‌تحقیق دوباره از حمید صفت در دادسرای امور جنایی
کد خبر: 993806
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AX8
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
حمید صفت که در پرونده قتل پدرخوانده‌اش با اتهام قتل شبه‌عمد مواجه شده است به درخواست اولیای‌دم در کمیسیون ۱۱‌نفره پزشکی‌قانونی در دادسرای امور جنایی تهران مورد تحقیق قرار گرفت.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، صبح دیروز حمید صفت، خواننده رپر که مرداد‌ماه سال‌۹۶ به اتهام قتل پدر خوانده‌اش بازداشت، اما مدتی بعد با گذاشتن وثیقه آزاد شده‌بود، برای شرکت در کمیسیون ۱۱ نفره پزشکی قانونی به دادسرای امور جنایی تهران آمد. بیش از این پرونده متهم در کمیسیون‌های ۳، ۵، ۷ و ۹‌نفره مطرح شده بود که اعضای آن کمیسیون‌ها پس از بررسی اوراق پرونده اعلام کرد، بودند ضربه حمید صفت کشنده نبوده و مقتول به خاطر بیماری قلبی‌اش پس از حادثه به کام مرگ رفته‌است و بدین ترتیب اتهام وی، قتل شبه عمد اعلام شده‌بود. پس از اعلام نظریه کمیسیون ۹‌نفره اولیای‌دم که برای متهم درخواست قصاص داده‌بودند به رأی کمیسیون اعتراض کردند که پرونده به دستور دادگاه کیفری‌یک استان تهران برای بررسی در اختیار کمیسیون ۱۱‌نفره پزشکی قانونی قرار گرفت.

ساعت ۸‌صبح دیروز این کمیسیون که اعضای آن دو زن و ۹‌مرد از پزشکی قانونی بودند با حضور قاضی غلامی، بازپرس شعبه‌سوم دادسرای امور جنایی تهران و حمید صفت، وکیل وی، یکی از اعضای خانواده مقتول، نماینده قانونی و وکیل اولیای‌دم به مدت دو‌ساعت و نیم در محل دادسرای امور جنایی تهران برگزار شد. در این جلسه اعضای کمیسیون ضمن تحقیق مجدد از حمید صفت درباره حادثه و نحوه درگیری و ضربه اصابت به مقتول به صحبت‌های وکیل اولیای‌دم و اعتراض او درباره رأی‌های کمیسیون‌های قبلی گوش دادند.

اعضای کمیسیون پس از بررسی پرونده بالینی مرد فوت شده و بررسی اوراق پرونده اعلام کردند به زودی رأی خود را درباره علت مرگ پدر خوانده حمید‌صفت اعلام می‌کنند. بنابراین به زودی مشخص می‌شود که ضربه حمید‌صفت به تنهایی کشنده بوده یا علاوه بر آن ضربه بیماری مرد فوت شده هم در مرگش اثر داشته یا نه.

نماینده اولیای‌دم پس از پایان جلسه گفت: من با هوشنگ سال‌ها قبل در آلمان آشنا شدم. آن زمان من به خاطر اینکه شیمیایی شده‌بودم برای درمان به آلمان رفته‌بودم که هوشنگ هم آنجا بستری بود و دکتر آلمانی عمل قلب او را انجام داد. او همیشه تحت نظر دکتر آلمانی‌اش بود و حتی دارویی مصرفی‌اش هم از آلمان تهیه می‌کرد. در این مدت ما با هم دوست بودیم و رفت و آمد داشتیم و هوشنگ هم سر حال بود و من فکر نمی‌کنم او به خاطر بیماری‌اش فوت کرده‌باشد، اما به‌هر حال منتظر نظریه کمیسیون ۱۱‌نفره پزشکی قانونی هستیم. وی در پایان گفت: از آنجایی که فرزندان هوشنگ خارج از ایران هستند، مرا به عنوان نماینده خود انتخاب کرده‌اند تا کار‌های آن‌ها را پیگیری کنم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار