پیروزی آپارتاید در تل‌آویو
کد خبر: 993808
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AXA
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴
ائتلاف نتانیاهو بعد از ۳ انتخابات، کابینه تشکیل می‌دهد
ائتلاف دست راستی‌ها با محوریت حزب لیکود و به رهبری بنیامین نتانیاهو دوباره در قدرت تثبیت شد تا به قول دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین پیشتازی حزب راستگرای اسرائیل در انتخابات به منزله پیروزی شهرک‌سازی، الحاق و آپارتاید تبدیل شود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس‌العربی، صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در توئیتی با اشاره به پیشتازی فراکسیون راستگرای اسرائیل به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی در انتخابات روز دو شنبه گفت: شهرک‌سازی، الحاق و آپارتاید پیروز شد. نتانیاهو در نظر دارد به اشغالگری و منازعه که موجب پیشرفت و رونق اسرائیل می‌شود، ادامه دهد. او انتخاب کرد که پایه‌های نزاع و گرداب خشونت را نهادینه کند.

وی ادامه داد: بدین وسیله نتانیاهو به منطقه و ملت‌های آن تحمیل می‌کند که با شمشیر زندگی کنند.

عریقات در پایان توئیت خود با اشاره به اظهارات پیشین نتانیاهو درباره تصمیمش برای الحاق مناطق وسیعی از کرانه باختری به اراضی اشغالی نوشت، گام بعدی الحاق است.

نتایج اولیه و نیز آماری که از نظرسنجی‌ها پس از رأی‌گیری به دست آمده، نشان می‌داد که احزاب راستگرا با مرکزیت حزب لیکود ۵۹ تا ۶۰ کرسی پارلمان ۱۲۰ عضوی این رژیم را به دست می‌آورند که یک تا دو کرسی تا حد نصاب لازم برای به دست آوردن اکثریت کنست فاصله دارد. بنابر این گزارش‌ها، احزاب میانه‌رو و جریان‌های چپگرا در سرزمین‌های اشغالی نیز به ریاست حزب آبی و سفید به همراه فهرست عربی ۵۴ کرسی پارلمان را در اختیار خواهند داشت و حزب «اسرائیل خانه ما» به رهبری لیبرمن نیز شش کرسی به دست خواهد آورد. بنابر این گزارش، حزب لیکود که رهبری آن را بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برعهده دارد به تنهایی ۳۷ کرسی پارلمان را در اختیار خواهد گرفت و ائتلاف بنی گانتس، رقیب انتخاباتی نتانیاهو ۳۳ کرسی به دست خواهد آورد.

همان رژیم غاصب
«حازم قاسم» سخنگوی حماس گفت که دولت اشغالگر همان رژیم غاصب باقی خواهد ماند و انتخابات هیچ مشروعیتی به این رژیم در سرزمین فلسطین نمی‌دهد. وی درباره برگزاری انتخابات در فلسطین اشغالی گفت: آنچه اتفاق افتاد انتخاب میان شهرک‌نشنیان خارجی برای اداره رژیمی اشغالگر و بنا شده بر اساس غصب سرزمین فلسطین و اخراج ساکنان اصلی آن بود. قاسم تأکید کرد: ملت فلسطین به مبارزه خود تا تحقق اهداف برای کسب آزادی، بازگرداندن زمین و ایجاد دولت مستقل فلسطینی با مرکزیت قدس ادامه خواهد داد.

«داوود شهاب» سخنگوی جهاد اسلامی هم اعلام کرد: نتایج این انتخابات واقعیت را تغییر نمی‌دهد، هنوز اشغالگری و تجاوز ادامه دارد و طبیعی است که با این موضوع مقابله شود.

وی تأکید کرد: ملت فلسطین بهای سنگینی به دلیل تروریسم اسرائیلی در تمام دولت‌های پیشین این رژیم پرداخت کرده است. ما روی تغییر در سیاست اسرائیل در قبل یا بعد از انتخابات حساب باز نمی‌کنیم بلکه روی ایستادگی ملت خود تکیه می‌کنیم.

تکرار وعده الحاق غور اردن
نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی صبح روز سه شنبه برای آنچه «پیروزی بزرگ به رغم تمام مشکلات» در انتخابات پارلمانی روز دو شنبه خواند، جشن گرفت. به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو گفت: این پیروزی شبانه از تمام پیش‌بینی‌ها فراتر و از پیروزی سال ۱۹۹۶ بزرگ‌تر بود، ما با گروه‌هایی که می‌گفتند دوره نتانیاهو سر آمده، روبه‌رو شدیم.

وی اضافه کرد: از خانه‌ای به خانه‌ای و از شهری به شهری، وجب به وجب کل سرزمین طول و عرض آن را سفر کردیم، با شهروندان اسرائیلی ملاقات داشتیم، باید برخی را متقاعد می‌کردیم، به آن‌ها حماسه و شور خود را گسترش دهیم. آن‌ها به ما اعتماد داشتند، زیرا می‌دانند ما بهترین ممکن را برای اسرائیل به دست آورده‌ایم.

نتانیاهو در ادامه مبالغه درباره برنامه‌ها و اقداماتش گفت: ما اسرائیل را به دولتی بزرگ مبدل کردیم روابط بین‌المللی را گسترش دادیم با کشور‌های عربی و اسلامی که تاکنون رابطه نداشتیم و با رهبران بین‌المللی از جمله کشور‌های عربی به‌رغم اینکه فرای تصورتان است رابطه برقرار کردیم، دیری نمی‌پاید که می‌گویم ما معاهدات صلح با کشور‌های عربی منعقد خواهیم کرد. من از روی هوا حرف نمی‌زنم، در این باره زیاد نمی‌توانم جزئیات را بگویم. ما می‌توانیم و جز این نیست.

نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی با اشاره به اشغالگری‌های جدید و طرح و نقشه خود برای چپاول اراضی فلسطینی ادامه داد: به زودی حاکمیت اسرائیل بر غور (دره) اردن را اعلام خواهم کرد.

همچنین به نوشته‌تایمز آو اسرائیل، نتانیاهو در سخنرانی در دفتر حزب لیکود چند ساعت بعد از اعلام نظرسنجی‌هایی که احتمال پیروزی او را دادند، گفت: راه‌حلی نیز برای تهدید ایران علیه اسرائیل خواهیم یافت این یکی از وعده‌های ما بود و برای اجرای آن تلاش خواهیم کرد.

نتانیاهو افزود: از بابت این شب که پیروزی بزرگی در آن رقم خورد بسیار خوشحالیم و نمایندگی حزب لیکود در کنست به زودی افزایش خواهد یافت. وی پیروزی خود در انتخابات روز دو شنبه را «بهترین اتفاق و رویداد تاریخ اقتصاد، امنیت، روابط خارجی، حمل و نقل، گردشگری، انرژی و تمام زمینه‌ها بدون هیچ استثنایی» خواند.

نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی همچنین اشاره کرد که تشکیل دولتی قومی و قوی را شروع خواهد کرد و می‌خواهد نخست‌وزیر تمام اسرائیلی‌ها باشد. از آن طرف بنی گانتس، رئیس ائتلاف آبی - سفید صبح روز شنبه نسبت به نتایج انتخابات سراسری بیست و سومین کنست ابراز ناامیدی کرد و در جمع حامیانش در دفتر حزبش در تل‌آویو گفت ائتلاف او کمپین انتخاباتی در سطحی پایین را شاهد بود که پیش از این در تاریخ خود شاهد آن نبود. گانتس اضافه کرد: ائتلاف ما یکپارچه خواهد ماند و اسرائیل اکنون به بهبودی، وحدت و آشتی نیاز دارد.

رقیب نتانیاهو تأکید کرد به این رویکرد حتی اگر مسیر تحقق آن طولانی باشد، ادامه خواهد داد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار