کدام منتخبان مجلس یازدهم بیشترین و کمترین آرا را کسب کردند؟
کد خبر: 993754
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AWI
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
سرویس سیاسی جوان آنلاین: برای اینکه بدانید کدام یک از منتخبان مجلس یازدهم بیشترین و کمترین درصد آرا درحوزه انتخابیه خود را کسب کرده‌اند، این گزارش را بخوانید.
به گزارش فارس، انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد و نتیجه قطعی ۱۹۷ حوزه انتخابیه مشخص شده است. انتخابات در ۱۱ حوزه انتخابیه نیز به دور دوم کشیده شد. پس از اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشخص شد که تعداد کمی از نمایندگان مجلس فعلی توانسته‌اند به مجلس یازدهم راه یابند.
براساس آمار قطعی ستاد انتخابات کشور درباره منتخبان مجلس یازدهم از مجموع ۲۷۹ منتخب راه یافته به مجلس یازدهم، ۱۷۲ منتخب سابقه نمایندگی مجلس را نداشتند، ۱۰۷ نفر سابقه نمایندگی در ادوار مجلس را داشتند و ۵۶ نفر از نمایندگان کنونی مجلس هستند. همچنین ۱۷۳ نفر از نمایندگان مجلس دهم در این دوره از انتخابات نامزد شدند که تنها ۵۶ نفر از آن‌ها موفق شدند، به مجلس یازدهم راه یابند و ۱۱۷ نفر از آن‌ها نتوانستند اعتماد مجدد مردم حوزه‌های انتخابیه خود را کسب کنند.
اما جالب است که بدانید کدام یک از منتخبان مجلس یازدهم بالاترین درصد آرا نسبت به حوزه انتخابیه خود را کسب کرده‌اند. بر اساس آمار ستاد انتخابات و شورای نگهبان کسب اطلاع کرد که بر این اساس حسینعلی حاجی‌دلیگانی منتخب مردم شاهین‌شهر با کسب ۸۸ درصد آرای حوزه انتخابیه خود با بالاترین میزان رأی وارد مجلس یازدهم خواهد شد. همچنین مهرداد ویس کرمی منتخب مردم خرم‌آباد نیز با کسب ۴۳/ ۲۰ درصد آرا کمترین میزان آرا را دارد.
در ادامه می‌توانید اسامی سه منتخب حائز بیشترین آرا و سه منتخب حائز کمترین آرا در انتخابات مجلس یازدهم را ببینید.
بیشترین آرا:
حسینعلی حاجی دلیگانی شاهین‌شهر ۸۸ درصد
محمدباقر قالیباف تهران ۷۵ درصد
سیدجواد ساداتی‌نژاد کاشان و آران و بیدگل ۷۴ درصد
کمترین آرا:
مهرداد ویس‌کرمی خرم آباد ۴۳ /۲۰
محمد علیپور ماکو ۶ /۲۰
حسن همتی شاهین‌دژ ۸ /۲۰
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار