مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان کشتار مسلمانان در هند را محکوم کرد
کد خبر: 993500
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ASC
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها طی بیانیه‌ای کشتار مسلمانان در هندوستان را محکوم کرد.
سرويس بين الملل جوان آنلاين: مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها طی بیانیه‌ای کشتار مسلمانان در هندوستان را محکوم کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

اساتید محترم دانشگاه‌های سراسر جهان

در روز‌های گذشته حداقل ۴۳ انسان بی‌گناه در آتش غضب هندو‌های افراطی در کشور هند سوختند. مساجد متعددی به آتش کشیده شدند و ده‌ها خانه و مغازه با خاک یکسان شدند. بسیاری از این قربانیان به ضربات وحشیانه چوب و سنگ و چماق جان دادند در حالیکه عزیزانشان دست پا می‌زدند تا شاید پلیسی به دادشان برسد.

جنایت‌های اخیر در ناحیه شمال شرقی شهر دهلی نو، از تظاهراتی مسالمت آمیز در اعتراض به قانون جدید تصویب شده در کشور هندوستان آغاز شد. احزاب راست گرا و شاخه‌های افراطی آنان، مردم معترض را تهدید کردند که اگر جلوی این تظاهرات اعتراضی را نگیرند، خودشان دست به کار می‌شوند و همین نیز شد.

در اهمال و بی‌تفاوتی روشن دستگاه‌های امنیتی هندوستان، مردم معترض مورد هجوم وحشیانه حامیان قانون تابعیت جدید هند قرار گرفتند. مسلمانان هند از زمان تصویب این قانون در ماه دسامبر ۲۰۱۹ که به مهاجرین غیر مسلمان از کشور‌های همجوار حق تابعیت هند را اعطا می‌کند، هیچ روزی را ساکت ننشستند.

آنان به درستی می‌دانند که گام بعدی این قانون، سلب تابعیت از جمع کثیری از مسلمانان هند به بهانه مهاجر بودن است و نسبت به مسلمانان تبعیض قائل می‌شود.

برای آنانیکه رخداد‌های شش ماه گذشته کشور هندوستان را دنبال می‌کنند پر واضح است که راست گرایان هند، پروژه اسلام ستیزی خویش را با لغو خودمختاری ایالت مسلمان نشین جامو و کشمیر در ماه آگوست ۲۰۱۹ شروع کردند و پرده‌های دیگر این سیاست را در فیصله دادن پرونده مسجد بابری و نیز سلب تابعیت از مسلمانان ایالت آسام و در نهایت تصویب قانون بازنگری در قانون تابعیت دنبال کرد. اینک که مسلمانان هند به درستی صدای بحق اعتراض خویش را نسبت به این سیاست‌ها بلند کرده اند.

مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها ضمن محکومیت شدید کشتار رخ داده، از دولت هند می‌خواهد تا نسبت به وظیفه قانونی و انسانی خویش در حفظ جان اقلیت مسلمان این کشور متعهد باشد و زمینه بروز این ناآرامی‌ها را با بازنگری و تجدید نظر در سیاست‌های غلط اسلام هراسانه از بین ببرد.

در پایان مجمع از نهاد‌های بین المللی می‌خواهد به سکوت خود نسبت به کشتار‌های اخیر خاتمه دهند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار