احتکار اقلام بهداشتی اقدامی ضد بشری است
کد خبر: 994114
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ac6
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه احتکار اقلام بهداشتی اقدامی ضد بشری است گفت: بازرسان دستگاه‌های نظارتی باید نظارت خود را بر توزیع و کنترل بازار اقلام بهداشتی تشدید کنند.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اخباری مبنی بر احتکار اقلام بهداشتی پس از شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: دستگاه‌های نظارتی با تشدید نظارت و همچنین قوه قضائیه در برخورد با محتکران دست سودجویان را در شرایط فعلی کشور از بازار کوتاه کنند.

وی با بیان اینکه احتکار لوازم بهداشتی در شرایطی که مردم به آن‌ها نیاز مبرم دارند اقدامی ضد بشری است افزود: نهاد‌های نظارتی در هر ۳ قوه باید در وضعیت فعلی کشور توان خود را بسیج و با هرگونه سودجویی برخورد کنند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: در شرایط خاصی که در کشور در آن قرار گرفته و نیاز مردم به اقلام بهداشتی بیشتر شده است باید بر زنجیره توزیع لوازم بهداشتی نظارت دقیق‌تری صورت گیرد تا این اقلام از جمله ماسک، دستکش طبی و همچنین مواد ضدعفونی کننده در دسترس مردم باشد.

ابوترابی با بیان اینکه بازرسان دستگاه‌های نظارتی باید نظارت خود را بر توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم و کنترل بازار تشدید کنند، بیان داشت: دستگاه‌های مربوطه باید با هرگونه تخلف در توزیع اقلام بهداشتی و یا احتکار در رابطه با اینگونه اقلام برخورد کنند.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس تصریح کرد: قوه قضائیه نیز باید با ورود به پرونده محتکران و سودجویان در این رابطه با قاطعیت با آن‌ها برخورد لازم را داشته باشد.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار