونی معابر هستند.

یونیفورم مخصوص ضدعفونی، ماسک، عینک و سمپاش بردوش عمران آن هم با پای پیاده؛ خستگی او را فریادمی زند، اما او برای این غول سهراب کش نوش دارویی دارد.

وی بابیان اینکه خسته می‌شوم، اما غیرتم قبول نمی‌کند از پا بنشینم، افزود: ما سوادکوهی‌ها مردمان غیوری هستیم و آنچه خستگی را در من مغلوب می‌کند همان غیرت است.

وصف ناشدنی است غوطه ور شدن در دریای شعف، شعفی که شبکه‌های (بی بی سی، منوتو و ...) نمی‌خواهند تجربه اش کنیم، تا مبادا سرمست باشیم از استشمام عطر انسانیت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار