آغاز استحکام بخشی خانه تاریخی ارفع الملک
کد خبر: 993314
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004APC
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
شهردار منطقه ۸ خبر داد:
شهردار منطقه هشت از آغاز عملیات استحکام بخشی و شروع پایدار سازی خانه تاریخی ارفع الملک جلیلی در خیابان شهید بهشتی خبر داد.
دکتر علی مدبر شهردار منطقه ۸، ضمن اعلام خبر فوق افزود: با عنایت به فرسودگی دیوار‌ها و ستون‌های خانه تاریخی ارفع الملک و امکان تخریب کلی این بنای ارزشمند، طی روز‌های اخیر عملیات استحکام بخشی و پایدار سازی ضلع شمالی این خانه توسط عوامل عمرانی شهرداری منطقه ۸ آغاز شده و با تکمیل عملیات پایدار سازی زمینه برای آغاز مرمت این خانه تاریخی فراهم خواهد شد.
وی هدف از اجرای برنامه استهکام بخشی را در راستای سرپا نگهداشتن و ممانعت از فروپاشی این خانه ارزشمند تاریخی دانسته و اظهار امیدواری نمود با همکاری مالک خانه ارفع الملک شاهد مرمت و احیاء خانه شهردار سابق تبریز باشیم.
مدبر با اشاره به وضعیت ثبتی این خانه تاریخی در فهرست آثار میراث فرهنگی گفت: طبق استعلامات انجام شده ضلع غربی و سردرب خانه جلیلی در فهرست میراث فرهنگی کشور به ثبت رسیده است، ولی از آنجا که این خانه تاریخی متعلق به شهردار سابق تبریز بود و دارای ارزش معنوی زیادی است لذا منطقه هشت شهرداری تبریز بر آن است تا کل خانه تاریخی را از روند تخریبی پیش رو نجات دهد.
برچسب ها: تبریز ، شهر ، شهرداری
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار