تشریح جزئیات خرید حمایتی زعفران در سال ۹۸
کد خبر: 993738
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AW2
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به خرید حمایتی زعفران در سال جاری گفت: این خرید، بزرگترین مداخله هدفمند در بازار زعفران طی ۵۰ سال اخیر بوده است.
به گزارش جوان آنلاین و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد گفت: سامانه آماری موسوم به «ساتراب» زعفران حمایتی سال ۹۸ حاوی نشانگر‌های خاصی است که در تحلیل نهایی بسیار اثر گزار خواهد بود؛ به ویژه در خصوص تناژ خریداری شده زعفران حمایتی باید عنوان نمود که استان خراسان رضوی با ۶۸۸۴۴ کیلوگرم بیشترین میزان خرید، استان خراسان جنوبی با خریدی معادل ۲۵۱۲ کیلوگرم رتبه دوم و استان خراسان شمالی با ۷۶۱ کیلوگرم کمترین میزان خرید را داشته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: در مجموع کل زعفران خریداری شده توسط کارگروه خرید زعفران بالاترین مداخله هدفمند در بازار زعفران طی ۵۰ سال اخیر بوده است.

وی گفت: از منظر ارزش ریالی، خریداری شده استان خراسان رضوی ۶،۴۲۴،۳۲۰ میلیون ریال، خراسان جنوبی ۲۲۸،۸۰۰ میلیون ریال و خراسان شمالی ۷۳،۸۴۳ میلیون ریال است که در مجموع کل ارزش ریالی زعفران خریداری شده ۶،۷۲۶،۹۶۵ میلیون ریال است.

رئیس سازمان تعاون روستایی افزود: از این میزان تاکنون مبلغ ۲،۴۰۳،۱۵۳ میلیون ریال معادل با ۳۶ درصد کل ارزش خریداری شده به زعفران کاران پرداخت شده است که در حال رایزنی با بانک‌های عامل جهت اخذ مابقی بها خریداری شده، هستیم.

شیرزاد ادامه داد: در مجموع کل زعفران خریداری از ۱۰،۰۳۶ نفر کشاورز است و این هم رکورد تازه‌ای در تعامل بازاری با جامعه زعفران کاران کشور محسوب می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار