همه‌چیز درباره مرحله دوم ثبت‌نام مسکن ملی
کد خبر: 994557
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AjF
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۰
در شرایطی که ظرفیت مرحله دوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن ۲۰۰ هزار نفر اعلام شده، فقط ظرف دو روز در پنج استان ۹۲ هزار و ۷۶۳ نفر نام‌نویسی کرده‌اند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «ایسنا»، ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن در پنج استان البرز، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل ساعت ۲۴ روز گذشته به اتمام رسید که طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی ۹۲ هزار‌و‌۷۶۳ نفر در این پنج استان نام نویسی کرده‌اند.

محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - به «ایسنا» گفته که ظرفیت این مرحله از ثبت‌نام برای کل کشور ۲۰۰ هزار واحد است.

هنوز نام‌نویسی در استان تهران و همچنین شهر‌های جدید کل کشور صورت نگرفته و بنا به اعلام محمودزاده، روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه (۲۱ و ۲۲ اسفند) ثبت‌نام در استان تهران و شهر‌های جدید کل کشور از جمله پردیس پرند و هشتگرد انجام می‌شود.

با احتساب تعداد متقاضیانی که تاکنون در پنج استان نام‌نویسی کرده‌اند می‌توان با یک حساب سر انگشتی تخمین زد در کل کشور بیش از ۶۰۰ هزار نفر ثبت‌نام کنند که تعداد متقاضیان حدود سه برابر ظرفیت این مرحله خواهد بود.
در مرحله قبل ثبت‌نام بر اساس ظرفیت تعداد واحد‌های عرضه شده در شهر‌ها بود، اما در این مرحله تصمیم گرفته شد که از همه متقاضیان نام‌نویسی شود.

این تصمیم پس از نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن مردم با هدف ایجاد فرصت برابر برای همه، فارغ از برخورداری یا عدم برخورداری از اینترنت پرسرعت اتخاذ شد. به همین دلیل وزارت راه و شهرسازی آیتم‌های به مکانیزم افراد واجد شرایط اضافه کرد. به طور مثال تعداد افراد تحت تکفل، سن سرپرست خانوار و مدت زمان ازدواج در انتخاب افراد در مرحله کنونی مؤثر است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار